НОВИНИ

субота, 26 листопада 2016 р.

Молитва заради майбутнього

День пам'яті жертв голодоморів у Буську 26.11.2016.

Кожну четверту суботу листопада ми вшановуємо пам'ять жертв голодоморів 1921-1923,  1932-1933  і  1946-1947  років.

Сьогодні знову бущани зібралися біля пам'ятника "Скорботи", щоб вшанувати світлу пам'ять про жертв голодоморів, репресованих, депортованих, переселених - усіх родин українців, які в різні часи непростої українької історії зазнали поневірянь і втратили життя.

Короткі відеофрагменти віче-реквієму



пʼятниця, 25 листопада 2016 р.

Генеральне консульство Польщі у Львові дало старт креативному проекту в Буську

Сьогодні, 25 листопада 2016 року, активіст ГО "ІНФОРМАЦІЙНО-РЕСУРСНИЙ ЦЕНТР МІСТА БУСЬК" Іван Клим побував у приміщенні генерального консульства РП у Львові. Там у відділі культури, освіти та співпраці з польською громадою в Україні Владислав Кучинський подякував йому за ініціативу ГО"ІРЦМБ" в реалізації проєвропейського креативного проекту в пункті Європейської інформації Буської бібліотеки (ПЄІ). Пан Владислав передав йому  каталоги та листівки з туристичною інформацією про Польщу, а також вручив національний  прапор Польщі на час реалізації проекту.

Нагадаємо, що з ідеєю розмістити в темному коридорі районного Народного дому інформаційних матеріалів про 17 цілей сталого розвитку ООН, Європейський Союз та відновлювальні джерела енергії  ще у травні 2016 року під час відкриття ПЄІ його координатор і керівник громадської організації  Марія Литвин. Цю ініціативу схвалила місцева влада, а у липні Представництво ЄС в Україні підтримало креативний проект у Буську, надавши комплект інформаційних матеріалів, які з Києва привіз журналіст Буського медіа-порталу Роман Матвіюк.



Оскільки РП першою з 27 країн ЄС підхопила проект, то інформаційні матеріали про Польщу незабаром будуть розміщені після стенду ПЄІ "ПУЛЬС ЄВРОПИ". За процесом реалізації можна спостерігати онлайн в Інтернеті  в будні з 12.00 до 12.05.

А поки інші представництва країн ЄС в Україні вирішують, як їм приєднатись до ініціативних бущан, вони надіслали на конкурс для журналістів і блогерів  8-го київського Міжнародного Форуму та Виставки Сталої Енергетики SEF KYIV-2016 відео про креативний проект, сподіваючись знайти спонсорів для альтернативного освітлення коридору за допомогою енергії вітру та сонця.

 





понеділок, 21 листопада 2016 р.

День Гідності та Свободи. Бібліотечна хроніка

Сьогодні День Гідності та Свободи. 

Хроніка подій за 2013 -2015 роки




І сьогодні, 21 листопада 2016 року, до меморіального стенду з фотографіями Героїв Небесної Сотні у Буську прийшли всі: духовенство, представники влади, школярі, учасники подій на Майдані, воїни АТО, представники громадських організацій та бібліотекарі.


Прийшли щоб хвилиною мовчання вшанувати всїх хто поклав своє життя на вівтар свободи під час трагічних подій у столиці Києва і на сході нашої держави


 

Марія Литвин, методист Буської ЦРБ

середа, 16 листопада 2016 р.

Сьогодні світ відзначає Міжнародний день толерантності




Ця точка зору висловлена у відео вище є ключем для розв'язання багатьох питань у складних українсько-польських відносинах.

Люди поважного віку пережили смуток, біль, Операцію "Вісла".

Вони зуміли стати вище над своїми образами і закликають до толерантності і примирення

Ось, що сказано про цей день у ВІКІПЕДІЇ:
"Міжнаро́дний день толера́нтності — відзначається 16 листопада в усьому світі. Його запровадили у 1995 за рішенням ЮНЕСКО. Саме цього дня ухвалили Декларацію принципів терпимості. У ній йдеться про рівність усіх людей, незалежно від їхнього віросповідання, етнічної належності чи кольору шкіри. Ці принципи закріпили у Загальній декларації прав людини, що проголошує неприйняття усіх форм дискримінації, недопущення геноциду і покарання за нього.
Декларація принципів терпимості звертається до держав, які мають гарантувати створення справедливого законодавства, дотримання правопорядку, судово-процесуальних та адміністративних норм. У статті 2 Декларації говориться, що для того, щоб зробити суспільство більш терпимим, держави мають ратифікувати існуючі міжнародні конвенції з прав людини, і, якщо це необхідно, розробити нове законодавство з метою забезпечення в суспільстві принципу рівних прав та можливостей для всіх груп та окремих людей.
До цього положення варто додати, що ратифікація документів та створення законодавства це лише так назвемо «матеріальна» умова для формування реальної толерантності в суспільстві. За прикладами далеко не потрібно ходити. І сьогодні, ратифікувавши основні міжнародні документи із захисту прав людини, наша держава та суспільство ще далекі до того, щоб стверджувати, що толерантність – це ознака нашого життя.
Навчання починається з дітей, яких варто вчити не просто бути «такими як всі», а, поважаючи інших, висловлювати свою точку зору та відстоювати власну позицію. Тож ЮНЕСКО пропонує відзначати День толерантності у школах і вищих навчальних закладах усіх країн-членів Організації Об’єднаних Націй." Марія Литвин, методист Буської РЦБС

неділя, 13 листопада 2016 р.

середа, 9 листопада 2016 р.

Проєвропейський радіодиктант у Буській центральнй районній бібліотеці

Як в попередні роки, 9 листопада 2016 року вранці в Інтернет-центрі Буської ЦРБ зібрались користувачі, щоб написати черговий радіодиктант національної єдності.
Коли пролунали останні рядки тексту, всі присутні визначили його європейським.
 А ця тематика так відповідає напрямку роботи, який цього року взяла ГО "ІРЦМБ", створиши у книгозбірні пункт Європейської інформації.

вівторок, 8 листопада 2016 р.

Українські письменники закликають говорити українців рідною (ВІДЕО)



До Дня української писемності та мови українські письменники розказали, чому вони спілкуються рідною мовою та закликали робити те саме усіх українців.
Участь у зйомках взяли Оксана Забужко, Юрій Андрухович, Тарас Прохасько та Іван Малкович.
«Ідея відеороликів була в тому, щоб російськомовні українці зрозуміли абсурдність факту – чому вони розмовляють не своєю мовою. Тому ми задавали лише по два питання кожному письменнику, з яким спілкувались – чому вони говорять і пишуть українською. На це питання багато хто реагував здивовано – а як інакше, це ж природно? І тому ми сподіваємося, що так само природно виникне питання у всіх російськомовних українців і вони таки перейдуть на нашу мовну сторону»,коментує режисер відеороликів Юлія Капшученко-Шумейко.
Оксана Забужко зазначила, що вона щаслива бути спадкоємицею дуже сильної мови і закликала глядачів відео не боятися говорити українською.
 
Юрій Андрухович розповів, що для нього говорити українською – це такий же природній процес, як дихати і запросив говорити разом з ним – рідною.

Тарас Прохаського відзначив, що говорить українського заради збереження себе і свого психологічного здоров’я та закликав переходити на українську!

Іван Малкович відзначив, що його говорити державною мовою – безпечно, адже нашу мову з обох боків охороняє – Ангел та Янгол.
 

Зйомки відеороликів розпочалися в рамках святкування Дня української писемності та мови за підтримки Міністерства культури України. Режисер відео – Юлія Капшученко-Шумейко, оператор – Василь Возняк, дизайн – Ярослава Гузь, відеографіка – Наталія Саранчук.
Організатори зазначили, що відеоролики були спрямовані на популяризацію рідної мови в рамках піар-кампанії культурно-мистецького свята до Дня української писемності та мови, яке відбудеться 9 листопада о 18:30 в Музеї книги і друкарства України (вул. Лаврська, 9; корп. 9). Вхід вільний!
Надаємо, що на підтримку   ініціативи    громадських організацій 1997 року президент України встановив День  української  писемності  та  мови відзначати щорічно  9 листопада, в день  вшанування  пам'яті Преподобного Нестора Літописця.
Для зв’язку: 0971744517, 0932464614 Юлія