НОВИНИ

пʼятниця, 27 липня 2012 р.

Інтернет-центр отримав грант від програми "Бібліоміст"

Читай про це на ЗІК http://zik.ua/ua/news/2012/07/12/358527


А 7 серпня 2012 року керівник тренінгового центру ЛОУНБ Олена Василівна Шматько вручила пакет з грантовим програмним забезпеченням методисту Буської ЦРБ ім. І.Котляревського Марії Литвин. На цій світлині відображено момент вручення нагороди. Нагадаємо, що фірма Microsoft надала також ексклюзивний доступ Буській бібліотеці до цих же продуктів через мережу Інтернет.

  Богдан Литвин   

Частину бібліотек району комп'ютеризували і під'єднали до Інтернету

Буська районна дитяча бібліотека і низка сільських бібліотек отримали комп'ютери та Інтернет не за програмою "Бібліоміст", а від меценатів. Читай про це у свіжому числі "Волі народу":

Нашу "районку" читають у всьому світі

Бібліотечний блог "Волі народу" відвідують віртуальні користувачі з усього світу.
Річна статистика переконливо свідчить не на користь паперової підшивки газети в читальному залі. Дивіться на цю статистику:



четвер, 12 липня 2012 р.

431 рік Острозькій Біблії

З 12 липня українці можуть починати відзначати 431-річчя своєї реліквії – Острозької Біблії, яка стала каноном для православних слов'ян. Святиня затребувана і до цих пір – її визнають і поважають Православні, Греко-і Римо-Католицька Церкви. У грудні 2004 саме на Острозької Біблії присягав на вірність українському народу Віктор Ющенко.

Як розповів перекладач Острозької Біблії на українську мову, завідувач кафедрою богослов'я Національного університету Острозька академія, доктор теології Рафаїл Турконяк, у Острозької Біблії є два дні народження – фактично два видання Острозької Біблії. Перша дата – це було на Петра і Павла 1581-го, а друга – на Преображення, коли відбулося повернення Острозької Біблії в стіни Острозької академії в 1981 році.

Офіційна дата, зазначена в заголовному листі Острозької Біблії (1581 рік) – це час, коли вона почала подорож по світу, яка триває до цих пір. Як розповідає перекладач, середньовічні острозькі вчені підготували високоякісний повний переклад Святого Письма, використовуючи першоджерела.

Лише через десятиліття подібний переклад (Сіксто-Клементійське видання) зробила Римо-Католицька Церква. Видання Острозької Біблії було проривом до цивілізації – переконаний Рафаїл Турконяк: «Це був період Памви Беринди, Захарії Копистенського. Ми маємо масу різних творів, які пізніше росіяни привласнили і прийняли за свої. І не тільки це. Я б хотів, щоб ми зрозуміли, що це наше, і щоб ми наше відстоювали».

У Національному університеті «Острозька академія» не тільки поважають свій скарб, а й проводять системну науково-дослідну роботу, щоб з'ясувати всі обставини і коло причетних до появи Острозької Біблії. Лише за останній рік тут відбулися науково-практичні конференції, присвячені друкареві Івану Федорову, ініціатору та меценату проекту – князеві Василю Костянтинову Острозькому, автору передмови і тодішньому ректору академії Герасиму Смотрицькому і т.п. І, власне, самій Біблії, яка ставала героїнею не тільки досліджень, а і художніх книг.

Дивись про це в сюжеті:

четвер, 5 липня 2012 р.

Година-реквієм "Збирач втрачених скарбів"

Сьогодні світлій пам'яті директора  Львівської національної галереї мистецтв, Героя України Бориса Возницького у Буській районній бібліотеці присвятили годину-реквієм. Вшанувати пам'ять останнього Галицького Лицаря і останнього Романтика прийшли представники влади, члени товариства "Бужани", працівники відділу культури, журналісти, бібліотекарі та краєзнавці.
Захід хвилиною мовчання відкрила директор бібліотеки Оксана Стецик. Присутні проглянули, скомпільований Інтернет-центром з відематеріалів телеканалів ЗІК і ТСН, документальний фільм про життя і творчість видатного мистецтвознавця, ангела-охоронця української культурної спадщини.

Зі спогадами про Бориса Возницького виступили керівник відділу культури та туризму Буської РДА Людмила Ціхоцька, голова товариства "Бужани" Зіновій Павлик, редактор Буського радіомовлення Леся Дацко та краєзнавець Тарас Дишкант.
Заступник голови районної ради Михайло Гаєвський та керівник апарату РДА Юрій Кондзірський високо оцінили його внесок у становлення Української держави, у музейну справу, а також у відновлення замків та збереження національної культурної спадщини.
Відділ культури показав фотоархів з життя Возницького, наданий газетою "Воля народу", а бібліотекарі - книжкову виставку.
Нижче прогляньте відеозвіт та світлини з цього заходу.









            
                                                                       Методист Марія Литвин

вівторок, 3 липня 2012 р.

Про Михайла Туркевича

Сьогодні 9 років з дня смерті нашого земляка, видатного  альпініста Михайла Туркевича.
Читай і дивись про нього на нашому сайті http://www.buskfamouse.io.ua/
на блозі "Волі народу"с.3 за 21 червня http://www.volyanarodu.blogspot.com/
і тут: