НОВИНИ

вівторок, 29 січня 2019 р.

ВІРТУАЛЬНА ВИСТАВКА ВИДАНЬ ДО ДНЯ ГЕРОЇВ КРУТ

Велич і безсмертя героїв Крут Бібліографічний покажчик, приурочений 100-літтю бою під Крутами. Видання містить перелік ресурсів, присвячених цій історичній події. Покажчик адресований широкому загалу читачів, усім, хто цікавиться Історією України 



 Осип Зінкевич. ЛЕГЕНДА КРУТ Передмова до видання: КРУТИ: Збірка у пам’ять героїв Крут / Упор. Зінкевич О., Зінкевич Н. 2-ге вид. 2017, 422 с. ISBN 978-617-7173-65 







середа, 23 січня 2019 р.

Письменнику Івану Савчину 85 років


Сьогодні 23 січня 2018 року в невеликому селі Задвір'я Буського району, яке ще у XIX ст. дало назву відомій залізничній станції під Львовом,  відзначає своє 85-річчя  письменник, краєзнавець, просвітитель, почесний громадянин Буського району Іван Петрович Савчин.
В численних джерелах Інтернету можна знайти чимало інформації про цю неординарну особистість, тому намагатимусь викласти тут лише унікальну інформацію.
Пригадую останню зустріч з ним 10 років тому. В читальній залі Буської бібліотеки тоді зібрались шанувальники його творчості з усього району. Ювіляр щедро ділився з ними творчими задумами, трохи нарікаючи на підірване в долинах юдолі здоров'я. Бажаючи творчих успіхів, я пообіцяв йому, що на краєзнавчому сайті "Видатні люди Бузеччини" буде розміщено інформацію про його діяльність. Хоча зі скромності Іван Петрович вдав, що не почув, поскаржився на слуховий апарат, побажання було сказане у вдалий час.
Про письменника Івана Савчина сьогодні розповідає ВІКІПЕДІЯ і українські літературні ресурси, його твори цікаві історикам, юним і старшим читачам. Колеги-журналісти часто згадують його творчість.
Книги письменника перевидавались навіть без його відома. Тож, зглянувшись на таке становище з авторським правом, дозволив  Іван Петрович відкрити вільний доступ до своїх книг. Дочка Оксана Лозова з онуком Олександром створили сторінку шкільної бібліотеки Буської СШ№1, а на ній виклали скани його книг.
Почув про це колишній мешканець нашого міста Тадеуш Цвен https://busk.io.ua/s2627389/podzamcze_busk_lwow_-_ukraina_tadeusz_cwen  і вирішив перекласти на польську мову краєзнавче видання 1996 року "Буськ у вирі століть". І хоча просуванням української книги у Польщі мав би займатись  Український Інститут книги, пан Тадеуш вже переклав частину видання. Тож згодом матимемо книгу-білінгв створену  українсько-польським тандемом ровесників Іван Савчин-Тадеуш Цвен. А скептикам раджу подивитись на уже реалізований білінгв Володимир Чучман - Тадеуш Цвен "Буськ. Історико-краєзнавчий нарис"

Богдан Литвин

середа, 16 січня 2019 р.

До Дня пам'яті кіборгів

16 січня 2019 року користувачі Інтернет-центру Буської бібліотеки переглянули відеозапис презентації книги військового журналіста Олександра Якушева "КАРАТЕЛІ", яка відбулася 17 грудня 2018 за сприяння керівника Західного регіонального медіа-центру Міністерства оборони України Олександр Поронюк

Захід був приурочений до Дня пам'яті кіборгів


 

Одночасно проглянули і  презентацію книги коміксів "КІБОРГИ історія трьох" , коли несподівано з'явився четвертий - загадковий герой ... http://buskl.blogspot.com/2016/10/blog-post_19.html  

 

 Повернулися живими у "живу бібліотеку"  !!!

 Віват, переможець, або той – що пережив полон

  прогляньте тут 
photo-lviv.in.ua/vivat-peremozhets-abo-toj-shho-perezhyv-polon/?fbclid=IwAR30Q2A0mjsw_oNuQVZZ1UmQ2ihe323K2XR1EvFUfgScNRvqa5eY-WFukVc

Редколегія блогу

 

 


пʼятниця, 11 січня 2019 р.

До 106-ї річниці від дня народження Василя Кука

Інтернет-центр презентує:

 Юрій Шаповал "Мить історії"  Радіо Канал RUI 11/01/2019 10:54


g

Новини  5 канал 9 вересня 2008 року. Інтерв'ю бущанина Михайла Кука

РЕДКОЛЕГІЯ БЛОГУ

вівторок, 1 січня 2019 р.

УВАГА! Стартує марафон «Наша незалежність»


Всеукраїнський  культурно - освітній марафон «Наша незалежність»  (далі – Марафон) проводиться в рамках відзначення 30-ї річниці незалежності України та має на меті забезпечити поширення історичних фактів та матеріалів, що є знаковими  та визначними для становлення незалежності України. Охоплення Марафоном усієї території України дасть змогу забезпечити відродження історичних фактів окремих регіонів, а поширення інформації у соціальних мережах – підвищити зацікавленість більшого кола осіб.

Концепція заходу передбачає збір та оприлюднення матеріалів (фото, відео, документи, інформація з газет, історії очевидців тощо), що є знаковими для здобуття та встановлення української незалежності та визначними у певному регіоні. Відповідна інформація публікується на сторінках у соціальних мережах та офіційних веб-сайтах під єдиними запропонованими хештегами #Наша_незалежність #Марафон_30 та ідентифікаційними елементами  із закликом долучитися до поширення матеріалів усіх охочих та передати естафету іншім установам.

Учасниками Марафону є усі охочі. 

Марафон проводитиметься у період з 10 по 24 серпня та розпочнеться з повідомлення Мінрегіону 10 серпня (старт естафети).