НОВИНИ

середа, 29 березня 2023 р.

Бібліотечна співпраця з європейськими містами

 Працівники КЗ "Буська публічна бібліотека" пишаються тим, що мають багато колег у європейських країнах. Впродовж багатьох років вони радо їм допомагають. Про це свідчить світлина оновленого стенду в бібліотечному "Коридорі в майбутнє"  (Каліш Польща -Буськ Україна - Люблін Польща)

Ще до повномасштабної війни росії проти України в рамках проєкту "Візит на батьківщину предків"  українські бібліотечні полички поповнювалися іноземними книгами. Кожен такий візит дарував нашій книгозбірні цікаві краєзнавчі спогади про наш старовинний Буськ відображені у книгах. Часто відбувалися презентації англійських та польських книг. На розширеному стенді дізнаємося багато цікавинок - карти, схеми, музеї, а основне це дивна спорідненість польських міст Каліша і Любліна та нашого древнього Буська.  

 Цікавими виявилися малюнки  дітей з Люблінської бібліотеки (Filia nr 17 Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie) передані дітям Буської бібліотеки  в знак підтримки у воєнний час.

 

Дякуємо за усе щирими українськими серцями 🤍❤️💙💛


Цей матеріал підготував ГІЦ (Громадсько інформаційний центр) спільно з ГО"ІРЦМБ" (ГРОМАДСЬКОЮ ОРГАНІЗАЦІЄЮ "ІНФОРМАЦІЙНО-РЕСУРСНИЙ ЦЕНТР МІСТА БУСЬК") та ПЄІ (Пункт Європейської інформації) при Інтернет-центрі КЗ "Буська публічна бібліотека"



понеділок, 20 березня 2023 р.

Aнонс презентації книги про Любомира Гузара

Бібліотеки в умовах війни зміцнюють свій позитивний імідж. Постійно змінюють напрямки роботи. Бібліотекарі йдуть до людей, проводять презентації книг у сховищах під звуки сирен.

26.02.2023., у 90-річчя від дня народження Блаженнішого Любомира Гузара, глава УГКЦ Блаженніший Святослав урочисто проголосив рік 2023 - роком патріарха Любомира Гузара "для відбудови, віднови та перемоги України".


Домашня бібліотека 89-річного постійного користувача, КЗ Буської публічної бібліотеки, поповнилася рідкісною книгою (на знімку вгорі). Книга "Найдорожча Мамусю" - листування о.Любомира Гузара з матір'ю. Ця книга вийшла до друку малим накладом й майже відсутня у публічних бібліотеках.

 З нетерпінням очікуємо на презентацію цієї рідкісної книги. 


Цей матеріал підготував ГІЦ (Громадсько інформаційний центр) спільно з ГО"ІРЦМБ" (ГРОМАДСЬКОЮ ОРГАНІЗАЦІЄЮ "ІНФОРМАЦІЙНО-РЕСУРСНИЙ ЦЕНТР МІСТА БУСЬК") та ПЄІ (Пункт Європейської інформації) при Інтернет-центрі КЗ"Буської  публічної бібліотеки"

 

 По темі:

 

90 років від дня народження великого українця, глави УГКЦ, Блаженнішого Любомира Гузара 

Як англомовний "Мойсей" Івана Франка об'єднує у європейську спільноту талановиту юнь і мудрих мужів Буська  

субота, 11 березня 2023 р.

УВАГА! Проєкт створення бібліотечних просторів

Львівська ОВА започатковує проєкт зі створення сучасних бібліотечних просторів у громадах області. Мова йде про 20 бібліотек у 20 громадах.

Проєкт передбачає забезпечення всіх необхідних умов для того, щоб бібліотеки стали цікавими для відвідувачів і поєднували різні способи проведення дозвілля, зокрема, капітальні та поточні ремонти, зонування приміщення, закупівлю необхідної техніки (проєктори, комп’ютери, планшети і т.д.), проведення майстер-класів та навчально-розважальних заходів, облаштування ігрових площ тощо.

Як розповів профільний заступник начальника Львівської ОВА Іван Собко, облаштування бібліотек відбуватиметься на умовах співфінансування з обласного та місцевих бюджетів.

«Метою проєкту є якісне наповнення бібліотечного простору, який буде відповідати вимогам часу,  буде комфортним, сучасним, відкритим, і доступним, щоб жителі громади хотіли (і могли) прийти туди, почували себе зручно, вільно й затишно.

До 10 березня у громадах мають обрати бібліотеки, які включать у проєкт, та скерувати відповідного листа до обласної адміністрації. Після цього, до кінця березня, – сформувати візуалізацію бібліотечного простору та скласти кошторис витрат, який ми спільно обговоримо та визначимо частки співфінансування.

Перелік громад, у яких реалізовуватимуть проєкт, склали у департаменті з питань, культури, національностей те релігій, при виборі громад орієнтувалися на найбільший контингент відвідувачів бібліотек», – пояснив Іван Собко.

Окрім того, у департаменті напрацювали рекомендації та бачення щодо облаштування простору в оновлених бібліотеках (переглянути можна за посиланням – https://bit.ly/41Ksq5p ).

«Головним завданням у цьому проєкті буде створення сучасної інтерактивної бібліотеки. Тому важливим є підбір персоналу, який повинен забезпечити функціонування бібліотеки відповідно до нових вимог, а це вимоги і до стану приміщення, організації простору, освітлення, і до послуг, які надаватиме бібліотека. Простори, які мають бути забезпечені, – це простори для навчання, натхнення, зустрічей та подій, а також залучення вуличного простору для потреб бібліотеки», – зазначила директорка департаменту Ірина Гаврилюк.

Завершити модернізацію перших 20 бібліотек планують восени цього року.

«Бібліотека має стати закладом, найбільш наближеним до споживача – як до дитини, так і до дорослого. Обласна адміністрація готова підтримати з обласного бюджету розвиток таких нових освітніх просторів на Львівщині, де можна буде проводити цікаві для жителів громад заходи.


Очікуємо від громад напрацювання візуалізації бібліотек, і надалі розглянемо пропозиції щодо можливості їхнього співфінансування», – додав Іван Собко.

 

Цей матеріал підготував БібліоХаб, ГІЦ (Громадсько інформаційний центр) спільно з ГО"ІРЦМБ" (ГРОМАДСЬКОЮ ОРГАНІЗАЦІЄЮ "ІНФОРМАЦІЙНО-РЕСУРСНИЙ ЦЕНТР МІСТА БУСЬК") та ПЄІ (Пункт Європейської інформації) при Інтернет-центрі КЗ"Буської  публічної бібліотеки" посилаючись на https://loda.gov.ua/news/56369