НОВИНИ

понеділок, 31 грудня 2012 р.

З Новим роком !



Цей 100-й допис наповнюємо найщирішими вітаннями та побажаннями з нагоди Нового 2013 року ! Зичимо усім читачам і бібліотекарям, блогерам і партнерам, користувачам і жителям Буська міцного здоров'я, щастя, наснаги в праці та житті. Обіцяємо й надалі бути у вирі культурних подій нашого краю!

Редколегія блогу <bgsound src="имя файла">

четвер, 27 грудня 2012 р.

Зустріч з педагогом-музикантом Анатолієм Васильцівим-Анненком


Сьогодні у районному Народному домі бібліотекарі, освітяни та інші жителі міста Буська зустрілися з луганським поетом-піснярем Анатолієм Васильцівим-Анненком. Уславлений бард, автор шести поетичних збірок і багатьох пісень, виконав свої кращі твори.  Присутні захоплено аплодували і навіть розчулено плакали...
Наприкінці імпровізованого концерту автор подарував директору Буської ЦРБ дві збірки своїх творів, на яких залишив свій автограф. Директор Буського РНД Ганна Грушицька вручила мандрівному музиканту на згадку про Бущину книгу "Буська земля".

Слайд-шоу зустрічі



                                                                        Методист Марія Литвин

четвер, 20 грудня 2012 р.

75-річчя від дня народження В'ячеслава Чорновола


Завтра, 21 грудня 2012 року пам'ять про В'ячеслава Чорновола вшанують у Буській бібліотеці.
Своїх відвідувачів вже  в читальному залі чекає тематична  виставка


Про те, як цю подію висвітлило Буське радіо, дивіться тут.

А ось, який матеріал про цей захід розмістила на свіжих шпальтах газета "Воля народу ":


  А зараз прогляньте сюжети про цю видатну людину з вільних джерел.

Обличчя української історії




 

Той, хто пробудив камяну державу - YouTube



                                                            Богдан Литвин

четвер, 13 грудня 2012 р.

Виступи буських бібліотекарів у Львові (відео)

Відео виступів наших колег можете проглянути за вказанами посиланнями:
 (це відео доступне постійно на сайті Корреспондент.net)
 (запис цієї програми шукайте на сайті ЛОДТРК до 20.12.2012)
Таким чином, всі авторські права нами застережені.
Редколегія

пʼятниця, 7 грудня 2012 р.

День місцевого самоврядування

Щорічно відзначається 7 грудня. Свято встановлено в Україні згідно з Указом Президента України «Про День місцевого самоврядування» від 25 листопада 2000 №1250/2000
Вітаємо з святом працівників місцевого самоврядування нашого району. 
Особливі вітання Буській міській раді, яка продовжує традиції започатковані ще Магдебурським правом.
Наша бібліотека впродовж багатьох років співпрацює з нею в багатьох сферах, зокрема за програмами Європейської Асоціації Міст-Лелек (ESCO).

Колектив Буської ЦБС

четвер, 6 грудня 2012 р.

Підсумки акції "Українські книжки - сільським бібліотекам"

З 1 жовтня до 1 грудня тривала благодійна акція "Українські книжки - сільським бібліотекам". Про її підсумки і акцію самої "ВН"читайте  на свіжій шпальті районного часопису "Воля народу" розповідає директор ЦБС Оксана Стецик.



День Збройних Сил України

Сьогодні відзначаємо день Збройних Сил України. Про те, чим живе сьогодні Армія в доступному відеосюжеті.
На варті Незалежності. Збройні Сили України.2012.
ФІльм створений колективом ЦТРС МО України. Автор: Г. Жолтікова.
При створені фільму використані відеоматеріали відзняті інформаційною групою.


Редколегія

вівторок, 4 грудня 2012 р.

Рецензія на книгу Олексія Толкачова "Омріяна Україна: ключ до майбутнього"

Маніфест української мрії
Цю  світоглядну брошуру мені нещодавно надіслав Президент Європейської Асоціації українців Олексій Толкачов  на згадку про участь у минулорічному Міжнародному конкурсі письмових робіт «Україна моєї мрії». «Омріяна Україна: ключ до майбутнього», яка цього року вийшла друком  у видавництві «Альфа Реклама», незабаром  зявиться у читальному залі районної бібліотеки.
У легкій публіцистичній формі автор аналізує сучасне становище України  і констатує відсутність національної ідеї, яка завжди зароджується у вигляді мрії. Він виділяє 4 колективних переконання у сфері національної свідомості, котрі позбавляють Україну перспективи. Це – приреченість буття, комплекс  жертви, комплекс меншовартості  та матриця ненависті. Подолати їх можна за допомогою любові, волі  та гармонії. Олексій Толкачов переконує, що для започаткування Омріяної України достатньо, щоб принаймні 5 відсотків населення України змінили свою свідомість, сприйняли цінність любові та спробували жити у відповідності до неї.
Далі автор популярно описує засади Нового Устрою, в основу якого кладе новітні досягнення в сфері науки, економіки, управління. Зокрема, згадує Григорія Сковороду з його ідеями про «споріднену працю», Тараса Плахтія з технологією «динамічної мережі без керівного ядра» в управлінні державою, Гюнтера Паулі з ідеями «синьої економіки», Олександра Богдановича – розробника текстології. На завершення він робить спробу описати  глобальну місію України в умовах нової світової реальності.
Залишається лише побажати молодому українському юристу Олексію Толкачову перемог на обраному  шляху. Хтозна, можливо, його праця стане маніфестом української національної ідеї. Перші кроки для цього він уже зробив. Отож, завантажуйте вже текст брошури на  www.svitoglyad.in.ua  і читайте, аналізуйте, мрійте.
                                              Богдан Литвин

Блогосфера Бущини розширюється

До недавнього часу корпоративна блогосфера нашого району була представлена двома-трьома блогами. Крім блогів часопису "Воля народу" і  Буської централіізованої бібліотечної системи виділявся Буський медіа-портал інформаційних новин.

Зустріч блогерів у Львові за проектом Посольства США в Україні та порталу Корреспондент.net "Блог-платформа", на якій побувала бібліотекар Буської центральної районної бібліотеки ім.І.Котляревського Марія Литвин, надала потужного імпульсу розвитку блогосфери.

Від щирого серця радіємо за колег з Буського радіо, які швидко запустили свій яскравий, оперативний блог за посиланням http://byskeradio.blogspot.com/

Радіємо, як  і в далекому 2007 році:

http://zik.ua/ua/print/2007/11/19/100377

ЗІК Понеділок 19 листопада 2007 11:49

Відгомін Ожидова: у Буську радіожурналісти одержали нове приміщення

Учора, 18 листопада, у Буську до 40-річчя місцевого радіомовлення урочисто відкрили новий кореспондентський пункт Буського радіо. Відтепер він не тулиться в тісній кімнаті цеху електрозв’язку №1, а розміщується на першому поверсі колишньої районної друкарні і займає кілька просторих кімнат. Увагу до проблем районного радіомовлення і оповіщення населення загострила липнева фосфорна аварія в селі Ожидів Буського району. Про це ЗІК повідомив керівник Інтернет-центру Буської бібліотеки Богдан Литвин. Журналістів з новосіллям привітати голова Буської РДА Михайло Вовк і голова районної ради Володимир Замроз, представники засобів масової інформації, численні друзі радіо
                                                                  Редколегія

понеділок, 3 грудня 2012 р.

290 років від дня народження Григорія Сковороди

Сковороду кожен сприймає на свій лад, немовби підтверджуючи його ж слова про те, що "всякому городу-свой нрав и права". Спробуємо проілюструвати це кількома відеосюжетами з тих, що у вільному доступі.


Сковорода з точки зору комуністів


Сковорода з точки зору ліберального світогляду


Радянський фільм 1959 року


Богдан Литвин

четвер, 29 листопада 2012 р.

Музей Шашкевича у Новосілках став народним

Музей-садиба Маркіяна Шашкевича у селі Новосілки Буського району отримав статус народного.
Урочисто відкритий 14 листопада 2011 року з нагоди відзначення 200-річчя видатного просвітителя Галичини отця Маркіяна Шашкевича, музей на громадських засадах діяв при відділі культури і туризму Буської РДА. Враховуючи винятковий внесок, який музей протягом року вносив в громадське та культурне життя села, району, області, всієї України і в розвиток міждержавних стосунків, колегія Львівського обласного управління культури надала йому статус народного. Цим актом пошановано не лише пам'ять поета, який 170 років тому знайшов вічний спочинок на місцевому цвинтарі, а й 175-річчя з часу виходу в світ "Русалки Дністрової".
До створення музею дуже активно долучилась громада села Новосілки, а ініціатива створення музейного комплексу з пам'ятником просвітителю належить Буській РДА. Особливу наполегливість виявила керівник Буського відділу культури і туризму Людмила Іванівна Ціхоцька, яка першою повідомила цю радісну новину на Буському радіо. Вона невтомно проводила екскурсії, добирала експонати для музею, налагоджувала співпрацю з митцями і меценатами.

Яскравим логічним доказом цього є публікація на свіжій шпальті "Волі народу":

Доповнення Галінфо від 5 грудня 2012 року за посиланням

http://galinfo.com.ua/news/122915.html

читайте тут:

05 Грудня 2012 12:10

Музеям Маркіяна Шашкевича на Львівщині надали звання «Народний музей»

Музеям-садибам Маркіяна Шашкевича у селі Нестаничах Радехівського району та у селі Новосілки Буського району , а також Музею отця Маркіяна Шашкевича у селі Деревня Жовківського району надано звання „Народний музей“, – про це повідомило управління культури Львівської облдержадміністрації. Повідомила прес-служба ЛОДА. «Надзвичайно цікаві й ориґінальні пам’ятки збережено і виставлено в експозиціях згаданих музеїв, які вже відвідали тисячі осіб з України та представники  діаспори», – зазначила заступник начальника відділу мистецтв управління  культури Львівської ОДА Мирослава Туркало.
У листопаді цього року, враховуючи клопотання керівників районних відділів культури і туризму, у яких відкрито музеї о. М. Шашкевича, та висновки Музейної ради при управління культури облдержадміністрації, трьом згаданим музеям присвоєно звання „Народний музей“.
Нагадаємо, у 2011 році відбулося святкування 200-річчя від дня народження визначного громадсько-культурного, релігійного діяча, письменника, фундатора «Руської Трійці» отця Маркіяна Шашкевича (1811-1843). З нагоди цієї дати на Львівщині 2011 рік був проголошений Роком Маркіяна Шашкевича.

Редколегія блогу

<BGSOUND src="имя файла">

субота, 24 листопада 2012 р.

День пам'яті жертв голодоморів у Буську

До Дня пам'яті жертв голодоморів в читальному залі центральної районної бібліотеки розгорнута художньо-публіцистична виставка. У школах біібліотекарі ЦБС з учителями і учнями проводять тематичні читання.
Сьогодні, 24 листопада 2012 р., о 15 год. в місті Буську біля монумента Скорботи громадськість району вшанувала пам'ять жертв голодоморів і політичних репресій. Серед учасників акції були бібліотекарі та працівники відділу культури і туризму.

Фотознімки можна завантажити тут:


Слайд-шоу з мітингу:



                              Богдан Литвин, інженер-бібліотекар

четвер, 22 листопада 2012 р.

До дня народження письменника-фантаста Олеся Бердника


Олександр Павлович (Олесь) Бердник (27 листопада 1926, офіційно 25 грудня 1927 — †18 березня 2003) — український письменник-фантаст, автор понад 20 романів і повістей. Член-засновник Української Гельсінкської групи (УГГ). Дуже популярний в 1970 рр. і сьогодні.
До дня народження Олеся Бердника редколегія нашого блогу підготувала цей матеріал.
Можливо, він викличе нову хвилю жвавого читацького інтересу.

Отож, дивись тут презентацію книги "Вічне" (з вільних джерел Інтернету) у Дніпропетровській обласній бібліотеці 28 лютого 2012 року:


Повну бібліографію станом на 01.01.2012 можна проглянути далі:


Произведения автора

    Романы
  • 1959 – Пути титанов (Шляхи титанів)
  • 1960 – Стрела времени (Стріла часу)
  • 1963 – Кто ты? (Хто ти?)
  • 1963 – Дети Беспредельности (Діти Безмежжя)
  • 1965 – Подвиг Вайвасваты (Подвиг Вайвасвати)
  • 1967 – Огненный всадник (Вогняний вершник)
  • 1968 – Покрывало Изиды (Покривало Ізіди)
  • 1968 – Чаша Амриты (Чаша Амріти)
  • 1971 – Гипатия (Гіпатія)
  • Роман дилогия «Камертон Дажбога»
      1971 – Звездный Корсар (Зоряній Корсар)
        Другое название «Кольца змея» (Кільця змія)
      1996 – Звездная веда (Зоряна веда)
  • 1988 – Огнесмех (Вогнесміх)
  • 1993 – Тьма костра не разжигает… (Пітьма вогнища не розпалює…) Повести
  • 1957 – Вне времени и пространства (Поза часом і простором)
  • 1957 – Законсервированная планета (Законсервована планета)
  • 1957 – Человек без сердца (Людина без серця)
  • 1959 – За чудесным цветком (За чарівною квіткою)
  • 1959 – Призрак идет по земле (Привид іде по землі)
  • 1962 – Путешествие в «антимир» (Подорож в «антисвіт»)
  • 1962 – Сердце Вселенной (Серце Всесвіту)
  • 1962 – Катастрофа (Катастрофа)
  • 1963 – Мир пламенный (Світ полум’яний) – повесть стала составной частью романа «Дети Беспредельности»
  • 1963 – Сыны Световида (Сини Світовида)
  • 1964 – Радостью перейдем бездны (Радістю перейдемо безодні)
  • 1965 – Страшный суд (Страшний суд)
  • 1966 – Утренняя заря
  • 1967 – Разбиваю громы (Розбиваю громи)
  • 1967 – Мать (Мати)
  • 1968 – Дикое поле (Дике поле)
  • 1968 – Всемогущие дураки (Всемогутні дурні)
  • 1969 – Окоцвет (Окоцвіт)
  • 1975 – Апостол Бессмертия (Апостол Безсмертя) – позднее вошла в роман «Огнесмех» (Вогнесміх)
  • 1975 – Иллюзионист (Ілюзіоніст) – позднее вошла в роман «Тьма костра не разжигает…» (Пітьма вогнища не розпалює…)
  • 1981 – Прометей (Прометей)
  • 1987 – Космоандр (Космоандр)
  • 1990 – Лабиринт Минотавра (Лабіринт Мінотавра)
  • 1990 – На огне священном мы сожжем разлуку (На вогні святому спалимо розлуку)
  • 1990 – Кто отважится – огненным наречется (Хто зважиться – вогняним наречеться)
  • 1995 – Тайна Христа (Тайна Христа) Рассказы
  • 1957 – Психологический двойник (Психологічний двійник)
  • 1957 – Поединок на астероиде (Поєдинок на астероїді)
  • 1961 – Межзвездная нянька (Міжзоряна нянька)
  • 1962 – Марсианские «зайцы» (Марсіанські «зайці»)
  • 1963 – Огненный всадник (Вогняний вершник)
  • 1964 – Встреча над бездной (Зустріч над прірвою)
  • 1964 – Подвиг в пространстве (Подвиг у просторі)
  • 1964 – Кванты или мысль
  • 1965 – Любимая из будущего (Кохана з майбутнього)
  • 1965 – Хор элементов (Хор елементів)
  • 1967 – Две бездны (Дві безодні)
  • 1970 – Космическая сказка (Космічна казка)
  • 1975 – Созвездие Зеленых Рыб (Сузір’я Зелених Риб)
  • 1989 – Удивительные приключения Гришутки (Дивовижні пригоди Грицька)
      То же: Под названием «Удивительные приключения Гришутки» (Дивні Грицеві пригоди)
  • 1992 – Дикий конь (Дикій кінь) Другие книги
  • 1974 – Альтернативная Эволюция: сума любви (Альтернативна Еволюція: сума любові) – самиздат
  • 1975 – Голубой кузнец (Блакитний коваль)
  • 1977 – Украина Сечи Огненной (Україна Січі Вогняної)
  • 1980 – Святая Украина (Свята Україна)
  • 1985 – Терновый венец Украины (Терновий вінець України)
  • 1985 – Апостол Бессмертия (Apostle of Immortality). – Торонто (Канада) – на англ. языке
  • 1989 – Говорю вам: Священные знаки (Кажу вам: Священні знаки)
  • 1989 – Пора возвести Голубой Храм! (Пора звести Блакитний Храм!)
  • 1996 – Тайна Христа
  • 1996 – Песнь Надземная (Пісня Надземна) Фильмография
  • 1963 – Мечте навстречу (СССР) – автор сценария

Награды и звания

  • 2002 – специальная премия от Харьковского Института Чудаков, врученная на фестивале «Звездный Мост» (премию получила дочь писателя – Громовица Бердник)
  • 2002 – гран-при в категории «Пророк в Отечестве» (премию получила дочь писателя – Громовица Бердник)
  • 2006 – орден «За мужество» I степени, как участника УГГ (Української Громадської Групи) и одного из ее основателей


Олесь Бердник
Олесь Бердник (1957) Олесь Бердник (1950-е годы) Олесь Бердник (1963, Алтай) Олесь Бердник (1968, Подмосковье) Олесь Бердник (1970-е годы) Олесь Бердник (1978) Олесь Бердник (1988 год) Олесь Бердник (1989, Побережье Калифорнии) Олесь Бердник с женой Валентиной (1991 год) Олесь Бердник с женой и дочерью (1996) Олесь Бердник Олесь Бердник: Портрет художника В. Плаксия


Библиография на русском языке

Отдельные издания

  • Призрак идет по земле: Научно-фантастическая повесть / Пер. с укр. Н. Потаюк; Худ. Г. Шевяков. – Ташкент: Ёш гвардия, 1962. – 124 с. – (Библиотека путешествий, фантастики, приключений). 35 коп. 60 000 экз. (п) – подписано к печати 28.02.1962 г.
      Призрак идет по земле: [Повесть] – с.5-121
      К. Толпиго. Послесловие – с.122-123
  • Сердце Вселенной: Научно-фантастические повести / Авторизованный пер. с укр. Н. Потаюк; Худ. М. Шевяков. – Ташкент: Ёш гвардия, 1964. – 224 с. 51 коп. 60 000 экз. (п) – подписано к печати 28.11.1963 г.
  • Призрак идет по земле: [Повести] / [Пер. с укр. не указан]; Рис. Г. Калиновского. – М.: Детская литература, 1966. – 176 с. – 34 коп. 75 000 экз. (п) – подписано к печати 13.09.1966 г.
      Сыны Световида – с.3-92
      Призрак идет по земле – с.93-173
  • Звездный Корсар: Роман-феерия / Пер. с укр. автора; Худ. И. Преснецова. – М.: Советский писатель, 1991. – 384 с. – 3 р. 10 к. 100 000 экз. (о) ISBN 5-265-02022-5 – подписано к печати 06.05.1991 г.
  • Песнь Надземная (Мистерия Сына Человеческого): Беседы с Учителем Сердца. – К.: София Ltd, 1996. – 272 с. 2 000 экз. (п) ISBN 5-220-00025-Х
      Всадник Апокалипсиса: Эссе-биография – с.
      Сумма любви: [Эссе] – с.
      Песнь Надземная: Беседы с Учителем Сердца – с.
  • Звездный Корсар: Роман-феерия / Ред. Г. Бердник; Авторский перевод с украинского. В оформлении обложки использована картина автора. – К.: Издательский Дом «Афон», 2005. – 352 с. 1 000 экз. (п) ISBN 966-8731-04-2 – подписано к печати 10.01.2005 г.
  • Сердце Маттиолы Сказки и легенды / Рис. Сергея Лукьяненко. – К.: Книга, 2007. – 56 с. [Тираж не указан]. (п) ISBN 978-966-8314-42-1 – подписано к печати 11.10.2007 г. – [Подарочное издание на русском, украинском и английском языках]
      Легенда о пальме – с.5-8
      Ива и водяной царь – с.9-11
      Кактус и Пурпурная Птица – с.13-15
      Сказка о терновой стене – с.17-19
      Цвет папороти – с.21-23
      Легенда о ели – с.25-29
      Полынь – божье древо – с.31-32
      Вишня – вечная невеста – с.33-38
      Сказка о ромашке – с.39-41
      Корень явора – с.42-43
      Кто такой подсолнух? – с.44-46
      Сказание о калине – с.47-50
      Сердце Маттиолы – с.51-53
  • Законсервированная планета / Обложка Н. Зайделя; Рис. Г. Малакова; Пер. не указан. – Екатеринбург: Издательский дом «Тардис», 2011. – 140 с. – (Фантастический раритет). 1 300 экз. (с.о.) ISBN 5-17-026344-6
      Вне времени и пространства: [Повесть] – с.5-59
      Законсервированная планета: [Повесть] – с.60-110
      Психологический двойник: [Рассказ] – с.111-124
      Поединок на астероиде: [Рассказ] – с.125-138
  • Подвиг Вайвасваты: Историко-фантастический роман / Авторизированный пер. Ю. Копыта; Обложка Г. Андерсена. – Екатеринбург: Тардис, 2011. – 140 с. – (Фантастический раритет). 1 300 экз. (с.о.)
  • Цель – беспредельность! / Пер. не указан; Обложка Б. Покровского, в оформлении обложки использована работа Н. Зейделя – Екатеринбург: Издательский дом «Тардис», 2012. – 132 с. – (Фантастический раритет. Выпуск №112). 950 экз. (с.о.)

Публикации в периодике и сборниках

  • Законсервированная планета: Повесть / Пер. с укр. // Тюменский комсомолец, 1958, 25 мая-4 июля
  • Тана встает из мрака: Отрывок из романа «Стрела времени» // Сталинское племя (Киев), 1958, 7-25 июня
  • Межзвездная нянька: [Рассказ] // Комсомольское знамя (Киев), 1961, 20-26 сентября
  • Пути титанов: Фантастическая повесть-сказка / Сокращенный авторизированный пер. с укр. В. Доронина и А. Семенова; Рис. О. Коровина // Мир приключений. Книга 7. – М.: Детгиз, 1962. – с.205-252
  • Кванты или мысль: Рассказ / Авторизованный пер. с укр. Ю. Копыт; Рис. Ю. Ефимова // Уральский следопыт, 1964, № 2 – с.26-33
  • Подвиг Вайвасваты: Историко-фантастический роман / Пер. с укр. Ю. Копыта; Рис. Г. Яремчука // Радуга (Киев), 1965, №8 – c.87-100; №9 – с.108-133; №10 – с.132-154
  • Утренняя заря: Фантастическая повесть / Рис. В. Глузова // Пионерия, 1966, №1 – с.17-19; №2 – с.17-19; №3 – с.17-20; №4 – с.17-20
  • Марсианские зайцы: Рассказ // Ленинские искры (Ленинград), 1966, ???
  • Окоцвет: Повесть // Пионерия, 1969, №10 – с. ; №11 – с. ; №12 – с. ; 1970, №1 – с.17-19; №2 – с. ; №3 – с.
  • [О жизни, о смерти, о любви...]: [Отрывок из романа «Звездный корсар»] // Фаndanго 6. – Симферополь: ТО «КаФКа» (Клуб Фантастов Крыма), 2009 – с.137-141
  • Всемогущие дурни: Фееричный киногротеск / Полупереклад с укр. С. Синякина // Шалтай-Болтай, 2009, №3 – с.115-154

Поэзия

  • Неслучайное среди ночи... (перелистывая классиков): [Стихотворение] / Пер. Василя Мака // Фаndanго 13. – Симферополь: ТО «КаФКа», 2011 – с.196-197 – [Имя переведено на русский язык, как Олэсь Бэрднык]

Публицистика

  • Литература дерзкой мечты: [Рец. на роман В. Владка «Седой капитан»] // Правда Украины, 1960, 12 февраля – с.
  • Олесь Бердник: «Пробудиться от рабской спячки…» // Комсомольское знамя, 1990, 14 января – с.
  • Падение Люцифера: Писатель-фантаст о космоистории Солнечной системы / Авториз. пер. с укр. О. Дьяконовой // Нева, 1990, №2 – с.196-202
  • В. Анисимов. Олесь Бердник: «Человеку суждено бессмертие» // Комсомольское знамя, 1990, 4 апреля – с.
  • Владимир Кулеба: И три корня срастутся любовью / Диалог редактора «Комсомольского знамени» с писателем Олесем Бердником // Комсомольское знамя, 1991, 19 февраля – с.
  • Олесь Бердник: «Силой не сломить стремление к возрождению» // Комсомолец Донбасса, 1991, 21 февраля – с.
  • Последний монолог: Олесь Бердник: «Первая отсидка сделала меня писателем, вторая – мыслителем...» // Поколение (Киев), 2003, №3 – с.

Творчество автора

  • Л. Харламова. О сокровищах подлинных и фальшивых: [Рец. на повесть «За чарівною квіткою»] // Сталинское племя, 1960, 21 февраля – с.
  • С. Ларин. Горизонты фантастики: [Рец. на роман «Шляхи титанів»] // Дружба народов, 1960, №5 – с.238-241
  • А. Ручкин. Урок испанского языка: [Рец. на повесть «Призрак идет по земле»] // Звезда, 1963, №7 – с.222
  • Д. Биленкин. Фантастика и подделка // Фантастика, 1965 год, выпуск II. – М.: Молодая гвардия, 1965 – с.332-346
  • Гафия Дидько. Белая и черная магия: Литературный фельетон: [О романе О. Бердника «Подвиг Вайвасваты»] // Литературная газета, 1965, ...
  • Б. Марьянов. Фантастика или мистика? // Наука и религия, 1965, №8 – с.93-94
  • Н. Шатилов. В бурунах бытия и брызгах шампанского // Литературное обозрение, 1973, №1 – с.59-61
  • Олесь Бердник: «Вечная любовь – ежеминутная реальность бытия…»: [Интервью] // Комсомольское знамя (Киев), 1990, 14 января – с.
  • В. Нестеренко. Фантастика и фантасты в перестройке // Уральский следопыт, 1990, №3 – с.53-54
  • В. Анисимов. Олесь Бердник: «Человеку суждено бессмертие»: [Интервью] / Фото О. Маркевича // Комсомольское знамя (Киев), 1990, 4 апреля – с.4
  • М. Назаренко. Интервью Бердника. // Бульвар, 1996, №15(34) – с.
  • Мирослава Бердник. И три корня срастутся любовью // 2000, F5, 2006, 13 января – с.
  • Станислав Бондаренко. Человек фантастического духа // Киевские ведомости, 2003, 21 марта – с.
  • Т. Нетудыхата. Вдова Олеся Бердника Валентина Бердник-Сокоринская: «Это была воля мужа – похоронить его во дворе нашей хаты в Гребенях…»: Девять дней назад ушел из жизни всемирно известный писатель-фантаст // Факты и комментарии, 2003, 28 марта – с.28
  • Яна Дубинянская. Вне времени и пространства: На Пасху будет сорок дней, как умер Олесь Бердник // Зеркало недели (Киев), 2003, 26 апреля (№16) – с.13
  • Сергей Бережной. [Некролог Олесю Берднику] // Звездная дорога, 2003, №4 – с.134-136
  • Марина Лес. Звучит Песнь Надземная…: [О вечере памяти Олеся Бердника] // Новая интересная газета (Киев), 2004, №1 – с.2
  • Татьяна Нетудыхата. Валентина Бердник-Сокоринська: «Когда Олесь находился в политзаключении, я мыслью проникала к нему сквозь стены» // Факты и комментарии, 2000, 16 июня – с.
  • В. Гнатишин. Валентина из-под гайдамацкого леса: Она достойно прошла тяжелейший путь с писателем Олесем Бердником // 2000 (Киев), 2004, 25 июня (№26) – с.8
  • Громовица Бердник. Олесь Бердник: утопист, харизматик, мыслитель // Грани плюс (Киев), 2005, 20 августа – с.
  • Мирослава Бердник. И три корня срастутся любовью! // 2000 (Киев), 2006, 13 января – с.
  • Бердник Олесь; [Текстография и библиография, с.64-67] / Г. Бердник // Фантасты современной Украины. – Харьков: Издательский дом «Инвестор», 2007 – с.59-67
  • Громовица Бердник. Бердник Олесь Павлович: 27.11.1926 – 18.03.2003 / Фото С. Зорина // Шалтай-Болтай, 2009, №3 – с.113-114

Бібліографія на українській мові

Збірки творів

  • Зоряний Корсар / Редактор Г. Бердник; Худ. Л. Одинцова. – К.: Тріада-А; «Арон» ВД, 2004. – 576 с. – (Всесвіт Олеся Бердника). 2 000 прим. (п) ISBN 5-966-8290-06-2 – підписано до друку 10.07.04 р.
  • Серце Всесвіту / Редактор Г. Бердник; Худ. Л. Одинцова. – К.: Тріада-А; «Арон» ВД, 2004. – 726 с. – (Всесвіт Олеся Бердника). 2 000 прим. (п) ISBN 5-966-8290-07-0 – підписано до друку 10.08.04 р.
      Поза часом і простором: Фантастична повість – с.5-51
      Людина без серця: Науково-фантастична повість / Повість написана у співавторстві з Ю. Бедзиком – с.53-264
      Стріла часу: Фантастичний роман – с.265-512
      Серце Всесвіту: Науково-фантастична повість – с.513-584
      Катастрофа: Науково-фантастична повість – с.585-688
      Подорож в Антисвіт: Науково-фантастична повість – с.689-725
  • Діти Безмежжя / Редактор Г. Бердник; Худ. Л. Одинцова. – К.: Тріада-А; «Арон» ВД, 2004. – 680 с. – (Всесвіт Олеся Бердника). 2 000 прим. (п) ISBN 5-966-8290-08-9 – підписано до друку 10.09.04 р.
      Шляхи титанів: Науково-фантастичний роман – с.5-166
      Привид іде по Землі: Фантастично-пригодницька повість – с.167-283
      Марсіанські «зайці»: Фантастичне оповідання – с.285-318
      Діти Безмежжя: Роман-феєрія – с.319-639
      Хор елементів: Фантастична новела – с.641-651
      Дві безодні: Фантастичне оповідання – с.653-662
      Сузір’я Зелених Риб: Небувальщина – с.663-674
  • Чаша Амріти / Редактор Г. Бердник; Худ. Л. Одинцова. – К.: Тріада-А; «Арон» ВД, 2004. – 624 с. – (Всесвіт Олеся Бердника). 2 000 прим. (п) ISBN 5-966-8290-09-7 – підписано до друку 10.10.04 р.
      Вогняний вершник: Повість-феєрія – с.5-60
      Чаша Амріти: Роман-феєрія – с.61-270
      Остання ніч: Драматична поема – с.271-286
      Тартар: Драматична поема – с.287-310
      Пітьма вогнища не розпалює…: Науково-фантастична феєрія – с.311-620
  • Вогнесміх: Роман-феєрія / Редактор Г. Бердник; Худ. Л. Одинцова. – К.: Тріада-А, 2006. – 560 с. – (Всесвіт Олеся Бердника). 2 000 прим.(п) ISBN 5-966-8290-14-3 – підписано до друку 24.11.2006 р.
      Вогнесміх: Роман-феєрія – с.5-538
      Олександр Кіхно. Творчість Олеся Бердника в європейському культурному контексті – с.539-554
  • Альтернативна Еволюція: [Есе та науково-фантастичні твори] / Редактор Г. Бердник; Худ. Л. Одинцова. – К.: Тріада-А, 2006. – 576 с. – (Всесвіт Олеся Бердника). 2 000 прим. (п) ISBN 5-966-8290-13-5 – підписано до друку 25.11.2006 р. – [В вихідних даних книги вказано як 2006 так і 2007 рік]
      Заповіт людям Землі: [Есе] – с.5-8
      Альтернативна Еволюція: Есе – с.9-56
      Словник РА (Воскресіння Слова): Містерія – с.57-113
      Падіння Люцифера: Роздуми письменника-фантаста про космоісторію Сонячної системи – с.115-133
      Пора звести Блакитний Храм!...: Есе – с.135-155
      Школа Астросталкерів «Астероїд Свободи»: Лекції – с.157-265
      Це вогняне слово – свобода...: Роздуми письменника-фантаста про вчення дона Хуана – с.267-273
      Тайна Христа: Повість-есе – с.275-411
      Пісня Надземна: Бесіди з Учителем Серця – с.413-574
  • Золоті Ворота: Поезія, публіцистика, інтерв’ю / Упорядник Г. Бердник; Обкладинка Л. Одинцової, Олеся Петіка. – К.: Смолоскип, 2008. – 416 с. – (Всесвіт Олеся Бердника). 1 500 прим. (п) ISBN 5-978-966-1676-02-1 – підписано до друку 30.07.08 р.
      Громовиця Бердник. Зорі та терни Олеся Бердника: [Передмова] – с.5-9
      Свята Україна: Есеї
        Світонія – держава свободи – с.13-23
        Свята Україна: Дума про Рідну Матір – с.24-42
        Хартія Української Духовної Республіки – с.43-52
        Україна Січі Вогняної – с.53-55
Листи та послання
    Письменникам усього світу відкрите дружнє послання – с.59-61
    Відкритий лист Леоніду Іллічу Брежнєву – с.62-65
    Меморандум Ініціативної Ради Альтернативної Еволюції – с.66-70
    Маніфест дітей світу – с.71-76
    До Матерів усього світу: Дружнє послання – с.77-78
    Терновий вінець України: Росії Минулій, сучасній, грядущій – відкрите послання – с.79-85
Українська Духовна Республіка: Матеріали
    Народам і племенам Землі: Дружнє послання Першого Всесвітнього Собору Святої України – с.89-97
    Хортицька Хартія: Заповіт Української Духовної Республіки – с.98-108
    Великдень: Програма національного відродження – с.109-114
    Статі та інтерв’ю
      Де ви, кобзарі?..: Роздуми фантаста – с.117-132
      Доля України – с.133-142
      «Вічна Любов – щохвилинна реальність Буття...» – с.143-153
      «Всі ми діти світла...»: Діалог Олеся Бердника з Ричардом Бахом – с.154-159
      Небесна держава на Землі?: Несподівана розмова про Українську Духовну Республіку з її Провідником Олесем Бердником – с.160-165
      Світ перед закипанням?!: Спроба аналітичного пророцтва: Діалог письменників-фантастів Олеся Бердника та Володимира Савченка – с.166-180
      Золоті Ворота: Вірші та поеми
        Блакитний коваль (1952-1974)
          Пісня шукачів тайни – с.184-185
          Якщо хочеш – прийди! – с.186
          «Аеліто, Аеліто!...» – с.187
          Блакитний коваль – с.188
          Пісня зоряного корсара – с.189
          «Закон вогню, закон кохання...» – с.190
          «Хто ти, Любов? Що ти Любов?..» – с.191-192
          «Зорі, зорі – далекії зорі...» – с.193-194
          Зоряний герць – с.195
          Виглядай поміж зір – с.196
          «Гей, гей, гей!..» – с.197
          Ковила – с.198
          «Коли згасають зорі...» – с.199
          Вогняна фантазія: Діалог – с.200-201
          «Так далеко, далеко...» – с.202
          «Заіскриться зірниця...» – с.203
          «По всесвітньому базару...» – с.204-205
          Всеохоплення миті – с.206
          Народи мені, дівчино, сина... – с.207
          Сюїта кохання – с.208
          «Снилось мені... Я стояв на майдані...» – с.209
        Золоті Ворота (1972-1979)
          Золоті Ворота – с.210-211
          Україно моя – с.212
          Пророча пісня – с.213
          Небесна Січ – с.214-215
          «Хтось сказав мені: – Смішний диваче...» – с.216-217
          Блакитна Україна – с.218-221
          Ой ходив я в полі – с.222
          Легенда про Січ: Балада – с.223-224
          17 червня 1775 року – с.225
          Балада про кобзу – с.226-227
          Зорі – крізь грати (1979-1983)
            Заповіт – с.228-229
            «Ой маю, маю...» – с.230
            Ластівка – с.231
            Дзеркало – с.232
            Вічній дружині – с.233
            Гроза з тюремного вікна – с.234
            Наперекір – с.235
            Матері – с.236
            «Із суєтного терзання увійди в тисячоліття...» – с.237
            Сестрі – с.238
            Тюремний побратим – с.239
            Цвітуть каштани – с.240
            «Що сильніш – мале, в чи велике?..» – с.241
            «Десь на кручі – далеко, далеко...» – с.242
            Підсумок – с.243
            Звідки?.. – с.244-245
            Колесо Еклезіаста – с.246
            Самотня пісня – с.247
            «В зачаровану путь...» – с.248
            «Доленько, де ти? Стиха озвися...» – с.249
            Людина-Всесвіт – с.250
            Чорні діри Космосу – с.251
            «Відкриваю вічі на світанні...» – с.252-253
            Вічна тайна: Цикл
              Пісня Небесних Лебедів – с.254
              Пісня про небесного коваля – с.255
              Народи мене, Матінко Божа – с.256
              Політ без повернення – с.257
              Душі крило – с.258
              «Дай мені, Нене, Мову...» – с.259
              Пісня Будди – с.260
              Ти не плач сиротою – с.261
              Переступи межу... – с.262
              Відлітають в ирій журавлі – с.263
              «Розлітаються миті, мов листя осіннє...» – с.264
              «Диво-сни, не сковані законом...» – с.265
              «Правічна радість, священний трепет...» – с.266
              Вірші для доні (1974-1984)
                Колискова – с.267
                Снігова баба – с.268-269
                Пісня – с.270
                «Поміж горами хатинка» – с.271
                Доня у вікні – с.272-273
                «Візьму Доню у долоні...» – с.274
                Мама і доня – с.275
                «У думах броджу довкола...» – с.276
                «Диво сиве йде по ниві...» – с.277
                Сон – с.278
                Метелик – с.279
                Щедрівка – с.280
                Хмаринка – с.281
                «Небо, як нива...» – с.282
                Зоряний ключ (1984-1989)
                  Пісня золотого човняра – с.283
                  Пісня місячної ночі – с.284
                  «Для сліпців є пітьма...» – с.285
                  Розмова з тишею – с.286
                  Пісня вічного вогню – с.287
                  Батьківське напуття – с.288
                  Пісня нежданого друга – с.289
                  Вогонь розсудить все – с.290
                  Маки – с.291
                  Лиш тоді – с.292
                  Пісня зоряного Дивокола – с.293
                  Вічний діалог – с.294
                  Вічна мить – с.295
                  «І день, і ніч...» – с.296
                  «Із полонин земної матері...» – с.297
                  Зоряний ключ – с.298
                  Пісня Бояна – с.299
                  Говерла: Сюїта – с.300-309
                  Тарасове закляття: Шевченкова містерія в його смертну ніч – с.310-332
                  По Ра: Божевільна поема-балада – с.33-347
                  Зачаровані коні: Феєрія – с.348-359
                    Виміри Олеся Бердника. Статі
                      Борис Олійник. Слово про Олеся Бердника – с.363-364
                      Олександр Хоменко. Провісник зоряного вирію – с.365-378
                      Тетяна Метельова. Українська ідея Олеся Бердника: всесвітній вимір – с.379-386
                      Фотоматеріали – с.389-406
                      Олесь Бердник. Бібліографія / Упорядник Юрій Шевела – с.407-411
                      • Покривало Ізіди / Упорядник Г. Бердник; Худ. Л. Одинцова, В. Городков. – К.: Схід-Захід, 2010. – 896 с. – (Всесвіт Олеся Бердника). 1 000 прим. (п) ISBN 5-978-966-1635-10-3 – підписано до друку 29.06.2010 р.
                          Сини Світовида: Повість-легенда – с.5-112
                          Подвиг Вайвасвати: Повість-легенда – с.113-270
                          Дике поле: Повість – с.271-350
                          Покривало Ізіди: Повість-легенда – с.351-491
                          Окоцвіт (Хто зважиться – вогняним наречеться: Повість-казка – с.493-615
                          Лабіринт Мінотавра: Повість-легенда – с.617-749
                          Жива вода (На вогні святому спалимо розлуку...): Повість-феєрія – с.751-870
                          Серце Матіоли: Казки та легенди – с.871-893
                            Легенда про Пальму – с.873-875
                            Верба та Водяний цар – с.875-876
                            Кактус та Пурпуровий птах – с.876-878
                            Казка про Тернову стіну – с.878-879
                            Квітка Папороті – с.879-881
                            Легенда про Ялину – с.881-883
                            Полин – Боже дерево – с.884
                            Вишня – Вічна наречена – с.885-887
                            Казка про Ромашку – с.887-888
                            Корінь Явора – с.888-889
                            Хто такий Соняшник? – с.889-890
                            Сказання про Калину – с.890-892
                            Серце Матіоли – с.892-893

                          • Окремі видання

                            • Поза часом і простором: Фантастичні повісті та оповідання / Худ. Г. В. Малаков. – К.: Радянський письменник, 1957. – 172 с. 2 крб. 85 коп. 30 000 пр. (п) – підписано до друку 29.03.1957 р.
                                Повісті
                                  Поза часом і простором – с.5-71
                                  Законсервована планета – с.72-134
                            Оповідання
                              Психологічний двійник – с.137-153
                              Поєдинок на астероїді – с.154-170
                            Олесь Бердник: [Біографічна довідка] – с.171
                            • Людина без серця: Фантастично-пригодницька повість / У співавт. з Ю. Бедзиком; Худ. Г. Малаков. – К.: Державне видавництво дитячої літератури УРСР, 1958. – 232 с. – (У світі пригод). 4 крб. 70 к. 100 000 пр. (п) – підписано до друку 26.05.1958 р.
                            • За чарівною квіткою: Фантастично-пригодницька повість / Мал. Г. Малакова. – К.: Дитвидав, 1959. – 120 с. 2 крб. 40 к. 65 000 пр. (п) – підписано до друку 12.11.1958 р.
                            • Привид іде по землі: Науково-фантастична повість / Худ. Г. Малаков. – К.: Державне видавництво дитячої літератури УРСР, 1959. – 164 с. – (У світі пригод). 3 крб. 20 к. 65 000 пр. (п) – підписано до друку 09.05.1959 р.
                            • Шляхи титанів: Науково-фантастичний роман / Худ. Г. В. Малаков. – К.: Радянський письменник, 1959. – 268 с. – 3 крб. 90 коп. 30 000 прим. (п) – підписано до друку 29.01.1959 р.
                                Шляхи титанів: [Роман] – с.3-260
                                А. Л. Наумов. Післямова – с.261-263
                                Олесь Бердник: [Біографічна довідка] – с.264
                            • Стріла часу: Фантастичний роман / Худ. Й. Ф. Юцевич. – К.: Видавництво ЦК ЛКСМУ «Молодь», 1960. – 280 с. – (Пригоди, подорожі, наукова фантастика). 6 крб. 15 к. 50 000 пр. (п) – підписано до друку 20.06.1960 р.
                            • Марсіанські «зайці»: Науково-фантастичні оповідання / Мал. Й. Юцкевича. – К.: Дитвидав, 1962. – 76 с. 21 коп. 65 000 пр. (о) – підписано до друку 30.03.1962 р.
                                Міжзоряна нянька – с.3-29
                                Марсіанські «зайці» – с.30-74
                            • Серце Всесвіту: Фантастичні повісті / Худ. Й. Ф. Юцевич. – К.: Радянський письменник, 1962 – 256 с. 38 коп. 65 000 пр. (п) – підписано до друку 12.03.1962 р.
                                Від автора – с.3-4
                                Серце Всесвіту – с.5-108
                                Катастрофа – с.109-252
                            • Сини Світовида: Роман та казкова феєрія / Худ. Г. В. Малаков. – К.: Радянський письменник, 1963. – 368 с. 52 коп. 15 000 прим. (п) – підписано до друку 09.03.1963 р.
                                Хто ти?: Симфонія – с.3-203 – [Кінець першої книги]
                                Сини Світовида: Казкова феєрія – с.205-365
                            • Діти Безмежжя: Роман-феєрія / Худ. Г. С. Ковпаненко. – К.: Дніпро, 1964. – 364 с. 72 коп. 40 000 пр. (п) – підписано до друку 28.02.1964 р.
                                Діти Безмежжя: Роман-Феєрія – с.5-353
                                Моїм читачам – с.354-358
                                М. Доленго-Клоков. Новий твір Олеся Бердника – с.359-363
                            • Хто ти?: Феєрії / Худ. Г. В. Малаков. – К.: Радянський письменник, 1966. – 436 с. 85 коп. 30 000 прим. (п) – підписано до друку 28.01.1966 р.
                                Хто ти?: [Роман] – с.5-362
                                Радістю перейдемо безодні: [Повість] – с.363-434
                            • Подвиг Вайвасвати: [Фантастичні повісті та новели] / Худ. І. Ф. Манець. – К.: Молодь, 1967. – 244 с. 56 коп. 30 000 пр. (п) – підписано до друку 25.05.1967 р.
                            • Розбиваю громи: Повісті / Мал. В. Калуги. – К.: Веселка, 1967. – 160 с. 34 коп. 30 000 пр. (п) – підписано до друку 21.03.1967 р.
                                Розбиваю громи: [Повість] – с.3-137
                                Мати: Повість-монолог – с.138-159
                            • Чаша Амріти: Феєрії. – К.: Радянський письменник, 1968. – 368 с. 74 коп. 65 000 пр. (п) – підписано до друку 05.07.1968 р.
                            • Покривало Ізіди: Повість-легенда / Худ. В. Ігнатов. – К.: Веселка, 1969. – 168 с. 37 коп. 30 000 пр. (п) – підписано до друку 07.03.1969 р.
                            • Окоцвіт: Казкова повість / Мал. В. Лопати. – К.: Веселка, 1970. – 176 с. 43 коп. 30 000 прим. (о) – підписано до друку 20.01.1970 р.
                            • Зоряній Корсар: Фантастичний роман / Худ. Г. В. Малаков. – К.: Радянський письменник, 1971. – 376 с. 74 коп. 65 000 пр. (п) – підписано до друку 09.08.1971 р.
                            • Блакитний коваль: Поезії / Худ. Григор Павлокімець. – Париж-Балтимор-Торонто: Українське видавництво СМОЛОСКИП ім. В. Симоненка, 1975. – 88 с. – (Бібліотека СМОЛОСКИПА, ч.21)
                                Григор Павлокімець. Передмова – с.7
                                «Людино, тм воїстину прекрасна!: [Вірш в прозі] – с.9-10
                                «Блакитний коваль...» – с.11
                                «Хочу розірвати плоть тужаву...» – с.12
                                «Віта мене земля...» – с.13
                                «Сонце твій батько...» – с.14
                                «Закон вогню...» – с.14
                                «Стугонять литаври неба...» – с.15
                                «Спалахніте серцями...» – с.16
                                «Вайвасвато, новий воїне...» – с.17
                                «Заіржали в небі коні полум’яні...» – с.17
                                «Хай минають моторошні роки...» – с.18
                                «Хто ти, Любове...» – с.19-20
                                «Коли риба пливе в океані...» – с.21
                                Снігова баба – с.22-23
                                «Народи мені, дівчино, сина...» – с.24
                                «Пісні мої...» – с.25
                                Пісня – с.26
                                «Ще так недавно...» – с.27
                                «Журливко-лелеко...» – с.28
                                «Діду Славуто...» – с.29
                                «Затуманилась земля...» – с.30
                                «Задрімали Карпати...» – с.31
                                Дума про очі – с.32-33
                                «Кобзарю, кобзарю...» – с.34
                                «Діти мої, любі мої...» – с.35
                                «Б’ють літаври...» – с.36
                                Про руту, дивом куту – с.37-38
                                «Ти прийди Неповторна...» – с.39
                                «Всі закохані...» – с.40
                                «До безодень страшних...» – с.41
                                «Як мільйони сонечок...» – с.42
                                «Ти не там її щукаєш...» – с.42
                                Іванці – с.43
                                «Іванко, Іванко...» – с.44
                                «Вже у гості...» – с.45
                                «Бачать їз навколишшніх багато...» – с.46
                                Біла хмарка – с.47-48
                                «Коханий, заграй мені Тишу...» – с.49-50
                                «Сині тіні впали на підлогу...» – с.51
                                «Так далеко, далеко...» – с.52
                                Учитель і учень: [Вірш в прозі] – с.53
                                «З таємничого Краю...» – с.54
                                «Ми не діти Землі...» – с.55-56
                                Поклик неба – с.57-58
                                «Зорі, зорі...» – с.59
                                «Усі рибалки...»: [Вірш в прозі] – с.60
                                «Сонце предивне...» – с.61
                                1 січня 1974 – с.62
                                «Зіронька спала з неба...» – с.63
                                «Вийшли в поле давно ми...» – с.64
                                «Коли згасають зорі...» – с.64
                                «Знову томління...» – с.65
                                «Заіскриться зірниця...» – с.66
                                Остання ніч: Драматична поема – с.67-80
                                Моїм читачам – с.81-85
                            • Золоті Ворота: Повісті / Мистецьке оформлення Ореста Поліщука. – Париж-Балтимора-Торонто: Українське видавництво СМОЛОСКИП ім. В. Симоненка, 1975. – 166 с. – (Бібліотека СМОЛОСМКИПА, ч.18). (с.о.)
                                Про автора – с.7-8
                                Золоті ворота: Заповіт: [Есе] – с.9-30
                                Апостол Безсмертя: Повість про небувале – с.31-52
                                Ілюзіоніст: Фантастична повість – с.53-147
                                Сузір’я Зелених Риб: Небувальщина – с.149-163
                            • Україна Січі Вогняної: Есеї і листи / Упор. Б. Арей. – Париж-Балтимора-Торонто: Українське видавництво СМОЛОСКИП ім. В. Симоненка, 1977. – 92 с.
                                Небесна Україна: Вірш – с.
                                Основи Січі Вогняної: Есе – с.
                                За Українську Духовну Республіку: [Есе] – с.
                                Альтернативна Еволюція: Есе – с.
                                Світонія Царства Свободи: [Есе] – с.
                                Світоносність життя: Відкритий лист людям Землі – с.
                            • Свята Україна: Есеї і листи: Передрук самовидавних творів з України / Упор. Богдан Арей; Обгортка роботи Григорія Павлокіиця. – Балтимор-Торонто: Українське видавництво СМОЛОСКИП ім. В. Симоненка, 1980. – 206 с. – (Бібліотека СМОЛОСКИПА, ч.33). (о)
                                Запрошення до зустрічі: Передмова – с.9-11
                                Свята Україна: Думи про Рідну Матір – с.13-43
                                Блакитна Україна: Поема – с.45-50
                                Пора!: Божевільна баляда – с.51-69
                                Воскресіння Слова: Містерія – с.71-138
                                Терновий вінець України: Росії минулий, сучасній, грядущій – відкрите послання – с.139-148
                                Листи, послання, меморандуми:
                                  Українським громадам Землі: Дружне послання – с.151-155
                                  Міжнародному ПЕН-Клюбові, письменникам всього світу: Відкрите дружнє послання – с.157-159
                                  Шостому З’їздові письменників Радянського Союзу, письменникам всього світу: Відкрите дружнє послання – с.161-164
                                  Відкритий лист Леоніду Іллічу Брежнєву – с.165-169
                                  Об’єднаним Націям, Комітетові по захисту оточуючого середовища (УНЕП), всім людям доброй волі. Меморандум Ініціятивної Ради Альтернативної Еволюції – с.171-176
                                  Ініціятивна Рада Альтернативної Еволюції. Деклярація – с.177-181
                                  До матерів усього світу: Дружнє послання – с.183-184
                                  Генеральному Секретареві Об’єднаних Націй Курту Вальдхайму, народам і племенам Землі. Відкрите дружнє послання – с.185-190
                              Ніна Мриц. Листи Олеся Бердника – с.192-204
                              Олесь Бердник: [Біографічна довідка] – с.205-206
                              • Зоряній Корсар: Фантастична повість (скорочено). – Торонто: Добра книжка, 1981. – 264 с. – (Добра книжка, ч.216)
                              • Прометей: Повість / Ред. і упор. Андрій Гайдамаха; Літ. сильветка О. Бердника, І. Качуровської. – Мюнхен: Українське видавництво, 1981. – 256 с.
                              • Терновий винець України: Збірка / Обкладинка Ростислава Глувко. – Лондон: Українська видавнича спілка, 1985 – 252 с. (с.о.) ISBN 0-902322-23-0
                                  Від видавництва: [Передмова] – с.5-6
                                  Вілен Барський. Вступне слово – с.7-22
                                  Пісня Надземна – с.23-104
                                  Заповіт Христа (Послання другові) – с.105-123
                                  Словник Ра – с.125-197
                                  Закляття: Містерія – с.199-226
                                  Терновий вінець України: Росії минулий, сучасній, грядущій – відкрите послання – с.227-236
                                  Пояснення маловідомих слів – с.237-246
                                  Показник імен і назв – с.247-249
                              • Хто ти?: Роман-симфонія / [Видання друге, доповнене]; Худ. І. М. Гаврилюк. – К.: Дніпро, 1987. – 520 с. 30 000 пр. 2 крб. (п) – підписано до друку 17.02.1987 р.
                              • Вогнесміх: Роман-феєрія / Худ. В. С. Соловйов. – К.: Радянський письменник, 1988. – 544 с. 2 крб. 20 коп. 115 000 пр. (п) ISBN 5-333-00038-7 – підписано до друку 08.02.1988 р.
                              • Покривало Ізіди: Повість-легенда / Худ. Валентина Іванівна Заруба. – Видання друге. – К.: Веселка, 1988. – 160 с. 40 коп. 100 000 пр. (о) ISBN 5-301-00101-9 – підписано до друку 12.06.1987 р.
                              • Вогняний вершник: Феєрії / Худ. С. Н. Набережних. – К.: Молодь, 1989. – 368 с. – (Компас). 65 000 пр. 1 крб. 60 к. (о) ISBN 5-7720-0241-4 – підписано до друку 12.10.1988 р.
                              • Дивовижні пригоди Грицька: Фантастичне оповідання / Худ. Анатолій Георгійович Фролов. – К.: Веселка, 1989. – 16 с. 125 000 пр. (о) ISBN 5-301-00559-6 – підписано до друку 12.04.1989 р.
                              • Пора звести Блакитний Храм!..: [Есе]. – Київ-Нью-Йорк: Видавництво М. Коця «Рух», 1989. – 24 с. (о)
                              • Кажу вам (Священні знаки) / Обкладинка Юрія Козака, Б. Титл. – Київ-Нью-Йорк: Видавництво М. Коць, 1989. – 224 с. [Тираж не вказано] (п)
                                  Читачу: [Від видавництва] – с.7
                                  Шукачеві тайни – братерське вітання – с.9-10
                                  Пісня надземна – с.11-81
                                  Голос мовчання (Бесіди з Учителем Серця) – с.82-105
                                  Зорі – крізь грати: Поезії
                                    Заповіт – с.109-110
                                    Доля – с.110
                                    Наперекір – с.111
                                    Колесо Еклезіаста – с.112
                                    Видіння – с.113
                                    Ластівка – с.114
                                    Підсумок – с.115
                                    Заграй мені тишу... – с.116
                                    Гроза з тюремного вікна – с.117
                                    Тюремний побратим – с.118
                                    Чорні діри космосу – с.118
                                    Матері – с.119
                                    Сестрі – с.120
                                    Вічній дружині – с.121
                                    Сни – с.122
                                    Дзеркало – с.122
                                    Золоті ворота – с.123-124
                                    Небесна січ – с.125-126
                                    Діалог – с.127-128
                                    Людина-всесвіт – с.129
                                    Спогад – с.130-131
                                    Легенда про січ (балада) – с.132-133
                                    Пророча пісня – с.134
                                    Що для тебе Україна, брате? – с.135-136
                                    17 червня 1775 року – с.137
                                    Балада про кобзу – с.138-139
                                    Звідки?.. – с.140-141
                                    Роздуми – с.142-143
                                    Блакитний коваль – с.144
                                    Богиня Фантазія: Діалог – с.145-146
                                    Народи мені, дівчино, сина... – с.147
                                    Говерла (сюїта) – с.148-155
                              • Тарасове закляття (Шевченкова містерія в його смертну ніч): [Поема] – с.156-176
                                По Ра (Божевільна поема-балада) – с.177-189
                                Зачаровані коні (Феєрія): [Поема] – с.190-200
                                Що таке щастя?: Поема – с.201-206
                                Тартар (Драматична поема) – с.207-223
                                • Чаша Амріти / Худ. Т. Г. Єлістратенко. – К.: Дніпро, 1989. – 272 с. – (Романи й повісті, 1989/7). 1 крб. 80 000 пр. (о) ISBN 5-308-00813-2 – підписано до друку 17.07.1989 р.
                                • Лабіринт Мінотавра: Повісті / Худ. Дмитро Олександрович Заруба. – К.: Веселка, 1990. – 408 с. 1 крб. 10 к. 115 000 пр. (п) ISBN 5-301-00512-Х – підписано до друку 21.09.1989 р.
                                    Лабіринт Мінотавра: Повість-легенда – с.5-146
                                    На вогні святому спалимо розлуку: Повість-феєрія – с.147-274
                                    Хто зважиться – вогняним наречеться: Фантастична повість – с.275-403
                                • Серце Маттіоли: Казки та легенди / Худ. А. Фролов. – К.: Веселка, 1991. – 48 с. ISBN 5-301-00774-2
                                    Легенда про Пальму – с.3-5
                                    Верба та водяний цар – с.6-8
                                    Кактус та Пурпуровий Птах – с.9-11
                                    Казка про тернову стіну – с.12-14
                                    Квітка папороті – с.15-17
                                    Легенда про ялину – с.19-22
                                    Полин – боже дерево – с.23-26
                                    Вишня – вічна наречена – с.27-30
                                    Казка про ромашку – с.31-33
                                    Корінь явора – с.34-36
                                    Хто такий соняшник? – с.37
                                    Сказання про калину – с.38-44
                                    Серце Матіоли – с.45-47
                                • Пітьма вогнища не розпалює…: Психоаналітична феєрія: Науково-фантастичний роман / Художнє оформлення М. П. Артеменюка. – К.: Український письменник, 1993. – 304 с. 30 000 пр. (п) ISBN 5-333-01202-4 – підписано до друку 26.01.1993 р.
                                • Тайна Христа: [Повість-есе]. – К.: Українська Духовна Республіка «Свята Україна», 1995. – 148 с. (о)
                                • Камертон Дажбога: Казковий роман-феєрія / Худ. М. П. Артеменюк. – К.: Український письменник, 1996. – 472 с. 5 000 пр. (п) ISBN 5-333-01422-1 – підписано до друку 05.09.1995 р.
                                    Книга перша. Кільця Змія – с.4-280
                                    Книга друга. Зоряна веда – с.281-470
                                • Тайна Христа: [Повість-есе]. – Київ; Вітаполіс: Українська Духовна Республіка «Свята Україна», 1996. – 184 с. 1 000 пр. (п)
                                • Хто ти?: Роман симфонія. – К.: Тріада-А, 2004. – 400 с. 300 прим. (п) ISBN 5-966-8290-02-Х – підписано до друку 10.04.2004 р.
                                • Пунктир грядущого: До 80-ти річчя Олеся Павловича Бердника / Під науковою редакцією доктора технічних наук, професора Івана Грабара. – Житомир: Житомирський державний технологічний університет, 2006. – 40 с. [Тираж не вказано] (о)
                                    Іван Грабар. В гостях у Творця Української Духовної Республіки – с.3-5
                                    Пора звести блакитний храм!..: [Есе] – с.6-24
                                    Заповіт: [Есе] – с.25-39
                                • Вибрані твори / Оформлення С. І. Лук’яненка. – К.: Книга, 2007. – 352 с. 5 000 пр. ISBN 978-966-8314-37-3 – підписано до друку 26.09.2007 р.
                                    В. В. Ільїн. Олесь Бердник – вічна сила духовності: [Передмова] – с.5-14
                                    Зоряний корсар: Роман-феєрія – с.15-329
                                    Мати: Повість-монолог – с.330-348
                                    Примітки – с.349-350
                                • Серце Матіоли: Казки та легенди / Худ. Сергій Лук'яненко. – К.: Книга, 2007. – 56 с. 5 000 прим. (п) ISBN 978-966-8314-41-4 – підписано до друку 11.10.2007 р. – [Подарункове видання українською, російською та англійською мовами]
                                    Легенда про пальму – с.5-8
                                    Верба та водяний цар – с.9-12
                                    Кактус та Пурпуровий Птах – с.13-16
                                    Казка про тернову стіну – с.17-20
                                    Квітка папороті – с.21-24
                                    Легенда про ялину – с.25-30
                                    Полин – боже дерево – с.31-32
                                    Вишня – вічна наречена – с.33-38
                                    Казка про ромашку – с.39-41
                                    Корінь явора – с.42-44
                                    Хто такий соняшник? – с.45-46
                                    Сказання про калину – с.47-50
                                    Серце Матіоли – с.51
                                • Зоряний Корсар. Шляхи титанів: Романи. – Харьков: Издательский дом «Инвестор», 2009. – 528 с. – (Звездный мост). 250 экз. (п) ISBN 978-966-8371-27-1
                                    Зоряний Корсар – с.
                                    Шляхи титанів – с.
                                • Вічне начало. Психоаналітична феєрія. – ВД «АДЕФ-Україна», Схід-Захід, 2011. – 288 с. (с.о.) ISBN 978-966-2134-00-04

                                  • Окремі видання діаспори без вихідних даних
                                    (надруковано десь в середині 1970-х рр.)

                                    • Сини Світовида: Казкова феєрія [Репринтне видання з кн.. О. Бердника «Сини Світовида». – К.: Радянський письменник, 1963]. – Торонто (Канада), Без вихідних даних. – 164 с. (о)
                                    • Окоцвіт: Казкова повість [Репринтне видання з кн. О. Бердника «Окоцвіт». – К.: Веселка, 1970]. – Торонто (Канада), Без вихідних даних. – 176 с.

                                    Публікації в періодиці та збірках

                                    • Людина без серця: Розділи з фантастичної повісті / У співавт. з Ю. Бедзиком // Зміна, 1957, №5 – с.14-16, №6 – с.21-23, №7 – с.20-22, №8 – с.20-22 – [Під псевдонімом Григорій Волосожар]
                                        Те саме: Фантастично-пригодницька повість / У співавт. з Ю. Бедзиком; Мал. Г. Малакова // У світі пригод. [Вип.1]. – К.: Державне видавництво дитячої літератури УРСР, 1957 – с.59-170
                                    • Подорож в «Антисвіт»: Повість // Наука і життя, 1962, №№4 – с.56-59, №5 – с.60-61, №6 – с.59-61, №7 – с.59-62
                                        Те саме: Під назвою «Подорож в антисвіт»: [Науково-фантастичне оповідання] // З далеких планет. – К.: Дитвидав, 1963 – с .35-95
                                    • Світ полум’яний: Феєрія / Іл. автора // Київська правда, 1963, 29 вересня; 5-6, 13, 20, 26, 29 жовтня
                                    • Вогняний вершник: Оповідання // Знання та праця, 1963, №10 – с.24-27
                                    • Діти безмежжя: Уривки з науково-фантастичного роману // Зміна, 1963, №11 – с.4-8, №12 – с.12-15
                                    • Радістю пройдемо безодні: Повість // Знання та праця, 1964, №3 – с.24-28, №4 – с.24-29
                                    • Зустріч над прірвою: Оповідання // Знання та праця, 1964, №12 – с.22-24
                                    • Подвиг у просторі: Фантастичне оповідання // Дванадцять місяців: Дитячий календар на 1965 рік. – К.: Веселка, 1964 – с.154-155
                                    • Страшний суд: Фантастична повість // Людина і світ, 1965, №2 – с.49-55, №3 – с.43-50
                                    • Кохана з майбутнього: Оповідання // Знання та праця, 1965, №4 – с.24-25
                                    • Хор елементів: Оповідання // Дніпро, 1965, №11 – с.4-21
                                    • Стріла Майтрі: Уривок з повісті // Знання та праця, 1965, №12 – с.18-22
                                    • Зоря світанку: Науково-фантастична повість / Мал. В. Глузова // Піонерія (Київ), 1966, №1 – с.17-19; №2 – с.17-19; №3 – с.17-20; №4 – с.17-20
                                    • Покривало Ізіди: Роман // Знання та праця, 1968, №1 – с.24-29, №2 – с.22-26, №3 – с.22-26, №4 – с.24-28
                                        Те саме: (Уривок) // Дивосвіт «Веселки»: Антологія літератури для дітей та юнацтва в трьох томах. Том 2. – К.: Веселка, 2005 – с.637-639
                                    • Чаша «Амріти»: Повість // Дніпро, 1968, №6 – с.40-116
                                    • Мати: Повість-монолог // О. Копач. Хрестоматія з нової української літератури для шкіл і курсів українознавства. – Торонто: Об’єднання українських педагогів Канади, 1970 – с.19-38
                                        Те саме: Оповідання // Хрестоматія з нової української літератури. – Львів: Каменяр, 1993 – с.19-38
                                    • Космічна казка: [Оповідання] // О. Копач. Хрестоматія з нової української літератури для шкіл і курсів українознавства. – Торонто: Об’єднання українських педагогів Канади, 1970 – с.38-40
                                        Те саме: Оповідання // Хрестоматія з нової української літератури. – Львів: Каменяр, 1993 – с.38-40
                                    • Гіпатія: Роман // Знання та праця, 1971, №1 – с.22-26; №2 – с.20-23
                                    • Космоандр: Повість // Знання та праця, 1987, №8 – с.21-24, №9 – с.23-26, №10 – с.23-26, №11 – с.22-23, №12 – с.22-24
                                    • Воскресіння Люцифера: Уривки з роману // Знання та праця, 1990, №1 – с.23-26, №2 – с.22-24, №3 – с.23-25, №4 – с.25-26, №5 – с.23-25
                                    • Дві безодні: [Оповідання] // Сучасне фантастичне оповідання. – К.: Молодь, 1990 – с.4-12
                                    • Сузір’я Зелених Риб: Небувальщина // Оберіг, 1992, №1 – с.54-65
                                    • Дикій кінь: Козацька казка // Вічна казка: В’язка перша. – К.: «За Київським часом», 1992 – с.20-26
                                    • Дивні Грицеві пригоди: [Фантастичне оповідання] // Золота криничка: Книга для позакласного читання 1-4 класи. – Донецьк: ТОВ ВКФ «БАО», 2003 – с.350-360
                                    • Балада про дикого коня: [Уривок з роману «Пітьма вогнища не розпалює»] // Література рідного краю: Посібник-хрестоматія. – Миколаїв, 2003 – с.82-87

                                    Поезія

                                    • Два розділи з містерії «Закляття»: [Вірши] // Сучасність (Мюнхен), 1979, Ч.5 – с.109-112
                                        Флібустьєри ночі – с.109-111
                                        Дике поле – с.111-112
                                    • «Коханий, заграй мені тишу...»: [Вірш] // Сучасність (Мюнхен), 1981, Ч.11– с.3-4
                                    • «Так далеко, далеко...»: [Вірш] // Сучасність (Мюнхен), 1981, Ч.11– с.4
                                    • Україно моя: [Вірш] // Київ: Статі і поезії про українську столицю. – N.Y.: Видання асоціяції діячів української культури, 1984 – с.75-77

                                    Публіцистика

                                    • Сезам відкрийся!: [Клуб Друзів неймовірного] // Знання та праця, 1966, №1 – с.22 – [Автора не вказано]
                                    • Космічній дощ?: [Клуб Друзів неймовірного] // Знання та праця, 1966, №3 – с.19 – [Автора не вказано]
                                    • Несучи Прометеїв факел / Інтерв’ю з Олесем Бердником брав Леонід Панасенко // Молодий ленінець (Луцьк), 1969, 9 серпня – с.
                                    • Есей-заповіт Олеся Бердника: [Уривки з есею «Золоті Ворота»] // Сучасність (Мюнхен), 1975, Ч.5 – с.102-108
                                    • Вертаючись додому // Літературна Україна, 1984, 17 травня – с.
                                    • Падіння Люцифера: Роздуми письменника-фантаста про космогонію Сонячної системи // Всесвіт, 1987, №12 – с.
                                    • Світ перед закипанням?!: Спроба аналітичного пророцтва: Діалог письменників-фантастів Олеся Бердника та Володимира Савченка // Україна, 1989, №...
                                    • Відслонити завісу часу!: [Післямова] // Володимир Владко. Сивий Капітан; Аргонавти Всесвіту. – К.: Веселка, 1990 – с.680-686
                                    • Микола Рубанець. Українська Духовна Республіка – шлях до єднання / Бесіда з письменником Олесем Бердником // Людина і світ, 1990, №7 – с.
                                    • Калина вища моєї хати / Розмову вела Леся Вороніна // Україна, 1990, 30 грудня – с.
                                    • Хранитель нашого коріння: [Про Івана Гончара] / У співавт. з Василем Литвиним та Василем Хитруком // Молодь України, 1991, 26 січня (№18) – с.
                                    • Небесна держава на Землі? // Молодь України, 1991, 26 червня – с.
                                    • Полум’яна Січ // Старожитності, 1991, Ч.1 – с.5
                                    • Оберіг вічності: [Вступне слово] // Оберіг, 1992, №1 – с.3-4
                                    • Пора зоряного вирію / Розмова редактора газети «Згода» Юрія Мойсеєнка з провідником УДР Олесем Бердником // Згода, 1992, №3 – с.
                                    • Олесь Кушнаренко. Олесь Бердник: Рідкісні книги мені у в’язницю передавав Марчук // День, 1999, 26 жовтня – с.
                                    • З творчого доробку / Післямова Т. Неліной // Дивослово, 2002, №7 – с.49-53
                                    • Терновий вінець України: Росії минулій, сучасній, грядущій – відкрите послання // Дивослово, 2002, №7 – с.50-52

                                    Творчість автора

                                    • Іван Гриньох. Олесь Бердник. Утопіст чи харизматик на обрії другого тисячоліття християнства в Україні. – Рим: Bohoslovia, 1980. – 48 с. – (Видання «Богословії», ч.54) (о)
                                    • М. Пивоваров. Фантастика і реальність: [Рец. на повість «Поза часом і простором»] // Вітчизна, 1960, №2 – с.209-210
                                    • С. Тельнюк. Пориваючись у невідоме...: [Рец. на повість «Подорож в «Антисвіт»] // Літературна Україна, 1963, 1 лютого – с.
                                    • М. Клоков. Передмова до публікації феєрії «Світ полум’яний» // Київська правда, 1963, 29 вересня; 5-6 жовтня
                                    • Бердник Олександр Павлович // Українські письменники: Біо-бібліографічний словник у п’яти томах. Том четвертий. – К.: Дніпро, 1965 – с.77-78
                                    • Відкритий лист О. Бердника до Л. Брежнєва: [Про відкритий лист до генсека українського письменника] // Сучасність (Мюнхен), 1976, Ч.12 – с.110
                                    • [Об Олесе Берднике] // Хроника текущих событий (Нью-Йорк), 1977, Вып.44 – с.6, 17, 18, 114, 119
                                    • [Об Олесе Берднике] // Хроника текущих событий (Нью-Йорк), 1977, Вып.45 – с.21, 22
                                    • [Об Олесе Берднике] // Хроника текущих событий (Нью-Йорк), 1977, Вып.47 – с.163
                                    • [Об Олесе Берднике] // Хроника текущих событий (Нью-Йорк), 1978, Вып.48 – с.21-22, 24, 128
                                    • [Об Олесе Берднике] // Хроника текущих событий (Нью-Йорк), 1978, Вып.49 – с.10, 12, 95
                                    • [Об Олесе Берднике] // Хроника текущих событий (Нью-Йорк), 1978, Вып.50 – с.77, 78
                                    • [Об Олесе Берднике] // Хроника текущих событий (Нью-Йорк), 1978, Вып.51 – с.43
                                    • [Об Олесе Берднике] // Український правозахисний рух. – Торонто-Балтимор: Українське видавництво «Смолоскип» ім. В. Симоненка, 1978 – с.
                                    • Олеся Бердника звільнили з в’язниці: Ігор Калинець спростовує В. Захарченка // Сучасність (Мюнхен), 1978, Ч.3 – с.120-121
                                    • [Об Олесе Берднике] // Хроника текущих событий (Нью-Йорк), 1979, Вып.54 – с.134
                                    • [Об Олесе Берднике] // Хроника текущих событий (Нью-Йорк), 1979, Вып.55 – с.7
                                    • [Об Олесе Берднике] // Хроника текущих событий (Нью-Йорк), 1980, Вып.56 – с.16
                                    • [Об Олесе Берднике] // Хроника текущих событий (Нью-Йорк), 1980, Вып.57 – с.84
                                    • Іван Гриньох. Олесь Бердник (Утопіст чи харизматик на обрії другого тисячоліття християнства в Україні?) // Сучасність (Мюнхен), 1980, Ч.4 – с.86-99
                                    • Олесь Бердник // Альманах Українського народного союзу на рік 1980. – Джерзі Ситі – Нью-Йорк, 1980 – с.91-93
                                    • [Об Олесе Берднике] // Вісник репресій в Україні (Нью-Йорк), 1980: 2-7, 7-23, 9-23
                                    • [Об Олесе Берднике] // Вісник репресій в Україні (Нью-Йорк), 1981: 1, 2, 3, 5, 11
                                    • [Об Олесе Берднике] // Інформаційні бюлетені Української громадської групи сприяння виконанню гельсінських угод. – Торонто-Балтимор: Українське видавництво «Смолоскип» ім. В. Симоненка, 1981 – с.8, 12, 14, 15, 22, 38, 40, 74, 109, 110, 115, 116, 118, 119, 128, 134, 142, 169
                                    • [Об Олесе Берднике] // Вісник репресій в Україні (Нью-Йорк), 1982: 9-50, 10-24
                                    • [Об Олесе Берднике] // Українська Гельсінська Група, 1978–1982. – Торонто-Балтимор: Українське видавництво «Смолоскип» ім. В. Симоненка, 1983 – с.73-82
                                    • Олесь Бердник. Заява // Літературна Україна (Київ), 1984, 17 травня – с.
                                    • [Об Олесе Берднике] // Вісник репресій в Україні (Нью-Йорк), 1984: 3-9, 5-15, 5-17
                                    • В. Бойченко. Фантастика письменника – земляка // Південна правда (Миколаїв), 1988, 4 лютого – с.
                                    • Бердник Олесь (Олександр) Павлович (25.ХІІ.1927, с. Вавилов, тепер Снігурівського р-ну Миколаїв. обл.) // Українська літературна енциклопедія: У 5-ти т. Том.1 – К., 1988 – с.151
                                    • Олесь Бердник // Письменники Радянської України. 1917 – 1987: Біобібліографічний довідник. – К., 1988 – с.691
                                    • Лариса Онишкевич. Інтерв’ю з Олесем Бердником у Нью-Йорку // Сучасність (Мюнхен), 1990, Ч.2 – с.109-111
                                    • Олесь Бердник // З порога смерті: Письменники України – жертви сталінських репресій. Випуск перший / Упор. О. Г. Мусієнко. – К.: Радянський письменник, 1991 – с.62-64
                                    • М. Сорока. Олесь Бердник: Письменники України – жертви сталінських репресій // Літературна Україна, 1991, 16 травня – с.
                                    • Все ще тільки починається: О. Берднику – 65 // Молодь України (Київ), 1993, 26 листопада – с.
                                    • [Об Олесе Берднике] // Георгій Касьянов. Незгодні. – К.: Либідь, 1995 – с.137, 140, 161-164, 169, 173, 174
                                    • О. Губко. Щелене відлуння космічних овидів // Освіта, 1996, 27 листопада – с.9
                                    • В. Білодід. Пісня неземна // Молодь України, 1996, 28 листопада – с.
                                    • М. Павловський. З нагоди ювілею газети: [Спогади про письменника та його роботу в газеті «Червоний прапор» Верхньорогачського району] // Червоний прапор, 1996, 3 грудня – с.
                                    • Привітання письменника: [З нагоди 50-річного ювілею газети «Червоний прапор» Верхньорогачського району] // Червоний прапор, 1996, 3 грудня – с.
                                    • Н. Конотопець. Все життя шукати істину... Олесеві Берднику – 70 // Літературна Україна, 1996, 12 грудня – с.5
                                    • [Об Олесе Берднике] // Українська Гельсінська Група. – К.: Видання Української Республіканської партії, 1996 – с.11
                                    • [Об Олесе Берднике] // Анатолій Русначенко. Національно-визвольний рух в Україні: середина 1950-х – початок 1990-х років. – К.: Видавництво імені Олени Теліги, 1998 – с.210-212
                                    • М. Руденко. Найбільше диво – життя. – Київ-Едмонтон-Торонто: Таксон, 1998 – с.425-433, 507-508, 515-516
                                    • М. Малаш. Над суєтою, або Тріумф духу в присмерках епохи // Україна, 2001, №6 – с.8-9
                                    • О. Губко. Він прозирає майбутнє // Освіта, 2001, 12-19 грудня – с.
                                    • Бердник Олександр Павлович, письменник // Літературна Миколаївщина в особах: Бібліографічний покажчик / Уклад. Н. А. Полівода. – Миколаїв: ДОУНБ ім. Гирьова, 2001 – с.14-15
                                    • Бердник Олесь (Олександр) Павлович // Знаменні і пам'ятні дати Херсонщини на 2002 рік: Бібліографічний покажчик. – Херсон, 2001 – с.57-60
                                    • [Об Олесе Берднике] // Українська Громадська Група сприяння виконанню Гельсінських угод. – Харків: Фоліо, 2001 – с.
                                    • Т. Марченко-Пошивайло. Блакитний коваль України: Минуло 75 років від дня народження відомого українського мислителя, письменника, митця і громадського діяча О. Бердника // Українська культура, 2002, №8 – с.22-23
                                    • Олесь Бердник: 75-річчя // Сіверщина, 2002, 7 грудня – с.
                                    • О. А. Рожнятовська. Все життя шукати істину…: До 75-річчя від дня народження О.П.Бердника (1927) // Календар знаменних і пам'ятних дат 2002. IV квартал. – К., 2002 – с.82-85
                                    • О. Солодушенко. Олесь Бердник – громадський діяч, письменник і художник // Дивослово, 2002, №3 – с.70
                                    • О. Губко. Невтоленна жага світових таємниць: О. Бердник як харизматична особистість: [Про українського письменника, який працював в Чаплинській райгазеті] // Дивослово, 2002, №7 – с.45-49
                                    • М. Ткачук. Уже «поза часом і простором»: На 77-му році життя помер О. Бердник // Україна молода (Київ), 2003, 21 березня – с.4
                                    • Він був доброзичливим оптимістом // Урядовий кур'єр (Київ), 2003, 22 березня – с.16
                                    • Олесь Бердник: [Некролог] // Літературна Україна (Київ), 2003, 27 березня – с.
                                    • Олесь Павлович Бердник // Енциклопедія історії України. Том.1. – К., 2003 – с.223
                                    • Олесь Бердник (1926 – 2003) // Література рідного краю: Посібник-хрестоматія. – Миколаїв, 2003 – с.81-82
                                    • Громовиця Бердник. Зоряні читання Олеся Бердника // Книжковий огляд, 2003, №12(60) – с.85–86
                                    • [Об Олесе Берднике] // Борис Захаров. Нарис історії дисидентського руху в Україні (1956 – 1987). – Харків: Фоліо, 2003 – с.105, 109, 111-112, 115, 122, 124-125
                                    • «Хочу знати, що ж таке наша спілка. Синедріон для розправи чи братоерсвто творців?». Справа О. Бердника (1927-2003) // Кіїв, 2004, №1-2 – с.141-148
                                    • Юлія Косинська. Валентина Бердник: Олесь сказав мені: Ти достойно прожила моє життя. Тепер живи своє... // Україна молода, 2004, 29 квітня – с.
                                    • Юлія Кацун. Всесвіт української фантастики // День, 2004, 8 вересня – с.
                                    • Анна Багряна. Той, хто наважився стати вільним // Народне слово, 2004, 21 вересня – с.
                                    • Наталія Головачко. Таємниці Всесвіту Олеся Бердника / Фото Андрія Григораша // Високий Замок (Львів), 2004, 25 вересня – с.
                                    • В. Сокоринська. Всесвіт Олеся Бердника // Літературна Україна (Київ), 2004, 14 жовтня (№40) – с.6
                                        Те саме: Книжковий огляд, 2004, №11-12 – с.92-93
                                    • Н. Осипчук. Валентина Сокоринська-Бердник: «І кущ калини виріс вище від моєї хати, і Олесь повернувся…»: [Спогади дружини] // Освіта, 2004, 22-29 грудня(№54) – с.8-9
                                    • С. Чалий. Дисидентська фантастика // Українська газета, 2005, 26 січня – 1 лютого – с.15
                                    • Н. Осипчук. «Людино, обери свою долю: серце дитини, меч воїна, крила орла…»: [Спогади дружини письменника В.Сокоринської-Бердник] // Україна молода (Київ), 2005, 16 лютого – с.9
                                    • В. Сокоринська. Словом створено світ // Літературна Україна, 2005, 31 березня – с.7
                                    • Б. Олійник. Слово про Олеся Бердника // Літературна Україна, 2005, 2 червня – с.1
                                    • Т. Метельова. Світотворче слово Олеся Бердника // Сучасність, 2005, №3 – с.125-133
                                    • Валентина Плужник. Всесвіт Олеся Бердника // Вісті Придніпров’я, 2005, 5 липня – с.
                                    • Єва Яр. Вибрав собі долю: серце дитини, меч воїна, крила орла // Універсум (Житомир), 2005, 2005, 30 листопада – с.
                                    • Олесь Бердник // Дивосвіт «Веселки»: Антологія літератури для дітей та юнацтва в трьох томах. Том 2. – К.: Веселка, 2005 – с.636
                                    • Ю. Омельчук. Альфа і Омега Олеся Бердника // Культура і життя, 2006, 25 січня – с.6
                                    • О. Зотиков. Приймати посвяти, святити дітей, аби не святити ножі // Україна молода (Київ), 2006, 16 вересня – с.8-9
                                    • Ірина Рапп, Василь Овсієнко, Вахтанг Кіпіані. Бердник Олександр (Олесь) Павлович // Міжнародний біографічний словник дисидентів. Т.1, Ч.1. – Харків: Харківська правозахисна група «Права людини», 2006 – с.67-71
                                    • Віталій Карацупа, Олександр Левченко, Юрій Шевела. Минуле української фантастики: [Про письменника-фантаста Олеся Бердника] // УФО, 2008, №4 – с.48-55
                                    • Радій Радутний. Письменник живе у книгах: [Презентація книги Олеся Бердника «Золоті ворота»] // УФО, 2008, №4 – с.68
                                    • О. Земнухов, Л. Скотняченко. Всесвіт Олеся Бердника: [До 80-річчя від дня народження] // Всесвітня література та культура в навчальних закладах України, 2008, №6 – с.30-31
                                    • Л. Скотченко. Симфонія людського життя: Урок позакласного читання за романом Олеся Бердника «Хто ти?» // Всесвітня література та культура в навчальних закладах України, 2008, №6 – с.31-34
                                    • Л. Лінкевич. «Силою матерів тримається світ»: Урок за повістю Олеся Бердника «Мати» // Всесвітня література та культура в навчальних закладах України, 2009, №6 – с.37-40
                                    • К. Комісаренко. Образ Прометея у фантастичній прозі Олеся Бердника // Українська мова і література в школі, 2010, №1 – с.25-27
                                    • Анонс останнього тому зібрання творів О. Бердника під назвою «Покривало Ізиди» (К., 2010) // УФО, 2010, №3 – с.89
                                    • І. П. Гречаник. Часопросторові характеристики внутрішнього світу героя (на прикладі фантастичної прози Олеся Бердника) // Вісник Луганського національного університету імені Тараса Шевченка: Філологічні науки, 2010, №11(198, червень) – с.75-79
                                    • Бердник Олесь Павлович // І. П. Гречаник, Т.С. Пінчук. Українська фантастика: витоки, розвиток, становлення жанрів. – Луганськ: Глобус, 2010 – с.
                                    • Бердник Олесь Павлович // Рух опору в Україні. – К.: Смолоскип, 2010 – с.73-76
                                    • І. П. Гречаник. Бердник Олесь Павлович // Історія української літератури ХХ століття: Навчальний посібник. – Луганськ: Глобус, 2011 – с.182-225
                                    • Презентація нового видання автобіографічного роману «Вічне Начало»: [Про нове видання книги Олеся Бердника «Пітьма вогнища не розпалює»] / Фото Олеся Сцібана // УФО (Український фантастичний оглядач), 2011, №4 – с.80-81
                                    • Віталій Карацупа, Олександр Левченко. Українська фантастика XIX-XX у періодиці та книжкових виданнях // Вісник Львівського університету. Серія книгознавство, бібліотекознавство та інформаційні технології, 2011, Вип.6 – с.237-242

                                    Библиография на других языках

                                    Отдельные издания

                                    • Александр Бердник. Вася с берегов Днепра (Wasja und der Schatz am Dnepr). – Берлін, 1966
                                    • Олесь Бердник. Чаша Амріти (Ołeś Berdnyk. Puchar Amrity): [Роман] / Пер. Адама Галиса (Adam Galis). – изд. «Wydawnictwo PAX» (Варшава), 1971. – 240 с. (о)
                                    • Олесь Бердник. Апостол бессмертия (Apostle of immortality by Oles Berdnyk) / Пер. на англ. Юрия Ткача (Yuri Tkach). – изд. «Bayda books» (Торонто-Чикаго-Мельбурн), 1984. – 136 с. – (Science Fiction from Soviet Ukraine). (о) ISBN 0-908480-09-1
                                        Уолтер Смирнив. Научная фантастика Олеся Бердника (Oles Berdnyk’s Science Fiction by Walter Smyrniw): [Предисловие] – с.7-11
                                        Путешествие в антимир (A Journey to the Antiworld) – с.13-49
                                        Чужая тайна (The Alien Secret): [Отрывок из повести «Катастрофа»] – с.51-72
                                        Две бездны (Two Abysses) – с.73-83
                                        Созвездия Зеленых Рыб (The Constellation of Green Fish) – с.85-97
                                        Хор элементов (A Chorus of Elements) – с.99-110
                                        Апостол бессмертия (The Apostle of Immortality) – с.111-129
                                    • Олесь Бердник. Апостол бессмертия (Apostle of immortality by Oles Berdnyk) / Пер. на англ. Юрия Ткача (Yuri Tkach). – изд. «Bayda books» (Торонто-Чикаго-Мельбурн), 1984. – 136 с. – (Science Fiction from Soviet Ukraine). (с.о.) ISBN 0-908480-12-1
                                        Уолтер Смирнив. Научная фантастика Олеся Бердника (Oles Berdnyk’s Science Fiction by Walter Smyrniw): [Предисловие] – с.7-11
                                        Путешествие в антимир (A Journey to the Antiworld) – с.13-49
                                        Чужая тайна (The Alien Secret): [Отрывок из повести «Катастрофа»] – с.51-72
                                        Две бездны (Two Abysses) – с.73-83
                                        Созвездия Зеленых Рыб (The Constellation of Green Fish) – с.85-97
                                        Хор элементов (A Chorus of Elements) – с.99-110
                                        Апостол бессмертия (The Apostle of Immortality) – с.111-129
                                    • Олесь Бердник. Братство звезды (Oless Berdnyk, La confrerie etoilee) / Пер. на фр. Калена Хузар-Юрин (Kaléna Houzar-Uhryn); Обложка Аристид Вирста (Aristide Wirsta). – изд. «P.I.U.F.» (Париж); «FIDES» (Монреаль), 1985. – 168 с. (о) ISBN2-900419-04-02, ISBN 2-7621-1268-0
                                        Олесь Бердник (Oless Berdnyk): [Об авторе] – с.5-9
                                        Калена Хузар-Юрин. Предисловие (Avant-propos, Kaléna Houzar-Uhryn) – с.11-13
                                          Д-р Энтони-Юджин Калюжный. Вступление (Preface, Dr Antoine-Eugène Kaluzny) – с.15-21
                                          Воображаемая звезда (Dans l'imaginaire etoilé)
                                            Созвездие Зеленых Рыб (La constellation des poissons verts) – с.25-38
                                            Черный папирус (Le Papyrus noir): [Отрывок из романа «Звездный Корсар»] – с.39-54
                                            Восстание космократов (La révolte des cosmocrates): [Отрывок из романа «Звездный Корсар»] – с.55-68
                                            Иллюзионист (L'Illusionniste): [В сокращении] – с.69-94
                                    Другой путь Украины (Pour une autre Ukraine)
                                      Украинская Духовная Республика (La République ukrainienne de l'Esprit) – с.97-98
                                      Украина Сечи Огненной (La Sitch du Feu) – с.99-103
                                      Украинские общины мира (Aux communautés ukrainiennes dans le monde) – с.105-110
                                      Терновый венец Украины (La couronne d'épines de l’Ukraine) – с.111-120
                                    Предложение миру (Des propositions pour le monde)
                                      Альтернативная эволюция (L'évolution alternative) – с.123-137
                                      Дружеское послание Международному ПЕН-клубу (Message amical au Pen-Club International) – с.139-142
                                      Светоносность жизни (La vie porteuse de lumière) – с.143-151
                                      Первому секретарю Коммунистической партии Советского Союза (Au Ier secrétaire du parti communiste d'URSS): [Отрывки] – с.153-157
                                      Библиография (Bibliographie) – с.159-160
                                      Словарь (Index) – с.161-166
                                        • Сердце Маттиолы Сказки и легенды (The Heart of Matiola: Tales and Legends) / Рис. Сергея Лукьяненко. – К.: Книга, 2007. – 56 с. [Тираж не указан]. (п) ISBN 978-966-8314-43-8 – подписано к печати 11.10.2007 г. – [Подарочное издание на русском, украинском и английском языках]
                                            Легенда о пальме (The Legend of palm) – с.5-8
                                            Ива и водяной царь (Willow and the water king) – с.9-11
                                            Кактус и Пурпурная Птица (Cactus and the Purple Bird) – с.13-15
                                            Сказка о терновой стене (The Tale of the thorn wall) – с.17-19
                                            Цвет папороти (The Flower of fern) – с.21-23
                                            Легенда о ели (The Legend of fir) – с.25-29
                                            Полынь – божье древо (Wormwood – god’s tree) – с.31-32
                                            Вишня – вечная невеста (Cherry, the eternal bride) – с.33-38
                                            Сказка о ромашке (The Tale of Chamomile) – с.39-41
                                            Корень явора (The Root of sycamore) – с.42-43
                                            Кто такой подсолнух? (Who is the sunflower?) – с.44-46
                                            Сказание о калине (The Saying of kalina) – с.47-50
                                            Сердце Маттиолы (The Heart of Matiola) – с.51-53

                                          • Публикации в периодике и сборниках

                                            • Titánok útja (Пути титанов) // Olesz Berdnik. Titánok útja; Vojszkunszkij, Lukogyjanov. A fekete oszlop (Олесь Бердник. Пути титанов; Войскунский, Лукодьянов. Черный столб). – изд. «Móra Ferenc Könyvkiadó» (Будапешт – Ужгород), 1966. – 292 с.

                                            © Виталий Карацупа, 2004-2012
                                            В составлении библиографии также использованы материалы
                                            из личной коллекции киевского библиографа Юрия Шевелы