До 200-ліття видатного просвітителя Галицької Русі у районі відбулися численні урочистості, в яких взяли участь бібліотекарі Буської ЦБС. Зокрема, в читальному залі Буської центральної районної бібліотеки ім. І.Котляревського були розгорнуті книжкові виставки "Апостол церковного єднання"
"Будитель землі Галицької", "Живе Маркіянове слово", "Маркіян Шашкевич і Бущина"
13 листопада 2011 року в селі Новосілки Буського району відкрили музей-садибу о.Маркіяна Шашкевича. Працівники Буської ЦБС поповнили експозицію музею рідкісними виданнями.
Відеорепортаж з цієї події можна проглянути на краєзнавчому сайті "Видатні люди Бузеччини" за посиланням http://io.ua/vcaa2a7dfc0130c7a281a200241bcffc9
24 листопада ц.р. у методичному залі Буського РНД підведено підсумки конкурсу "Україна в серці Маркіяна". Переможці конкурсу, кращі читачі бібліотеки були нагороджені дипломами, тримісячною передплатою районного часопису "Воля народу", призами, календариками на 2012 рік, буклетами про М. Шашкевича й образками від депутата районної ради Ігоря Іваськіва.
До нагородження були представлені різножанрові роботи учасників конкурсу, деякі з них публікувались на сторінках районки. На конкурс надсилали не тільки вірші та роздуми, а й малюнки (на папері та на склі), вишивки, витинанки, аплікації. Для останніх використовували не лише кольоровий папір, а й суміш злаків.
Учасників було 23, всі вони, є справжніми патріотами, котрі душею, розумом і серцем усвідомили: Маркіян Шашкевич є Будителем Галичини, він через 200 років своїми думками, діями, вчинками разом з нами, і спонукає нас, щоб ми були продовжувачами того, що він започаткував". Конкурсантів привітали чільники району Володимир Сай та Володимир Замроз, який, зокрема, зазначив, що наступний рік – ювілейний для "Руської Трійці" і варто було б запровадити у район творчу премію ім.Маркіяна Шашкевича. А одним із членів журі має бути і переможець нашого конкурсу – поет і композитор Левко Калитин з Андріївки.
Виступаючи перед присутніми, редактор районного часопису "Воля народу" Микола Іванців був зворушений, що участь у конкурсі взяло так багато молоді, які прийшли у вишиванках, бо саме на них старше покоління покладає свої надії і сподівання. "Символічно, - зазначив він, - що Левко Калитин визнаний переможцем, бо ще з 1961 року пов'язав своє життя з іменем Маркіяна Шашкевича".
Переможцем конкурсу став Левко Калитин. Друге місце посіла Валентина Лотоцька вчитель Красненської ЗОШ №1. Третє отримала Ольга Пасєка з Новосілок та Марія Цьокан з Буського БДЮТу. Юні учасники – Марія та Ярослав Масловські, Марта Мудрик, Іванна Ковалишин, Михайло Яремчук, Марта Телещук, Андрій та Ірина Боднарчуки, Сергій Бондаренко (всі із Заводської школи), Богдан Вовк (Чанизька ЗОШ), Богдан Курилко, Ірина Токарська (Олеський БДЮТ), Тетеня Пришляк, Ганна Пасєка (Новосілківська ЗОШ), Леся Фединюк, Ірина Романко (Ракобовтіська ЗОШ), Марія Гута (вчитель Буської першої), Лідія Чигир, Юля Хурса (Буський БДЮТ) також отримали третє місце і були нагороджені дипломами та призами.
На закінчення керівник відділу культури і туризму Людмила Ціхоцька організувала поїздку в Новосілки до музею Маркіяна Шашкевича і провела цікаву екскурсію. На знімку внизу учасники конкурсу біля музею-садиби М. Шашкевича.
А на цій світлині бібліотекар юнацької кафедри Цюпка Леся розповідає читачам про тяжкий життєвий шлях Маркіяна Шашкевича
2). 9 листопада - День української писемності та мови також відзначили у Буській бібліотеці. Різко зріс попит на довідкові видання з метою підготовки до "Всеукраїнського диктанту національної єдності". Цьому присвячена книжкова виставка " Плекатимеш мову - цвістимуть слова"
Стенд з книжковою виставкою до голодомору "Злочин проти нації"
У Буську до пам'ятника "Скорботи", який було встановлено у 2009 році в пам'ять про жертв голодоморів, репресованих, депортованих, переселених – усіх родин українців, які в ХХ столітті в різні часи непростої української історії зазнали жахливих поневірянь, прийшли ті, хто завжди приходить на такі акції – і не тільки за посадою, а й – за велінням серця. І без партійних прапорів. А об'єднала їх тут біля цієї закам'янілої родини – цього символу скорботи – незгасима свіча пам'яті про мільйони невинно убієнних голодом українців.
Повернули усіх у ті жахливі часи спогади очевидця голоду 1932-33 років, в минулому мешканки Полтавщини, а нині села Заводського Параскевії Іллівни Пилипенко.
Голова райдержадміністрації Володимир Сай, голова районної ради Володимир Замроз, їх заступники, Буський міський голова Ростислав Сліпець разом з присутніми на поминальному заході бущанами поклали квіти до пам'ятника "Скорботи", запалили свічки пам'яті та хвилиною мовчання вшанували жертв голодоморів та тоталітаризму.
Панахиду біля пам'ятника відслужили настоятелі місцевих храмів УПЦ КП та УГКЦ отець-декан Петро Салабай та отець Михайло Смачило – вдарили жалібно церковні дзвони. І ніби найвищою цінністю – життям. І допоки б'ються наші серця, допоки не зачерствіли наші душі, допоки совість не заросла бур'яном байдужості, пам'ятаймо. І усвідомлюймо, бо згадувати можна раз на рік, як отсе в листопаді, а усвідомлювати потрібно кожного дня.