НОВИНИ

пʼятниця, 27 червня 2014 р.

ДЕНЬ КОНСТИТУЦІЇ УКРАЇНИ



Щороку 28 червня в Україні відзначаємо День Конституції. З цієї нагоди  для користувачів у Буській центральній районній бібліотеці розгорнуто тематичну полицю «До Конституції – з повагою, до влади – з надією». Розміщена вона на видному місці. На експозиції –  державні документи, література з історії України та українських Конституцій, а також про національну символіку.


Леся Цюпка, бібліотекар Буської ЦРБ

четвер, 26 червня 2014 р.

Літо з книгою



Сьогодні працівники Буської районної бібліотеки для дітей Галина Гораль та Надія Островська  провели цікаву зустріч з  книгою із школярами молодших класів. 


Захід відбувся у межах програми «Літо з книгою», яка передбачає роботу з читачами  під час літніх канікул. Восьмеро дітей охоче представили  свою улюблену книгу та зачитали уривки з неї, а також розмірковували над прочитаним. Діти із задоволенням слухали голосні читання, відповідали на запитання та відгадували загадки.

 Керівник відділу культури та туризму Буської РДА Людмила Ціхоцька зацікавила учасників розповіддю про свою нову книгу – казку для дітей, яка незабаром вийде у світ. Вона  ж представила відому в Буську художницю - ілюстраторку Лілію Андрєєву. 


За  участь у дійстві малеча отримала подарунки – книжки – розмальовки та календарики. 

Леся Вовк, завідувачка методично – бібліографічного відділу Буської ЦРБ

середа, 25 червня 2014 р.

111 років від дня народження Джорджа Орвелла

Сьогодні минає 111 років від дня народження Джорджа Орвелла.

Джо́рдж О́рвелл (англ. George Orwell; * 25 червня 1903, Мотіхарі — 21 січня 1950, Лондон) — відомий англійський письменник, справжнє ім'я — Ерік Артур Блер (Eric Arthur Blair). Писав журналістські нариси й політичні та літературні есе. Всесвітньо відомим став завдяки двом творам, написаним в останні роки життя: політичній алегорії «Ферма тварин» і роману-антиутопії «1984», де він зобразив тоталітарне суспільство.
Цікаво, що в романі "1984" автор передбачив розпад СРСР, а в романі "Ферма тварин" намалював події українського сьогодення.
Звукову інформацію про письменника слухайте на звуковій доріжці програми Юрія Шаповала
"Мить історії"



Запрошуємо читачів Буської центральної районної бібліотеки прочитати збірник

Фантастика 2. Антиутопии XX века.       
Мы. О дивный новый мир. Скотский уголок
Евгений Замятин, Олдос Хаксли, Джордж Оруэлл

Евгений Замятин, Олдос Хаксли, Джордж Оруэлл - Фантастика 2. Антиутопии XX века. Мы. О дивный новый мир. Скотский уголокI
SBN: 5-7000-0157-8
Год издания: 1989
Издательство: Книжная палата
Серия: Популярная библиотека


Описание
В сборник включены роман Евгения Замятина "Мы", роман Олдоса Хаксли "О дивный новый мир" и повесть-сказка Джорджа Оруэлла "Скотский уголок".
Эти произведения объединяет принадлежность к жанру социальной фантастики, точнее, к антиутопии. Задолго до наших дней писатели, представленные в книге, беспощадно показали мертвящую суть тоталитарных режимов, какими бы идеологическими мифами они ни покрывались.
Перевод с английского О.Сороки и С.Таска.
Автор вступительной статьи "Чем вымощена дорога в рай?" - Э.Геворкян, заключительные статьи: "Встреча с Джорджем Оруэллом" В.Чаликова и "Зеркала антиутопий" А.Зверева.
Составитель Бабенко В.Т.

 Редколегія


понеділок, 23 червня 2014 р.

До Європейського тижня сталої енергетики

Сьогодні розпочинається Європейський Тиждень сталої енергетики Послухайте звукову інформацію Українського радіо про цю подію:



За повідомленням ІА ЗІК від 23 червня 2014 року:



Сьогодні у Львові стартує Європейський
 тиждень сталої енергетики


Упродовж 23-27 у Львові пройде Європейський тиждень сталої енергетики. До міста прибуде багато закордонних гостей.

Про це 23 червня передає прес-служба ЛМР.
Зокрема, цими днями Львів відвідають голова представництва ЄС в Україні Ян Томбінські, виконавчий директор європейської асоціації муніципалітетів «Energy Cities» Жерар Маньєн, керівник проекту INOGATE Альбертус Звірінг, керівник проекту «Муніципальна енергетична реформа в Україні» Вільм Такер та інші.
Розпочнеться захід із відкриття біля Ратуші. Опісля мешканців міста очікує дитячий флеш-моб «Енергія Україні». Близько 100 учнів львівської ЗОШ №91 із синьо-жовтими листівками в руках розмістяться на пл. Ринок у формі карти України, демонструючи близькість країни та міста до Європи. У той час школярі ЗОШ №43 співатимуть «Оду до радості».
Окрім того, у центрі місті відбудеться велопробіг «Енергія Руху» за маршрутом пл. Ринок – пл. Катедральна – вул. П. Беринди – просп. Свободи (велодоріжка) – вул. П. Беринди – пл. Катедральна – пл. Ринок. Триватиме він близько години.
У межах Тижня сталої енергетики у Львові також відбуватиметься КіноРовер, присвячений проблемам енергоефективності. Цього разу – не лише в центрі, а й на околицях – у найбільших мікрорайонах міста – Рясне-2, Сихів та Левандівка. До участі в дійстві запрошують усіх охочих покрутити педалями і подивитись кіно на велосипедну, енергозберігаючу та екологічну тематику.
«Ми повинні економити енергію і тепло. У світі люди дуже економно поводяться з енергією. В цей тиждень ми будемо проводити багато заходів серед людей, показувати, розповідати про нові проекти по енергозбереженню, які ми впроваджуємо у Львові. Щоб ми були економнішими, щоб дітям у школах розповідали про енергозбереження, щоб вдома вчили. Якщо хочемо бути незалежними, то на такі речі треба звертати увагу», – зазначив міський голова Львова Андрій Садовий.
25 червня в приміщенні Львівської міськради відбудеться інформаційний семінар для органів місцевого самоврядування під назвою «Відновлення енергоефективних муніципальних інвестицій в Україні із залученням коштів E5P». Метою семінару є обговорення з колегами та експертами механізмів та можливостей фінансування енергоефективних проектів, котрі реалізуються в Україні за підтримки міжнародних фінансових та донорських організацій, а також переваг та проблем реалізації таких механізмів.
Обговорення в межах семінару охопить презентацію Фонду E5P як джерела фінансування українських муніципалітетів, а також такі теми, як діяльність NEFCO, ЄБРР та ЄІБ в Україні, пов’язану з муніципалітетами, практичний досвід інвестицій в проекти розвитку енергопостачання, діяльність Світового банку в муніципальному секторі України, можливості та проблеми, з якими стикаються українські муніципалітети та інші.
Участь у заході візьмуть представники Європейського Союзу, міжнародних фінансових та донорських організацій, учасники Угоди Мерів, представники міністерств та державних органів України, міські голови українських міст та керівники комунальних підприємств.
Цими днями відбудеться і безліч інших цікавих для громадськості подій, а саме: екологічні ігри для дітей, виставки енергоефективного обладнання та дитячих робіт, фотовиставка «Енергоефективне місто», презентація «Екобус», різноманітні екскурсії, КіноРовери, велопробіги, семінари, вистави та інше. Також у ЗОШ «Надія» активісти навчатимуть конструювати сонячний колектор з підручних матеріалів. На дітей чекають ігри та квести, що у цікавій та зрозумілій формі розкажуть, як можна використовувати відновлювальну енергетику у повсякденному житті.
Європейський тиждень сталої енергетики у Львові є національним аналогом тижня сталої енергетики в Європейському Союзі та спеціалізованим інструментом залучення громади до вирішення проблем сталого енергетичного розвитку міста. Цей масштабний захід проводитимуть цьогоріч у співпраці з Делегацією Європейської Комісії в Україні, Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, Асоціацією «Енергоефективні міста України» та іншими зацікавленими партнерами. Він є частиною пакета зобов’язань, які добровільно погодилась виконувати міська влада Львова, приєднавшись у лютому 2009 року до європейської ініціативи Угода мерів.
Це ініціатива ЄС, започаткована 2006 року. Відтоді з року в рік до святкувань долучились сотні учасників – як прості громадяни, так і організації та інституції. Заходи, що відбуваються в рамках Тижня, сприяють поширенню найкращих практик, надихають на нові ідеї та об’єднують задля досягнення завдань ЄС щодо зменшення енергоспоживання та запобігання змінам клімату. У 2011 році Україна долучилась до Тижня сталої енергетики вперше.
Довідка.
В середньому кожен українець споживає втричі більше енергії, ніж громадянин ЄС. Експерти прогнозують, що запровадження енергоощадних технологій може скоротити енергоспоживання на 40%. Прагнучи допомогти Україні у цих амбітних планах, ЄС втілює численні програми. Зокрема, на державні програми з енергоефективності ЄС було надано €46,6 млн.; через фонд Е5Р (Східноєвропейське партнерство з енергоефективності та довкілля) українські міста отримали €240 млн. на модернізацію комунального теплопостачання, а в рамках загальноєвропейської ініціатива Угода мерів 71 українське місто взяло на себе зобов’язання скоротити енергоспоживання та збільшити використання відновлюваних джерел енергії. Також ЄС фінансується місцеві проекти з покращення енергоефективності через програму Місцевий розвиток орієнтований на громаду. За 7 років існування цієї програми 275 громад малих міст і сіл України отримали $3,65 млн. на утеплення шкіл, лікарень, дитсадків тощо. Кредити на покращення енергоефективності муніципальних будівель надає також ЄБРР.

Буська гідроелектростанція (1931 рік) - символ сталої енергетики європейського міста.
Працювала до 1962 року

Богдан Литвин

субота, 21 червня 2014 р.

До подій Другої світової війни

У цей день 22 червня 1941 року розпочалася найжахливіша війна в історії нашого народу. Це - день скорботи і вшанування памяті жертв війни в Україні.
         В читальному залі Буської районної бібліотеки розгорнуто виставку літератури до подій Другої світової війни «Час не має влади над пам’яттю». На виставці представлено видання, які гідно поповнили бібліотеку новітньої історії України. Серед них – документальні матеріали, в яких висвітлено вагомий внесок українського народу в перемогу над фашизмом, а також художні твори про Велику вітчизняну війну О. Довженка, О. Гончара, О. Теліги, Є. Гуцала та інших.



 Леся Цюпка, бібліотекар ЦРБ


пʼятниця, 20 червня 2014 р.

Всесвітній день біженців у Буській бібліотеці






20 червня відзначають Всесвітній день біженців.
Спеціальна резолюція Генеральної Асамблеї ООН, яка прийнята в 2001 році, стала свідченням солідарності з жителями Африки, серед яких є величезна кількість біженців.
Цю резолюцію приурочили до 50-ої річниці Конвенції про статус біженців, яку ООН ратифікувала в 1951 році. Водночас Організація африканського єдності погодилася на те, щоб Всесвітній день біженців відзначався разом з Днем африканських біженців, тобто 20 червня.
На планеті проживає близько 20 мільйонів біженців. Основна маса біженців знаходиться в африканських країнах, а також у зоні афганського конфлікту і на Балканах.

У цьому році ця болюча проблема стала актуальною для України в зв'язку з анексію Росією АР Крим і подіями на близькому нам всім Сході держави. Не інакше, як за іронією історії, вранці в Буську центральну районну бібліотеку завітав подорожній, схожий на типового біженця з фотографій ООН, який хотів скористатись послугами Інтернету. За дивним збігом обставин саме у цей час ПАТ "Укртелеком" взяв на профілактику виділену лінію зв'язку.

Однак, персонал Інтернет-центру не розгубився і організував йому робоче місце на резервному каналі. Тут у нагоді став ПК, подарований обласним депутатом Сергієм Сенчуком ще у 2012 році.

Єдине, про що шкодуємо: турбуючись про техніку, не сфотографували цього оригінала і не здогадались запитати у туриста, хто він і звідки?  

Щоб не повторювати подібних помилок у майбутньому, вирішили дізнатись детальніше про осіб переміщених у наш район, а також про учасників АТО з нашого району, які у бібліотеках Сходу України можуть також шукати Інтернет-центр, створений за проектом LEAP, для багатьох потреб і, зокрема, для контактів з рідними. Адже в наш час звичайною поштою листів у паперових конвертах з фотознімками, ніхто не відправляє : для цього існують соціальні мережі та електронна пошта в Інтернеті.


Богдан Литвин

середа, 18 червня 2014 р.

Про перспективи розвитку туризму

Вчора,17 червня 2014 року, в Буській центральній районній бібліотеці ім. Івана Котляревського відбувся краєзнавчий захід, присвячений перспективам розвитку туризму в нашому районі.
Його відкрила керівник Буського відділу культури і туризму Людмила Іванівна Ціхоцька. З доповіддю виступила Марія Степанова, яка проходить виробничу практику у відділі культури. Вона озвучила засади та перспективи розвитку туристичної галузі в регіоні, а також зупинилась на туристичних маршрутах  її рідного селища Красне.


Серед писутніх був дворазовий чемпіон Європи з фехтування, наш земляк - Антон Дацко.   Він висловив свої враження від чисельних подорожей світом, які випали на його долю, та запропонував цікаві рекомендації щодо розвитку туризму Бущини.  Принагідно Людмила Ціхоцька вручила йому ювілейну медаль Маркіяна Шашкевича як особистості, котра прославила наш край на світовій спортивній арені. А він подарував краєзнавчому музею м.Буська сувенірне горнятко.


Головний спеціаліст відділу культури і туризму Ігор Стефанюк зробив цікаві, конструктивні пропозиції, які сприятимуть розвитку туризму та музейництва в нашому краї. Про
створення туристичних маршрутів, залучення інвестиції та перспективу «зеленого» туризму, зокрема, на території Олеської селищної ради.


А методист Буської  ЦРБ Марія Литвин презентувала краєзнавчі Інтернет-портали регіону


Матеріал на стадії розробки