НОВИНИ

четвер, 31 січня 2013 р.

Майстер-клас української вишивки

Сьогодні в читальному залі Буської ЦРБ відбувся майстер-клас з української народної вишивки. Його провела номінант проекту "Цікава людина", просвітянка, мисткиня, мешканка села Гумнисько Ольга Кіркова. Ініціатива проведення цього важливого заходу для відродження національної культури і самосвідомості народу належить керівнику відділу культури Буської РДА Людмилі Ціхоцькій.
Ольга Кіркова виставила в читальному залі понад 40 вишитих жіночих сорочок, спідниць, рушників і постільної білизни. Народна умілиця розповіла про свій життєвий шлях, поділилася секретами майстерності і продекламувала власні поетичні твори.
Присутні, а серед них були бібліотекарі і журналісти, методисти і читачі, не могли стримати щирого захоплення. А на завершення зустрічі керівник відділу культури і туризму Людмила Ціхоцька нагородила мисткиню дипломом за особистий вагомий внесок у розвиток та популяризацію українського національного мистецтва.

Фоторепортаж з місця події:




 
 
 


                                                                                                  
<bgsound src="имя файла">


Відеосюжет Мирослава Тимчишина

Богдан Литвин

неділя, 27 січня 2013 р.

Часопис "Воля народу" відзначив роботу Інтернет-центру

80 відсотків 5-ї шпальти 4-го номера районної газети відведено опису роботи бібліотечного Інтернет-центру. Дивись про це на нашому газетному блозі за адресою http://volyanarodu.blogspot.com на 5-й сторінці в публікації Ірини Гаєвської "Живий потік інформації - у кожну домівку".

Редколегія

На сайті бібліотеки працює календар подій і тестовий каталог

На новому сайті Буської центральної районної бібліотеки ім.І.Котляревського ( https://sites.google.com/site/buskbooks/home )  запрацював календар подій (у правому верхньому кутку). Тож незабаром усі наші читачі заздалегідь знатимуть, що запланувала для них бібліотека. Як тільки план буде узгоджено і затверджено, ми неодмінно надамо його на суд загалу.
Не забуваємо і шанувальників звичайної паперової книги з когорти бібліотекарів і читачів. Тож у розділі "Фонди" сайту є тестовий вихід на примітивний електронний каталог бібліотеки, в якому розміщено 15 деяких тематичних розділів. Наразі читачі традиційних паперових видань можуть лише переглядати тестові списки літератури у них. Трохи згодом надамо можливість пошуку книг за автором чи назвою книги. Сподіваємось у першу чергу заповнити конкретною реальною інформацією розділ краєзнавчої літератури та інші "гарячі" розділи, які користуються попитом.
Читач зможе вдома заходити через Інтернет на бібліотечний сайт і, перш ніж вирушати в похід у районну бібліотеку, дізнаватись, чи є потрібне йому видання в книгозбірні. У подальших планах - виконання електронних замовлень. Адже до Інтернету тільки від Укртелекому сьогодні під'єднано понад тисяча домівок бужан, а інші шляхи дистанційного доступу до бібліотечної довідки відсутні. На сторінці Буської районної бібліотеки для дітей вже зараз демонструється досконалий каталог Національної бібліотеки для дітей.
Зазначимо, що для втілення цих "захмарних мрій" про кращий контакт з користувачем, використовуємо потужні "хмарні технології" GOOGLE.

Богдан Литвин

Перші інформаційні запити до Інтернет-центру

Не встигли ми ще як слід оговтатись від новорічних поздоровлень,а  посипались вже перші запити. Наведемо для прикладу лише два.
Директор Бориславської бібліотеки Лідія Семенчук просить проконсультувати про ліцензійне програмне забезпечення, яке вони й досі не отримали за програмою "Бібліоміст" від компанії Майкрософт в рамках Всесвітньої акції дарування ( дивись про те, як ми отримали його, на http://zik.ua/ua/news/2012/07/12/358527 ).
Можливо, що дехо засміється, але працівники однієї організації звернулись до нас з проблемою постачання  кабеля для їхньої локальної мережі  ПК.

Редколегія

понеділок, 14 січня 2013 р.

Звіт про роботу Інтернет-центру бібліотеки у 2012 році

I. Матеріально-технічне та фінансове забезпечення
У 2012 році місцевим бюджетом на всі потреби Інтернет-центру було надано 9600 грн. (абонплата за Інтернет – 6000 грн., зарплата системного адміністратора за угодою – 3600 грн.). Заплановано для розширення доступу  13000 грн. Отже, фінансовий план невиконаний на 3400 грн. Зовсім не виділені кошти на витратні матеріали, обладнання та програмне забезпечення. Всі кошти були витрачені строго за планом проекту LEAP-2010.  Від спонсорів, якими часто виступали самі користувачі та персонал Інтернет-центру, залучено 500 грн. За ці кошти придбали витратні матеріали і облаштування інтер’єру.
У грудні 2012 року  передано грантовий персональний комп’ютер 2001 року випуску, на базі якого створюється АРМ бібліографа. Отже, Інтернет-центром всього надано в інші підрозділи бібліотеки 4 ПК. Своїми силами відремонтовані 2 ПК. Ще два ПК третій рік поспіль готові для передачі у інші підрозділи ЦБС і РДБ, з якими проводиться роз’снювальна робота.
  Швидкість виділеного ADSL каналу  становить 3,5 Мбіт/с (від користувача і до користувача). Цей факт  зафіксовано додатком до угоди. Аналогічна послуга ВАТ «УКРТЕЛЕКОМ» - значно дорожча і складає 2 тис. гривень навпроти 500 гривень, ADSL+2 модем ZYXEL 660RT дозволить перейти в 2013 році на швидкість до 4 Мбіт/сек.
Залишаються актуальними проблеми морально та технічно застарілого обладнання 1999 і 2001 рр. випуску (придатного для списання в найближчий час) та відсутність антивірусних програм для старих ПК. Значно поліпшила ситуацію  перемога в конкурсі «LEAP – 2010: оновлення комп’ютерів і програмного забезпечення для успішних Інтернет-центрів», грантова звітність якого триває до кінця 2014 року. Зокрема, було придбано ліцензійну операційну систему WINDOWS7, та антивіруси для трьох нових ПК.
 У липні 2012 року компанія «Майкрософт» у рамках всесвітньої акції дарування програмного забезпечення, здійснюваної в Україні через програму «Бібліоміст», надала Буській центральній районній бібліотеці імені І.Котляревського ліцензійні програмні продукти у формі гранту на суму 4376 доларів США. У перелік програмного забезпечення, що передавалося, ввійшли дві операційні системи WINDOWS 7, два офісних пакети OFFICE PROFESSIONAL PLUS 2010 та два прикладних пакети VISUAL STUDIO 2010. Цей факт зафіксовано в ліцензійній угоді.
З серпня 2009 року двоє працівників Інтернет-центру залишаються працювати на 1,5 ставки.
II. Режим роботи. Користувачі
Кількість зареєстрованих в 2012 році користувачів склала 600 осіб і зменшилась на 120 осіб  через стрімкий розвиток Інтернет-технологій в районі (лише послугою ОГО! від «Укртелекому» в Буську охоплено 987 користувачів). За віковими категоріями вони розподілились таким чином: 192 – віком до 18 років, (122 – віком  від 15 до 35 років), 128 – віком  від 36 до 56 років, решта 280 – віком    від 56 до 76 років. Кількість групових користувачів складала 7. Загальна кількість абонентів складає 725 осіб, з них індивідуальних осіб 600. У 2012 році виконано 4026 звернень користувачів в Інтернет-центр.
Інтернет-центр працював з 10.00 до 18.00 у вівторок-суботу, користувачі обслуговувались з 10.30 до 17.30 без перерви. В останню п’ятницю місяця проводилась технічна профілактика. Доступ до сервісів Інтернету надавався на 5 робочих місцях, 2 з яких були закріплені за обслуговуючим персоналом.
У середньому щодня центр відвідувало 14 користувачів, які працювали по 55 хв. кожен. Крім того, щоденно до 2-х сайтів, 2-х блогів бібліотеки та 3-х електронних поштових скриньок реєструвалось в середньому 19 істотних електронних запитів (усього 6144 за 2012 рік), частина з яких переадресовувались партнерам: редакціям газет, громадським організаціям, органам влади. 600 зареєстрованих користувачів центру і 311 гостей, які одноразово звернулись в центр, а  разом 911 абонентів в загальному виконали 7230  відвідувань вебсайтів бібліотеки. Персонал надав їм 1012 довідок. Усі запити та відвідування строго зареєстровані в формах обліку, узгоджених під час моніторингу проекту LEAP, в письмовому та друкованому вигляді за 10 останніх років. Ці дані строго контролюються засобами статистики на наших сайтах: www.busk.io.ua , www.buskfamouse.io.ua , www.busk.infocom.lviv.ua , https://sites.google.com/site/buskbooks/home , www.buskl.blogspot.com , www.volyanarodu.blogspot.com , www.allbands.ru/QUO_VADIS    
III.           Інформаційні запити. Структура та тенденції
Умовно всі запити користувачів можна структурувати за такою схемою:
Електронна пошта, соціальні мережі                                          22%    (Е)
Реферати, курсові, дипломні роботи                                                      17%     (Р)
ЗМІ та новини, погода                                                                14%    (З)
Спорт, Євро-2012, дистанційні ігри                                                    11%     (С)
Онлайнові послуги, візові консультації                                        10%    (О)
Культура, мистецтво,художня література                                      10%    (К)
Дистанційне навчання                                                                         9%     (Д)
Наука і техніка                                                                                           7%     (Н)
В даний час спостерігається тенденція зростання запитів на небібліотечні послуги: електронна пошта, дистанційні ігри, спілкування через Інтернет через такі соціальні сервіси як «Facebook», «Однокласник», «Вконтакте». Через це виникла проблема фільтрів. Чимало відвідувачів хочуть мати готову роздруковану інформацію і  звертаються  з  вимогами набрати текст, просканувати матеріал до персоналу Інтернет-центру. Були звернення від бізнесових і релігійних організацій щодо створення сайтів, блогів, розробки програмного забезпечення, ремонту обладнання, підключення до Інтернету тощо. При неспроможності виконати певну роботу з користувачами велась роз’яснювальна робота.
IV.            Методична робота. Публікації в Інтернеті та ЗМІ
У 2012 році  Інтернет-центром Буської ЦБС підготовано 10 буклетів веб-навігатора з таких інформаційних напрямків: «Пам’яті Бориса Возницького», «Іларіон Свєнціцький», «Маркіян Шашкевич в Новосілках», «Лев Чачковський», «Василь Нагірний – видатний сакральний архітектор», «Георг Пінзель і його скульптура», «Світове українство», «Іван Тиктор – уродженець Красне», «Всесвіт Олеся Бердника», «Консультації з візових питань, працевлаштування за рубежем». У роботі Інтернет-центру використовувались вебліографічні розробки Інформаційно-ресурсного центру Посольства США, отримані через список розсилання leap_ua. З Інтернету завантажено відеосюжети та текстові матеріали для проведення таких масових заходів, як відзначення пам’яті Бориса Возницького, а    також 175-річного ювілею «Русалки Дністрової» . Вони доступні на компакт-дисках в читальному залі центральної районної бібліотеки і на бібліотечному блозі.
Надавалась допомога в написанні учнями 8-х класів 3-х шкіл міста Буська робіт з бібліографії та вебліографії.
У квітні 2012 року Марія Литвин взяла участь в тренінгу ЛОУНБ з створення віртуальних книжкових виставок. На бібліотечному блозі розміщена така виставка 25 квітня, вона приурочена до Всесвітнього дня книги і авторського права.
 Було забезпечено участь у відеочаті з головою ВРУ Володимиром Литвином з питань виборчої кампанії. Чат проходив у жовтні в соціальній мережі FACEBOOK. Участь у заході взяли 7 громадських активістів району.
У квітні 2012 року Інтернет-центр спільно з РБД провів онлайновий краєзнавчий конкурс «Що ти знаєш про АР Крим?» за програмою «Бібліоміст». Користувачі дитячого віку на своїх домашніх ПК готували відповіді на запитання вікторини, а персонал центру інформував, організовував роботу і консультував їх.
Проведена пошукова краєзнавча робота, внаслідок якої 16 громадян Республіки  Польща  відвідали свою батьківську землю у вересні 2012 року.
На прохання громадянина Німеччини Даніеля Вінніскі та кількох громадян РП (запит здійснено у гостьову книгу краєзнавчого сайту www.buskfamouse.io.ua  «Видатні люди Бузеччини»), уже третій рік  ведеться пошукова робота по встановленню родинних зв’язків з місцевими жителями теперішньої вулиці Грушевського, колишнього Німецького Боку, Папірні, Підзамча і Короткої сторони.
         11-й рік поспіль йде інформаційна та технічна підтримка сайту Буської ЦБС, який фізично знаходиться на сервері бібліотеки, а тому видимий лише протягом робочого дня за адресою http://www.busk.infocom.lviv.ua . На цьому ж сервері знаходиться оновлюваний зусиллями Інтернет-центру сайт міста Буська. Створено резервний сайт Буської РЦБС https://sites.google.com/site/buskbooks/home на випадок зупинки фізичного сервера.
 У грудні 2012 року Буська ЦБС зареєструвалась в LEAP-спільноті соціальної мережі FACEBOOK. Опубліковано 2 дописи.
На протязі 2012 року постійно оновлювались та наповнювались текстовою і візуальною інформацією два краєзнавчих сайти, створені в 2008 і 2009 рр. – «Архітектурні пам’ятки Надбужжя» (за адресою http://busk.io.ua ) і «Видатні постаті Бузеччини» (за адресою http://buskfamouse.io.ua ). Ці сайти доступні для користувачів цілодобово, частота відвідувань окремих нарисів складає 220-230 на місяць, що не порівняти з доступом до друкованих видань в традиційних підрозділах бібліотеки.
         Силами центру в цьому році підготовано  11 публікацій в місцевих газетах та на кількох Інтернет-порталах, зокрема на сайті «Західної інформаційної корпорації» (ЗІК http://www.zik.com.ua/). Кілька репортажів з Інтернет-центру прозвучали в ефірі обласного радіо, були передруковані обласними і всеукраїнськими виданнями.
         В Інтернеті на бібліотечному блозі www.buskl.blogspot.com було створено 79 публікацій включаючи фото, відео та аудіоматеріали проведених заходів. Для потреб бібліотеки створено блог http://www.volyanarodu.blogspot.com/ на якому в електронному варіанті зберігаються 73 випуски Буського часопису «Воля народу». 
Перелік посилань на ресурси та протокол відвідувань краєзнавчих сайтів додаються.
Для 15 сільських бібліотек учасниць проекту «Здоров’я школяра» благодійного фонду «Крила надії» розроблено методичні вказівки з безпеки роботи в мережі Інтернет. Ракобовтівській сільській бібліотеці надавалась допомога в розробці проекту за програмою «Бібліоміст».
V.               Співпраця з органами влади
В рамках співпраці з Буською РДА створено фотоальбом про масові заходи, які проводяться відділом культури у районі. Зусиллями працівників Інтернет-центру створено блог для відділу культури та туризму   Буської РДА http://www.buskvkt.blogspot.com/ . Бібліотечний блог постійно відображав визначні події культурного життя регіону на сторінках своїх дописів.
У 2012 році (спільно з РДА) надавались безкоштовні консультації з розробки бізнес-планів місцевим фермерським господарствам. Власникам земельних паїв надавалися консультації з питань укладання договорів оренди з ФГ Михайла Кадиляка та Михайла Цюрка.
У межах державної програми з повернення заощаджень колишніх вкладників Ощадбанку СРСР в Інтернет-центр звернулись 57 осіб пенсійного віку. Для них було здійснено реєстрацію та актуалізацію вкладів.
У рамках співпраці з Буським центром зайнятості проводилась робота з працевлаштування  безробітних у межах України та за кордоном. Про успіхи з працевлаштування свідчать письмові відгуки користувачів Інтернет-центру.
 Співпраця з органами влади також полягала в підтримці на сайті бібліотеки інвестиційних пропозицій Буської районної державної адміністрації в рамках науково-технічної роботи започаткованої ще у 2006 році, сайту міста Буська з 1997 року. Крім того, відділу молоді, загальному відділу, управлінню юстиції, гімназії, міській раді переадресовувалась призначена для них інформація, яка надходила на електронну поштову скриньку бібліотеки. У публікаціях в Інтернет ЗМІ висвітлювалась діяльність органів влади.
Уже 11-й рік поспіль центр здійснював інформаційну підтримку участі громади міста Буська в діяльності Європейської Асоціації  Міст-Лелек, про що маємо підтверджуючі документи не лише на місці, а й на сайтах міст ESCO (http://www.storkcity.org http://www.staicele.lv ). Зокрема, у 2011 році координувалась конференція в латвійському Стайцеле – штаб-квартирі ESCO. Інтернет-центр Буської ЦБС спільно з місцевими органами влади координував візит Буської делегації на XI конференцію. На жаль, співпраця в Асоціації Міст-лелек призупинена, хоча контакти з координаторами тривають.
На виконання цілої низки державних актів, які стосуються надання доступу слабозрячим до аудіоресурсів, Інтернет-центром нагромаджено з вільних джерел велику кількість озвученої художньої літератури, якою укомплектовані фонди бібліотеки. Багато з них безкоштовно надані учням шкіл району. Створено аудіорозробки на основі аудіофайлів радіокомпаній.
У січні-листопаді 2012 року за підтримки ЗМІ активізовано роботу з інформування про діяльність музею-садиби Маркіяна Шашкевича в селі Новосілки. Музей отримав статус народного наприкінці листопада 2012 року. Оперативний репортаж про це розміщений на бібліотечному блозі 27 листопада 2012 року. Інтернет-центр  розмістив на сайті «Видатні постаті Бузеччини» серію матеріалів про видатного будителя галицької землі, поета, просвітителя,  отця Маркіяна Шашкевича (http://buskfamouse.io.ua/s80471/markiyan_shashkevich_-_poet_prosvititel ), а проведені  бібліотекою заходи  по вшануванню пам’яті нашого земляка відображено на блозі (http://buskl.blogspot.com  )
Висвітлено презентацію трьох книг:  "Репейські гори", створеної буським дослідником і краєзнавцем Тарасом Дишкантом ;  "Молімося Богу" педагога-пенсіонера Романа Бучка, яка вийшла 2012 року у видавницві "Сполом"; "Омріяна Україна. Ключ до майбутнього" Олексія Толкачова, яка вийшла у видавництві «Альфа.Реклама» у 2012 році.   Опублікована рецензія на останню книгу, яку автор подарував Інтернет-центру бібліотеки.
Спільно з місцевими газетами Інтернет-центр реалізував декілька проектів  Інституту розвитку регіональної преси (ІРРП). Журналісти стали учасниками низки семінарів та вебінарів, на яких мали змогу обмінятись досвідом. Уже традиційним став виборчий проект «Твій вибір». Матеріали про це опубліковані в районному часописі  „Воля народу”. Інтернет-центр надав технічні консультації  редакції «Волі народу» з проблем видавничого ПЗ та відділу культури РДА у антивірусному захисті ПК. Спільно з 12 каналом ЛТБ на сайті та блозі бібліотеки висвітлена передача «Суспільний діалог» від 13 грудня 2012 року за участю бібліотекаря Марії Смолінської.
VI.            Робота в проектах
Завершилась робота за планом вже 6-го міжнародного проекту ЦБС LEAP-2012, яка полягала у виконанні цілої низки фінансових, методичних, інформаційних заходів, дотримання звітності, переписці з ІРЦ Посольства США в Україні. Посольство США буде вивчати хід проекту і використання обладнання на протязі ще 4 років. 
Спільно з УЕА "Зелений Світ" традиційно у квітні 2012 року бібліотека взяла участь у щорічному відзначенні Дня Землі однойменною міжнародною мережею. На її сайті (http://earthday.org/)  розміщена наша екологічна інформація.
Ще у липні 2011 р. розпочато реалізацію спільного з редакцією часопису «Воля народу» проекту з розміщення в мережі Інтернет-архіву цього видання. Всі числа газети «Воля народу» починаючи з №32 за 2011 р., відтепер можна знайти у блозі http://volyanarodu.blogspot.com 
Використовуючи ресурси проекту LEAP і допомогу тренінгового центру ЛОУНБ за програмою «Бібліоміст»,  Інтернет-центр 2 листопада 2012 року взяв участь у проекті Посольства США в Україні та ІА Корреспондент.нет «Блог-платформа Львів». Інженер-бібліотекар Марія Литвин виступила з доповіддю «Бібліотечні блоги – крок до читача», в якій розповіла про роль блогів у просуванні бібліотек. Проект висвітлювався агенціями ЗІК, Укрінформ. Відеоролик з виступом розміщений на сайті Корреспондент.нет(http://korrespondent.net/video/ukraine/1431715-blog-platforma-vo-lvove-mariya-litvin ). За матеріалами доповіді книжковий сайт 5books взяв у доповідачки розлоге інтерв’ю (http://www.5books.org/2012/11/blog-post_483.html#!/2012/11/blog-post_483.html ). Участь у цій зустрічі блогерів послужила потужним імпульсом для розвитку корпоративної блогосфери району. Наприклад, у грудні 2012 року почав виходити блог Буського радіо.      
 У лютому 2012 року розпочато новий Міжнародний краєзнавчий проект «Візит на батьківщину предків» на базі сайту «Архітектурні пам’ятки Надбужжя». У ході цього проекту Буський район відвідали 16 жителів РП, які походять з нашого краю та їхні нащадки (про це див. на http://zik.ua/ua/news/2012/02/06/332386 ).
У вересні-жовтні 2012 року Інтернет-центр взяв участь у Міжнародному краєзнавчому проекті «Вікі любить пам’ятки», який організувала Вікіпедія. У графічне сховище Вікіпедії надіслано 24 знімки десятків визначних пам’яток району. Волонтери мають розмістити їх на сайті ВІКІ.
З Європейською Асоціацією міст-лелек (ESCO) велись роботи з веб-дизайну сайту www.storkcity.org .  Координатор ESCO довірила доступ до цього ресурсу адміністратору Інтернет-центру. На жаль, через фінансові проблеми в цій Європейській Асоціації ці роботи і зустрічі міст-лелек несподівано припинились.
У грудні 2011 року Інтернет-центр взяв участь у конкурсі від програми «Бібліоміст». Напередодні новорічних та Різдв’яних свят отримано унікальний подарунок – можливість безкоштовно перевстановити програмне забезпечення на комп’ютерах передбачених для роботи користувачів бібліотек на ліцензійне від компанії Miсrosoft. Проаналізовано парк-машин, заповнено заявки та переслано регіональному представнику програми «Бібліоміст». У липні 2012 року компанія «Майкрософт» у рамках всесвітньої акції дарування програмного забезпечення, здійснюваної в Україні через програму «Бібліоміст», подарувала Буській центральній районній бібліотеці імені І.Котляревського ліцензійні програмні продукти на суму 4376 доларів США. У перелік програмного забезпечення, що передається, входять дві операційні системи WINDOWS 7, два офісних пакети OFFICE PROFESSIONAL PLUS 2010 та два прикладних пакети VISUAL STUDIO 2010 (http://zik.ua/ua/news/2012/07/12/358527 ).  Надавалися проектні консультації Ракобовтівській сільській бібліотеці за програмою «Бібліоміст», однак проект не був підтриманий. 
Про низку анонсованих грантових конкурсів Інтернет-центр інформував відповідні організації і адміністрацію. На жаль, участь в цих заходах можлива лише при  їх розробці і звітуванні виключно самим Інтернет-центром. Аргументом тут є повна відсутність проектного досвіду в бажаючих отримати грант.

VII.        Спільна робота з кафедрами районної бібліотеки та читачами
В лютому 2012 року  читачі юнацької кафедри на базі Інтернет-центру взяли участь у краєзнавчій вікторині «Що ти знаєш про АР Крим?» порталу «Бібліотечний автобан» про АР Крим. Серед юних жителів Буська була розповсюджена інформація про цей захід, який ініціювала ЛОБД.
У січні 2012 з ініціативи районного часопису «Воля народу» та Буського районного Товариства «Просвіта» було оголошено конкурс «Вуличка» (http://zik.ua/ua/news/2012/01/27/330682 )  присв’ячений історії вулиць древнього Буська. У вересні 2012 року на Дні міста Буська підведено підсумки конкурсу. Ця подія висвітлена у бібліотечному блозі за посиланням http://buskl.blogspot.com/2012/06/blog-post_17.html .
У лютому – червні  ресурсами Інтернет-центру користувалися учасники вікторини «Земля – планета людей», яка проводилася у рамках програми «Школяда» на першому каналі Національної радіокомпанії України. В режимі on-line http://nreu.gov.ua/index.php?id=306 , вікторина проходила в три тури, в кожному по три запитання: по одному з географії, всесвітньої історії та історії України. 
Читачі юнацької кафедри отримували інформацію про конкурси, які проводилися українським радіо. У вересні 2012 р., 8 школярів Буська вдруге взяли участь у радіовікторині любителів радіоастрономії, організованій факультетом радіофізики Київського національного університету спільно з Національною радіокомпанією України. Переможці конкурсу, третій тур якого триває, визначаються.
Юні користувачі бібліотеки і центру брали участь у пізнавальній вікторині НРКУ «Знай наших» (http://buskl.blogspot.com/2012/06/blog-post_07.html ). Використовуючи ресурси Інтернет-центру і фонди бібліотеки, вони телефонували на Українське радіо і намагались дати правильні відповіді на запитання ведучої.
Школярі Буська, яких цікавить географія, взяли участь у географічній вікторині «Подорож планетою». Цю вікторину вже 3-й рік поспіль проводить Українське радіо спільно з підприємством картографії і географічним факультетом КНУ.  
Всебічна допомога надавалась вступникам 2012 року в доступі до сайтів з тестовими матеріалами та інформацією про хід зарахування у вищі навчальні заклади.
Серед читачів юнацької категорії розповсюджувались затверджені умови вступу до вузів у 2012 році та інші матеріали з сайту «Освіта.ua»
1 листопада цього року розпочалася реєстрація осіб, бажаючих взяти участь у пробному ЗНО. Такою послугою скористалися  47 учнів, переважно з сільської місцевості.
На протязі всього періоду здійснювалось інформування школярів про конкурси, які проводять різноманітні фонди.
 (Заходи з аудиторією  юнацької кафедри)
У відділі обслуговування на численних заходах демонструвалися відео- та аудіоматеріали (див. блог  www.buskl.blogspot.com ) Зусиллями центру формувались аудіо- та відеозвіти з цих заходів.
Надавалась допомога в організації радіодиктанту Національної єдності-2012. Користувачам надавалась можливість прослухати трансляцію.
Створювались умови для успішного дистанційного навчання. Бажаючі мали можливість здобути освіту за допомогою інноваційних технологій.
В читальному залі постійно поповнювався куточок «Вісті з Інтернету».
У читальному залі підтримувалась робота АРМ секретар-друкарки на базі ПК, отриманого за грантом LEAP-I 2003 року.
(Заходи з аудиторією відділу обслуговування)
Спільно з дирекцією та методично-бібліографічним відділом підтримувались в робочому стані два автоматизовані робочі місця на базі грантових ПК  і принтера.
 На сайті бібліотеки та бібліотечному блозі виставлені методичні розробки,  сценарії, аудіо та відеозвіти  заходів(http://buskl.blogpot.com ) .
 Методичну поличку поповнилb аудіокниги і розробки з ІТ.
  Крім того, в розділі „Новини” розміщена розробка „Як правильно описати інформаційні джерела?”. Бібліотечний фонд поповнений ще кількома безкоштовними виданнями з Фонду „Моя Земля” і УНЦПД. Про це в пресі інформований широкий читацький загал.
(Заходи з методично-бібліографічним відділом)
Для відділу комплектування з вільних джерел отримано ДСТУ та інші нормативні документи. Зокрема, передано на компакт-диску навчально-методичний посібник   Кочарян А.Б., Гущина Н.І. «Виховання культури користувача Інтернету. Безпека у всесвітній мережі» зі сайту on-ляндія (http://onlandia.org.ua/ ), для поширення серед філій. З метою передачі документації надавалась електронна поштова скринька.
Проводилась робота щодо передачі ПК  та пошуку програмного забезпечення  для опрацювання даних. Розпочато створення ЕК.
(Заходи з відділом комплектування)

VIII.     Зауваження
Слід виділити кошти на поштові витрати, ліцензійні офісні програми, антивірусну програму. Слід передбачити закупівлю нових комп’ютерів і меблів. Потрібно інтенсивніше впроваджувати ПК в інших відділах бібліотеки.
Інтернет-центр не зміг розмістити на сайті бібліотеки багатьох методичних матеріалів і календарних планів роботи через те, що вони не всі підготовані в електронному вигляді.
         У зв’язку з високою інтенсивністю роботи персоналу центру вкрай необхідно виділити хоча б  0.5 ставки замість 1,5 на двох. Адже, крім обслуговування відвідувачів на 1,5 ставки двома людьми (а деколи з допомогою консультантів) ведеться матеріальний облік і несеться матеріальна відповідальність, виконуються системні роботи, готуються звіти, розробляється наповнення семи сайтів і вебліографічні матеріали. Сьогодні ж кошти на утримання Інтернет-центру, враховуючи всі види витрат, сумірні з коштами на утримання одного бібліотечного фахівця середньої кваліфікації з середнім стажем роботи.  Тендеції розвитку бібліотечних технологій і надалі підвищуватимуть вагому частку Інтернет-центру. Сучасних користувачів цікавить зручна в використанні електронна інформація.

пʼятниця, 11 січня 2013 р.

100 років від дня народження Василя Кука і 165 років від дня народження Василя Нагірного

Василь Кук - останній командувач УПА і наш земляк. Василь Нагірний - архітектор, який спроектував церкву св.Миколая в місті Буську. Слухайте про них у радіоередачі Національного радіо від 11 січня 2012 року.






Монумент Василю Куку в смт. Красне Буського району Львівської області


Церква св. Миколая в м. Буську, спроектована Василем Нагірним


Богдан Литвин

неділя, 6 січня 2013 р.

Вітаємо на новому бібліотечному сайті

У день Різдва вітаємо наших читачів на оновленому сайті Буської центральної районної бібліотеки імені Івана Котляревського за адресою https://sites.google.com/site/buskbooks/home
Його створено зусиллями Інтернет-центру бібліотеки.
Старий сайт за адресою http://busk.infocom.lviv.ua незабаром виконуватиме редірект на цей сайт.
Просимо заходити на гостьову книгу і залишати свої побажання.

Хай Різдво Христове принесе усім нам тепло, мир, спокій та затишок. Хай збудуться найпотаємніші мрії.

Редколегія

<bgsound src="имя файла">

субота, 5 січня 2013 р.

Газетне інтерв'ю нашого бібліотекаря

Активна читачка, дописувачка, шанувальниця і передплатниця часопису "Воля народу", завідувачка відділом обслуговування Буської центральної районної бібліотеки імені Івана Котляревського Людмила Михалюк у свіжому числі газети зі своїми враженнями та новорічними побажаннями редакційному колективу.
 Про це читайте на шпальті видання

                                   Богдан Литвин