НОВИНИ

четвер, 22 грудня 2011 р.

До 10-річчя відкриття Інтернет-центру

22 грудня 2001 року в приміщенні  Буської центральної районної бібліотеки ім. І.Котляревського, за проектом "Інтернет для читачів публічних бібліотек" LEAP-I , відкрився перший на Львівщині Інтернет-центр.

        Відео про цю подію прогляньте тут:
http://www.youtube.com/watch?v=MI_Zgb5iEWY

         Цьому передувала підтримка Фонду Сороса проекту "Організація доступу Буської центральної районної бібліотеки до мережі Інтернет" (1998р.)
Доступ до мережі Інтернет усі ці роки надає провайдер Львівська філія СП "Інфоком" через виділену лінію на швидкості до 3,5 Мбіт/сек за протоколом ADSL. Сервер постійно під'єднаний до фіксованої IP-адреси. На сервері розгорнуто веб-сторінку Буської центральної районної бібліотеки ім. І.Котляревського, яку можна проглянути в робочий час. Сервер може надавати цілодобовий доступ за протоколом dial-up користувачам телефонної мережі через модемний пул і 2 телефонних канали. На 4-х робочих місцях щоденно можуть працювати до 20 користувачів.
У 2002-2011 роках Інтернет-центр отримав фінансову підтримку від Посольства США за проектами LEAP-Delta, LEAP-Connect, LEAP-Connect-II,  від Посольства Канади за проектом I*EARN "Створення сайтів для дітей з обмеженими можливостями" , LEAP-2010 та від Буського відділу культури і туризму і місцевих спонсорів. Загальна вартість грантів перевищує 150 тис. гривень.
1)  З 1999 до 2008 року Інтернет-центр був єдиною базою для участі Буської гімназії в мережі I*EARN, роботи в 2002-2003 рр. волонтера Корпусу Миру, програм обміну, навчання вчителів за програмою «Інтел. Навчання для майбутнього».
2) З 2001 року Інтернет-центр координує успішну участь Буської міськради в Європейській асоціації міст-лелек 
http://www.zik.com.ua/ua/news/2008/09/19/150494
 
3) Через Інтернет-центр сотні громадян оформили візові документи, знайшли роботу в Польщі, здійснили поїздку в США.
4) Інтернет-центр з 1999 до 2007 року був єдиним джерелом доступу до Інтернету для місцевих журналістів і (навіть!) місцевого ВАТ  «Укртелекому».

5) Інтернет-кафе “Альянс”поруч з бібліотекою у 2007 році не витримало конкуренції і було закрите.
6) Археологічна експедиція проводила розкопки в  Буську кілька років. Проведена в липні 2008 року в Інтернет-центрі презентація знахідок
http://www.zik.com.ua/ua/news/2008/07/21/144211
   стала всеукраїнською сенсацією і сприяла успіху експедиції.
7) Створені бібліотекарями краєзнавчі сайти
http://www.busk.io.ua/ http://www.buskfamouse.io.ua/  випадково стали предметом публікації в донецькій газеті 
Сегодня»  http://www.segodnya.ua/news/14114586.html .  Це сприяло успіху товариства «Просвіта» на східній Україні.
8) Участь Буської бібліотеки в конкурсах 
CLIR
  і  «Доступ до навчання» у 2004,2008 рр. трохи посприяла успіху програми «Бібліоміст». Ось фрагмент листування з фундацією Біла та Мелінди Гейтс:


      За останні 5 років ремонтували 4 комп’ютери, на спонсорські кошти зібрали в 2007 році 1 комп’ютер для нового сервера, 1 комп’ютер без відеомонітора закупили в 2008 році за бюджетні кошти. Було закупено також периферійне обладнання і програмне забезпечення (веб-камера, МФП, модем і т.п.). Перевага при закупівлі обладнання, комплектуючих і програмного  забезпечення надавалась американським виробникам таким як Microsoft, HP, Zyxel, Intel.

Матеріал на стадії розробки

неділя, 11 грудня 2011 р.

На екскурсії в музеї

Вільний від роботи час бібліотекарі проводять в царині культурного життя. Вони відвідують музеї України, збагачуючи свій світогляд, поповнюючи бібліотечні полички новими експонатами, краєзнавчою літературою та путівниками по них.

На фото внизу в центрі зліва, директор Буської ЦБС Оксана Стецик з колективом.





Колектив бібліотеки біля входу в Львівський національний музей ім. А.Шептицького
Світлини бібліотекаря юнацької кафедри Лесі Цюпки

Інженер-бібліотекар М.Литвин

четвер, 1 грудня 2011 р.

Круглий стіл з нагоди відзначення 20-ї річниці Всеукраїнського референдуму

Сьогодні у читальному залі  бібліотеки відбувся круглий стіл до 20-ї річниці Всеукраїнського референдуму. Участь в ньому взяли представники влади, вчителі, краєзнавці, журналісти, методисти відділу культури і туризму, бібліотекарі та активні читачі.
Захід вела директор Буської ЦБС Оксана Богданівна Стецик. Бібліотекарі підготували книжкову виставку "Так народжувалась держава" (див. фото внизу).



                 На двох верхніх знімках учасники зібрання уважно слухають доповідь бібліотекарів Людмили Михалюк та Лесі Цюпки. Верховна Рада України 1 грудня 1991 року провела Всеукраїнський референдум, на якому 90,3 % громадян України дали ствердну відповідь.
Керівник відділу культури і туризму Буської РДА Людмила Іванівна Ціхоцька розповіла присутнім, як 20 років тому їздила спостерігачем від Народного Руху України від кандидата у Президенти України В'ячеслава Чорновола у Маньківський район на Черкащину.
Усі присутні поділилися своїми спогадами.


На цих двох світлинах інженер-бібліотекар Марія Литвин  демонструє фотоматеріали буремних подій 20-річної давності на теренах Бущини. Дивись краєзнавчий сайт http://www.busk.io.ua/

Книжкова виставка "Так народжувалась держава". Фото біблітекаря Лесі Цюпки.

                                 Керівник Інтернет-центру Богдан Литвин

неділя, 27 листопада 2011 р.

Листопадові бібліотечні заходи

1). 6 листопада день народження Маркіяна Шашкевича.
До 200-ліття видатного просвітителя Галицької Русі у районі відбулися численні урочистості, в яких взяли участь бібліотекарі Буської ЦБС. Зокрема, в читальному залі Буської центральної районної бібліотеки ім. І.Котляревського були розгорнуті книжкові виставки "Апостол церковного єднання"


"Будитель землі Галицької", "Живе Маркіянове слово", "Маркіян Шашкевич і Бущина"


13 листопада 2011 року в селі Новосілки Буського району відкрили музей-садибу о.Маркіяна Шашкевича. Працівники Буської ЦБС поповнили експозицію музею рідкісними виданнями.
Відеорепортаж з цієї події можна проглянути на  краєзнавчому сайті "Видатні люди Бузеччини" за посиланням  http://io.ua/vcaa2a7dfc0130c7a281a200241bcffc9


 24 листопада ц.р. у методичному залі Буського РНД  підведено підсумки конкурсу "Україна в серці Маркіяна". Переможці конкурсу, кращі читачі бібліотеки були нагороджені дипломами, тримісячною передплатою районного часопису "Воля народу", призами, календариками на 2012 рік, буклетами про М. Шашкевича й образками від депутата районної ради Ігоря Іваськіва.
До нагородження були представлені різножанрові роботи учасників конкурсу, деякі з них публікувались на сторінках районки. На конкурс надсилали не тільки вірші та роздуми, а й малюнки (на папері та на склі), вишивки, витинанки, аплікації. Для останніх використовували не лише кольоровий папір, а й суміш злаків.
Учасників було 23, всі вони, є справжніми патріотами, котрі душею, розумом і серцем усвідомили: Маркіян Шашкевич є Будителем Галичини, він через 200 років своїми думками, діями, вчинками разом з нами, і спонукає нас, щоб ми були продовжувачами того, що він започаткував". Конкурсантів привітали чільники району Володимир Сай та Володимир Замроз, який, зокрема, зазначив, що наступний рік – ювілейний для "Руської Трійці" і варто було б запровадити у район творчу премію ім.Маркіяна Шашкевича. А одним із членів журі має бути і переможець нашого конкурсу – поет і композитор Левко Калитин з Андріївки.
Виступаючи перед присутніми, редактор районного часопису "Воля народу" Микола Іванців був зворушений, що участь у конкурсі взяло так багато молоді, які прийшли у вишиванках, бо саме на них старше покоління покладає свої надії і сподівання. "Символічно, - зазначив він, - що Левко Калитин визнаний переможцем, бо ще з  1961 року пов'язав своє життя з іменем Маркіяна Шашкевича".
 Переможцем конкурсу став Левко Калитин. Друге місце посіла Валентина Лотоцька вчитель Красненської ЗОШ №1. Третє отримала Ольга Пасєка з Новосілок та Марія Цьокан з Буського БДЮТу. Юні учасники – Марія та Ярослав Масловські, Марта Мудрик, Іванна Ковалишин, Михайло Яремчук, Марта Телещук, Андрій та Ірина Боднарчуки, Сергій Бондаренко (всі із Заводської школи), Богдан Вовк (Чанизька ЗОШ), Богдан Курилко, Ірина Токарська (Олеський БДЮТ), Тетеня Пришляк, Ганна Пасєка (Новосілківська ЗОШ), Леся Фединюк, Ірина Романко (Ракобовтіська ЗОШ), Марія Гута (вчитель Буської першої), Лідія Чигир, Юля Хурса (Буський БДЮТ) також отримали третє місце і були нагороджені дипломами та призами.
На закінчення керівник відділу культури і туризму Людмила Ціхоцька організувала поїздку в Новосілки до музею Маркіяна Шашкевича і провела цікаву екскурсію. На знімку внизу учасники конкурсу біля музею-садиби М. Шашкевича.


А на цій світлині бібліотекар юнацької кафедри Цюпка Леся розповідає читачам про тяжкий життєвий шлях Маркіяна Шашкевича 

2). 9 листопада - День української писемності та мови  також відзначили у Буській бібліотеці. Різко зріс попит на довідкові видання з метою підготовки до "Всеукраїнського диктанту національної єдності". Цьому присвячена книжкова виставка " Плекатимеш мову - цвістимуть слова"


3). 26 листопада - День вшанування жертв голодомору і політичних репресій. Відбувся траурний мітинг біля пам'ятника Скорботи. Відео про відкриття якого прогляньте на краєзнавчому сайті "Архітектурні пам'ятки Надбужжя" за посиланням http://io.ua/ve8cd71138b7fe5f3c81570bec6f1d5bd


Стенд з книжковою виставкою до голодомору "Злочин проти нації"

У Буську до пам'ятника "Скорботи", який було встановлено у 2009 році в пам'ять про жертв голодоморів, репресованих, депортованих, переселених – усіх родин українців, які в ХХ столітті в різні часи непростої української історії зазнали жахливих поневірянь, прийшли ті, хто завжди приходить на такі акції – і не тільки за посадою, а й – за велінням серця. І без партійних прапорів. А об'єднала їх тут біля цієї закам'янілої родини – цього символу скорботи – незгасима свіча пам'яті про мільйони невинно убієнних голодом українців.
Повернули усіх у ті жахливі часи спогади очевидця голоду 1932-33 років, в минулому мешканки Полтавщини, а нині села Заводського Параскевії Іллівни Пилипенко.
Голова райдержадміністрації Володимир Сай, голова районної ради Володимир Замроз, їх заступники, Буський міський голова Ростислав Сліпець разом з присутніми на поминальному заході бущанами поклали квіти до пам'ятника "Скорботи", запалили свічки пам'яті та хвилиною мовчання вшанували жертв голодоморів та тоталітаризму.
Панахиду біля пам'ятника відслужили настоятелі місцевих храмів УПЦ КП та УГКЦ отець-декан Петро Салабай та отець Михайло Смачило – вдарили жалібно церковні дзвони. І ніби найвищою цінністю – життям. І допоки б'ються наші серця, допоки не зачерствіли наші душі, допоки совість не заросла бур'яном байдужості, пам'ятаймо. І усвідомлюймо, бо згадувати можна раз на рік, як отсе в листопаді, а усвідомлювати потрібно кожного дня.

                                                     Керівник Інтернет-центру Богдан Литвин

вівторок, 8 листопада 2011 р.

Заходи з вшанування 93-ї річниці ЗУНР


Цьогоріч відзначили 93 річницю утворення ЗУНР коментар Івана Сварника дивіться вище.

1 листопада 2011 року в Буському районному народному домі відбулася урочиста академія.
Працівниками бібліотеки у фойє була розгорнута виставка "Слідами листопадового чину" і книжкова виставка "Євген Петрушевич- президент ЗУНР". (Дивись фото внизу):

Завідуюча відділом обслуговування Михалюк Л.Я. розповідає читачам про події тих буремних днів

А як відзначав Львів 93 річницю утворення ЗУНР дивіться нижче:

середа, 26 жовтня 2011 р.

Звуковий звіт, фоторепортаж і сценарій з книжкового фестивалю

Звуковий звіт про фестиваль слухайте тут:



Трансляція звукового фрагменту здійснююється в режимі аудіопотоку з сайту ЛОДТРК "Львіські новини"  27.10.2011. Таким чином, усі авторські права застережені.

Короткий фоторепортаж бібліотекаря Цюпки Л. прогляньте нижче:





Сценарій директора Стецик О.Б. зав. методично-бібліографічним відділом Вовк.Л.Я. читайте нижче:

С Ц Е Н А Р І Й

Проведення книжкового фестивалю „Рідне слово, дане Богом”

Дата проведення :  26 жовтня 2011 року
               Місце проведення:  Буський районний Народний дім
Присутні: бібліотекарі Буської ЦРБ та бібліотек – філій ЦБС,  шкільних бібліотек, працівники НД, вчителі,  користувачі бібліотек
Запрошені: голова Буської РДА Сай В.Л., голова Буської районної Ради Замроз В.С., інші представники влади та громадських організацій, письменники Львівщини та Бущини, директор видавництва „Каменяр” Дмитро Сапіга
Ведучі: директор Буської ЦБС   О.Б.Стецик
                         зав. методично – бібліографічним відділом  Буської ЦРБ  Л.Я.Вовк

 Ведучий1. Шановні краяни! Сьогодні в цій залі ми зустрілися, щоб відзначити свято  всіх шанувальників української книги, яке ми традиційно проводимо в другій половині жовтня  -  свято галицької книги. Це  свято має  давні традиції. Щоб донести до людей книгу – джерело знань – у 20 – 30 роки в Галичині  було запроваджене свято української книги. Читальні „Просвіта” запрошували дорослих і малих галичан на святочні декламації, зібрання, а батьки дарували дітям книжки. Тепер свято відродилося і знову повернулося на галицьку землю.

Ведучий 2. З раннього дитинства і до глибокої старості людина невіддільно пов’язана з книгою. Це єдине знаряддя, що вивищує людину над світом, робить її нездоланною в пошуках істини. Розпочинається прилучення дитини до книги  з милих бабусиних казок і материнської колискової пісні. Кожен день дає нам урок пізнання. І завжди, і скрізь з нами наш учитель – книга. Книга – як посланець з минулого в сьогодення, із сьогодення  - в майбутнє. Книга – схованка мудрості й невмирущості народу.

Ведучий 1. В рамках відзначення свята галицької книги сьогодні ми проводимо книжковий фестиваль „Рідне слово дане Богом”. Цей фестиваль стартував у Львові ще 2007 року, у Рік української книги, з ініціативи видавництва „Каменяр” та асоціації видавців і книгорозповсюджувачів Львівщини. Метою такого заходу було наближення книги до людей, привернення громадськості до проблем книговидавців та бібліотек України, відкриття нових літературних імен.

Ведучий 2. Гості нашого свята -  це  директор видавництва „Каменяр” Дмитро Сапіга, а також  творці українського слова,  відомі письменники Львівщини Марія Людкевич, Тетяна Грунська та письменники – початківці  Надія Одноріг і Олена Басараб. То ж ми радо вітаємо їх на буській землі. Запрошуємо голову РДА відкрити фестиваль та привітати наших гостей.
(Виступ)


Ведучий 1. Рідна Бущина щедра талантами, вона дала Україні та  світові чимало видатних імен, в тому числі літературних. Цьогоріч ми святкуємо
200 – літній ювілей галицького будителя, творця „Русалки Дністрової”, письменника та духовного отця Маркіяна Шашкевича, доля якого тісно пов’язана з Бущиною.  Отець Маркіян був зачинателем нової української літератури на Західній Україні. Він був першим, хто проповідував слово Боже рідною мовою. З огляду на те дуже символічною є назва книжкового фестивалю „Рідне слово дане Богом”.   

Ведучий 2.У вінок Маркіяну Шашкевичу  мешканці надбужанського краю уже вплели цілу низку заходів – це і піша хода „Слідами Маркіяна”, і фестиваль духовної пісні „ Душа моя величить Бога”, випуск банера та календарів з портретом М.Шашкевича, це книжкові виставки, експозиції та конференція, присвячені видатному галичанину. Запрошуємо  до слова керівника відділу культури та туризму Буської РДА Людмилу Ціхоцьку, яка, напевно, найбільше долучилася до проведення  цих заходів.
(Виступ)

Ведучий 1.  Даниною пам’яті Маркіяну Шашкевичу у ювілейний 2011 рік є випуск  освітянським колективом книжки „Отець Маркіян Шашкевич і Бущина”. У цій залі  присутня упорядник видання, учитель пані Зіновія Гулка. Передаємо їй слово.
(Виступ)


Ведучий 2.  Художнє слово – найважливіша складова духовної культури. Досягнення львівського письменства у формуванні духовного простору України – незаперечні. Твори львівських письменників позначені оригінальністю, потужним творчим осмисленням життя, добротним професіоналізмом. Серед плеяди найталановитіших митців  - поетка та прозаїк  Марія Людкевич, лауреат премій імені Павла Тичини, ім.Маркіяна Шашкевича, „Благовіст”, імені Л.Українки, Міжнародної премії імені Дмитра Нитченка. Марія Людкевич очолює комісію з питань підтримки творчої молоді Львівського крайового товариства „Рідна школа”, веде літературну студію „Джерельце” при обласній бібліотеці длядітей, допомагає талановитій молоді прийти до читача зі своїми першими книжками. То ж я запрошую до слова  Марію Людкевич.
(Виступ)

Ведучий 1.  Минулоріч ми та наші читачі на книжковому святі спілкувалися з відомою авторкою Тетяною Грунською. Приємна, безпосередня та  доступна – ось такі спогади залишила вона по собі. Такі ж прості та задушевні її  романи та новели, написані в народницькому стилі. Зірке око пані Тетяни бачить у буденності і скороминущості миті людського існування в багатстві і бідності, в зраді і вірності, в жартах і сльозах. Що привезла з собою письменниця на нинішню зустріч, чи плідно їй працюється, - запрошую розповісти письменницю.
( Виступ)

Ведучий 2. Для того, щоб книжка зявилася на світ і потрапила до рук читача, потрібна робота цілої команди. Треба, щоб автор створив рукопис, друкар і видавець перетворив цей рукопис на видану книгу, і, врешті – решт потрібна людина, котра б довела цю книгу до читача. Отже, автор – видавець – книгар – бібліотекар – читач. За цим  неперервним ланцюжком  стоять  люди, які  своєю працею  творять духовність та культуру нації.

Ведучий 1.  Наша бібліотека має давні дружні стосунки з видавництвом „Каменяр” та його директором Дмитром Сапігою. Однією із яскравих книг, що вийшли у світ у 2011 році у видавництві „Каменяр”, є „Кобзар” Тараса Шевченка з ілюстраціями видатної художниці, нашої землячки Софії Караффи – Корбут. У фондах нашої бібліотеки уже є подаровані видавцем книги „Лісова пісня” Лесі Українки та „Іван Вишенський” Івана Франка, котрі ілюструвала Софія Караффа – Корбут.  Дмитро Іванович опікується молодими талантами, допомагає їм  торувати стежку у літературному світі. Запрошуємо пана  Дмитра Сапігу розповісти про нове видання „Кобзаря”, а також познайомити аудиторію з молодими літераторами.
(Виступ)

Ведучий 1. Шановні друзі! На завершення ми запрошуємо всіх присутніх переглянути краєзнавчо – мистецьку виставку „Краю мій лелечий, я люблю тебе”, підготовлену працівниками бібліотеки до 20 – ої річниці Незалежності України. Чільне місце в експозиції  займають матеріали про Маркіяна Шашкевича та Софію  Караффу – Корбут.  Вашу увагу привернуть і світлини з фотоальбома „Буська земля”, який вийшов у світ напередодні свята Незалежності. Також запрошуємо всіх у фойє Народного дому відвідати книжковий ярмарок та придбати на згадку про фестиваль книгу видавництва „Каменяр”.

Ведучий 2. Дякуємо гостям за те, що відвідали наше древнє місто, за цікаві розповіді. Маємо надію на подальшу творчу співпрацю. Також дякуємо всім учасникам нинішнього дійства, тим, хто любить та цінує книгу. Здоровя вам і нехай щастить.







неділя, 23 жовтня 2011 р.

Анонс книжкового фестивалю "Рідне слово, дане Богом"

26 жовтня 2011 року  об 11 годині з ініціативи видавництва "Каменяр", відділу культури та туризму Буської РДА, Буської центральної районної бібліотеки ім.І.Котляревського в приміщенні районного Народного дому відбудеться книжковий фестиваль "Рідне слово, дане Богом".
На фестиваль запрошуються читачі бібліотеки, представники органів місцевого самоврядування, журналісти, освітяни, учні місцевих шкіл та усі кому небайдужа доля української книги.
У програмі передбачено зустріч з Львівськими письменниками Марією Людкевич, Тетяною Грунською, Надією Одноріг, Оленою Басараб. На місці буде розгорнуто ярмарок-розпродаж книг за видавничими цінами, на якому ці книги будуть представлятися разом з новими літературними іменами.
 Довідка:
Започаткував фестиваль "Рідне слово, дане Богом" у 2006 році  голова Асоціації видавців і книгорозповсюджувачів Львівщини, директор гуртівні «Книжкові джерела» Михайло Ватуляк.  Суть його  в тому, що у кожен  райцентр приїздять видавництва, письменники, притому як місцеві, так і київські, й проводяться літературні зустрічі, а водночас люди мають змогу придбати книжки.

Богдан Литвин, керівник Інтернет-центру Буської бібліотеки

пʼятниця, 14 жовтня 2011 р.

Презентація книги Михайла Зозулі

14 жовтня 2011 року на суд читачів Михайло Зозуля виніс свою нову книгу "Історія Буська в дослідженнях польських авторів".

Звуковий звіт про цей захід слухайте нижче:



Трансляція здійснюється аудіопотоку з сайту ЛОДТРК "Львівські новини 28.10.2011."
Таким чином усі права застережені.

Автор книги - відомий місцевий краєзнавець, досконало володіє польською мовою.

Михайло Зозуля розповів, що історичні події описані в книзі з погляду польських дослідників не завжди співпадають з українським світоглядом. Це стосується Другої світової війни. Він не ставив собі за мету зробити дослівний переклад праць історика, археолога, етнографа та колекціонера Антонія Шнайдера, автора видання "Повіт Кам'янка Струмелова" Броніслава Фалінського та книг Мечислави Троян-Кшинової "Busk"  і  Марії Томкевич -Дінтер "Королівське вільне місто Буськ-  його історія".  Михайло Зозуля намагався допомогти сучасникам більше дізнатись про минувшину краю і зберегти ці відомості для майбутніх поколінь.
Книга багата ілюстраціями-картинами, літографіями, світлинами, портретами  видатних історичних постатей, відбитками унікальних печаток, малюнками, листівками з видами Буська минулих часів і пивними етикетками Буського пивзаводу графа Бадені.
Видання, вийшло невеликим накладом - усього 50 примірників і викликало велике захоплення серед присутніх на презентації. Це  висловили члени Товариства "Бужани" Зеновій Павлик, Іван Нагорний, Тарас Дишкант, Людмила Ціхоцька, керівник апарату Буської РДА Юрій Кондзірський, директор Центральної районної бібліотеки Оксана Стецик та ін.
Велика подяка  Михайлу Зозулі за таку грунтовну працю.
Книга М.Зозулі поповнила краєзнавчу виставку розгорнуту в читальному залі:


Інженер-бібліотекар М.Литвин

пʼятниця, 30 вересня 2011 р.

Відзначення Всеукраїнського дня бібліотек

Сьогодні, 30 вересня в актовій залі Буського районного народного дому, бібліотекарі Буської ЦБС урочисто відзначили Всеукраїнський день бібліотек.

На урочистість були запрошені заступник голови райради Михайло Гаєвський, перший заступник голови райдержадміністрації Марія Яцик, бібліотекарі та найактивніші читачі книгозбірень. Були вшановані ті, хто віддав бібліотечній ниві багато років, це Марія Карпій (на знімку праворуч), Надія Тарнавчик, Марія Головата, Марія Смолінська, Ольга Чикальська та інші. Кращими користувачами названі Леся Дацко та Марія Пелешок. Директор дитячої бібліотеки Галина Гораль подарувала книгу (на знімку ліворуч)  допитливому шестикласнику  Буської школи №2 Лісовцю Віталіку - переможцю мовно-літературного конкурсу ім. Петра Яцика. Директор Буської ЦБС Оксана Стецик щиро подякувала органам влади за підтримку закладів культури у вирішенні  багатьох соціальних і побутових проблем та вручила грамоти найкращим бібліотекарям.
Урочистість завершилася гімном бібліотек:



 Інженер- бібліотекар М.Литвин

                                                      
                                                                    СЦЕНАРІЙ

урочистої наради з нагоди Всеукраїнського дня бібліотек

                                                                    Місце проведення: Буська ЦРБ
Дата проведення: 30 вересня 2011 року


Вед.1  Доброго дня, шановні друзі, дорогі колеги! Ми зібралися в цій залі з нагоди нашого професійного свята – Всеукраїнського дня бібліотек, яке відзначаємо з 1998 року. Дозвольте привітати усіх  та побажати  міцного здоровя вам та вашим родинам, щастя, достатку, нових ідей та професійного зростання.  

Вед 2. Бібліотеки були і залишаються символом культури суспільства.
Сьогодні зростає престиж бібліотечної професії, як і  вимоги до бібліотечних працівників. Адже бібліотечна діяльність ускладнюється з кожним роком в зв’язку з технічним прогресом, з розширенням інформаційного простору. Поєднання нових інформаційних технологій із розвитком культури спілкування з книгою, мистецькими творами – такі функції сучасної бібліотеки.

Вед 1. Якщо в містах більш відчутні зміни соціального та економічного характеру, то в селі вони відбуваються набагато повільніше. І саме сільська книгозбірня покликана вирішити багато проблем у селі, стати територією духовності та знань, першим помічником в освіті, професійному становленні, організації дозвілля населення. Основою для бібліотеки стає не просто видача книг, а робота з громадою: соціальна діяльність, надання консультацій, інформаційна допомога.

Вед 2.  Невеликою частиною бібліотек України є книгозбірні нашого району. Це всього 46 бібліотек в сільській місцевості, 2 селищні бібліотеки та 2 – районні. Та в більшості з них працюють самовіддані люди, професіонали, які  вважають свою роботу покликанням душі. Ми дякуємо нині вам за наполегливу та творчу працю, зичимо натхнення та успіхів. З вітальними словами  до вас звертається керівник відділу культури та туризму Буської РДА  Людмила Ціхоцька.
(Виступ)

Вед 1.  В день професійного свята  хочемо вшанувати тих, хто віддав бібліотечній роботі багато літ свого життя. Це наші ветерани Марія Головата, Марія Карпій, Надія Тарнавчик, Марія Смолінська, Марія Ковалик, Марія Кіпран, Марія Бідюк, Ольга Чикальська.

Вед 2.                           Спасибі Вам, що ви на світі є,
                                      Що сієте добро, як щедрий колос,
                                      Даруєте душі безсмертний голос.
                                      Ми вам бажаємо здоровя та добра.
                                      Хай в домі вашім завжди буде світло,
                                      І читачі всміхаються привітно.

Запрошуємо до слова бібліотекаря с.Чішки, ветерана праці Марію Карпій.

Вед 1.  В когорті бібліотекарів – немало творчих і талановитих людей. Вони вміють організувати справжнє свято не тільки для своїх читачів, але й для всієї громади села. Це Марія Карпій з Олеська, Марія Ковалик з Кізлова, Зоряна Струж з Йосипівки, Марія Баб з Боложинова , Ольга Когут з Гумниська та Марія Масло з Утішкова. Багато бібліотекарів вклали всій внесок  у відзначення 20 – ліття незалежності України. Зичимо вам здійснення ваших творчих ідей та невичерпної енергії.

Вед 2.  Бібліотека  - це частина інфраструктури села. Вона  тісно співпрацює з місцевими органами влади. Часто така співпраця приносить користь мешканцям села.   Взаєморозуміння   виявлять  сільські голови у Побужанах, Ракобовтах, Кізлові, Гумниську, Ожидові, Боложинові. Сьогодні ми хочемо подякувати їм за підтримку закладів культури у вирішенні багатьох соціальних та побутових проблем. Сподіваємося, що осторонь   не стоятимуть й інші  представники органів місцевої влади..

Вед 1.                       Чим більше людям віддаєш ти,
                                  Тим більш лишається тобі.
                                  Парадоксально, але врешті
                                  Завжди так буде, далебі.
                                  Плекаймо вміння віддавати
                                  Любов, тепло, зустрічний крок –
                                  І завжди будемо багаті
                                  В щедроті серця і думок.

 На святі присутня Побужанський сільський голова Любов Дацків, яка всім серцем вболіває за бібліотеки. Запрошуємо її до слова.

Вед 2.                        Гортаючи книгу – спинись на хвилинку,
                                   Не просто папір то, не просто слова,
                                   Уважно вдивляйся у кожну сторінку,
                                   Й тобі розповість вона справжні дива!
                                   В ній мудрість, порада, знання і натхнення,
                                   Що в давній Русі літописець вкладав.
                                   В ній розум й повага – підкреслює вчення,
                                   Яке залишив по собі Ярослав.
Вед 1.                       Усе починається з книги, мій друже,
                                  То казка бабусі чи, власне, буквар...
                                   Ніколи книжки не читайте байдуже,
                                   Бо то не провалля, бо то – пишний яр!
                                   То скарб найдорожчий, що предки лишили,
                                    Криниця бездонна пізнання віків.
                                    Вклонялися їм ті, хто долі вершили,
                                    Вклонялися й ті, хто читати не вмів.
                                    Уважно вдивляйся у кожну сторінку,
                                     Бо книга – то друг, і душа в ній жива!
                                    Гортаючи книгу – спинись на хвилинку,
                                    Не просто папір то, не просто слова...
                                  

Вед 2.  Олесь  Гончар писав: „Ріднити людей з книгою, відкривати їм красу й силу слова – що може бути достойнішим?”. На нашу думку, вони точно характеризують призначення бібліотекаря.  У нашій бібліотечній родині працює багато спеціалістів, котрі люблять свою роботу та шанують користувачів. 

Вед 1.  Всеукраїнський день бібліотек – це свято не тільки бібліотекарів, але й усіх  поціновувачів книги, передусім,  наших шановних читачів. Ми запрошуємо до слова активну читачку Буської ЦРБ......................................


Вед 2.   Особлива вдячність тим, хто пробуджує дитячі душі для розуму та добра, хто вміє підібрати ключик до дитячих сердець – Мирославі Мединській, Марії Мороз, Марії Думі, Галині Мех, Ользі Чикальській, Надії Ільчишин, Марії Гуті, Наталії Длугош, Галині Ковальчук. У день професійного свята своїх наставників прийшли привітати  найкращі читачі  районної дитячої бібліотеки .........................................................
                                                  (Виступ)

 Запрошуємо керівника відділу культури та туризму Буської РДА
Ціхоцьку Л.І.  вручити подарунки та відзнаки  активним читачам та бібліотекарям.

Вед 1.  Шановні колеги, дорогі гості! Ще раз вітаємо вас з професійним святом та  зичимо  всіляких гараздів.  Дехто стверджує, що в наш бурхливий час новітніх інформаційних технологій книга втрачає свою  роль та місію у суспільстві. Та я  впевнена, що це не так, адже книги були і будуть ядром бібліотеки. Ставлення до книг є мірилом цивілізованості, інтелектуального і морального здоровя нації.


Вед 2.                         Шануймо книгу, що б там не було,
Як хліб святий, як життєдайну воду,
                                     Любімо книгу – справжнє джерело
Всіх знань і мрій, духовну насолоду.
                                    У праці вам ведеться хай завжди,
Здоровя, благ, хай серце молодіє!
                                   Зі святом Вас, з роси вам і води
В цей день Любові, Віри та Надії!

Шановні учасники святкового зібрання! Силами Інтернет – центру Буської ЦРБ до  Всеукраїнського дня  бібліотек записано диск з гімном бібліотек, який  пропонуємо  на завершення  послухати.

Робочий сценарій підготували: директор Стецик О.Б. та зав. методично-бібліографічним відділом Вовк Л.Я. 


неділя, 25 вересня 2011 р.

Бібліотечний форум «Партнерсво для розвитку»

15 і 16 вересня  2011 року у Львові проходив  II Львівський бібліотечний форум  «Партнерство для розвитку». Учасником  форуму від бібліотекарів Бущини була заступник директора Буської ЦБС  Галина Гораль.
Після завершення форуму Г.Гораль поділилась враженнями зі своїми колегами – бібліотекарями. Вона акцентувала увагу на актуальності даного заходу, адже саме партнерство бібліотек з різними інституціями – це запорука успішності діяльності закладів, запорука вироблення позитивного впливу на бібліотечну та інформаційну політику як в окремому регіоні, так і в державі в цілому.
Цікавим досвідом роботи в сфері партнерства поділились на форумі представники від бібліотек з Луганська, Вінниці, Тернополя. Дуже цікаво був представлений  Львівський стиль (виступи Л. Лугової, В. Галушко, О. Шматько).
Партнерські послуги запропонували бібліотекарям видавничі та книготоргівельні структури («Навчальна книга – Богдан», «АДІС», « Матрікс Прес», «Джерела  М»).
У роботі форуму взяла участь заступник Міністра культури України В.М. Ліснича, Президент Української бібліотечної асоціації І.О. Шевченко, Видавничий директор УБА Я.Сошинська  та інші.
                                                                           М.В. Литвин