НОВИНИ

неділя, 22 серпня 2021 р.

Колективний літопис місцевого майдану Незалежності створюють у Інтернет-центрі Буської бібліотеки

 

Відомо, що в місті Буську в 1992 році на майдані Незалежності, на монументі  до 1 річниці Незалежності встановлено мідну скульптуру Покрови Матері Божої. 

Однак через низку причин монумент  недостатньо популяризований в мережі Інтернет. Станом на 10 серпня 2021 року, в інтернеті віднайдено тільки таку інформацію про перший пам'ятник НЕЗАЛЕЖНОСТІ в Україні:

‘А мідний пам’ятник Покрови Божої Матері в місті Буську на Львівщині вражає незвичністю та оригінальністю форми. Це був перший пам’ятник Незалежній Україні до першої річниці всенародного референдуму за незалежність

Мотика Ярослав - Тернопільська обласна бібліотека для молоді (tobm.org.ua) 

Щоб змінити обставини в місті з 10 серпня до 1 грудня 2021 року збирають матеріали  очевидців про цю центральну міську площу.

Усі охочі мешканці  міста і його гості мають можливість через спеціальну GOOGLE форму надіслати цікаве фото, відео, аудіо з відповідним описом події. Після цього за технологіями веб 4.0 (так званий штучний інтелект в GOOGLE) у презентацію буде додано новий згенерований слайд

 

Наразі такий вигляд має колективна презентація ваших спогадів і вражень про майдан Незалежності у Буську 
 

 
САМУ GOOGLE ПРЕЗЕНТАЦІЮ ДИВИСЬ ТУТ
СВОЇ ВІДЕО ФОТО АУДІО ДОКУМЕНТИ НАДСИЛАЙ НАМ ЧЕРЕЗ
GOOGLE ФОРМУ
 
ДОЛУЧАЙМОСЯ ДО СТВОРЕННЯ ПРАВДИВОЇ ІСТОРОІЇ !
 

вівторок, 17 серпня 2021 р.

УВАГА! Стартує марафон «Наша незалежність»

Всеукраїнський  культурно - освітній марафон «Наша незалежність»  (далі – Марафон) проводиться в рамках відзначення 30-ї річниці незалежності України та має на меті забезпечити поширення історичних фактів та матеріалів, що є знаковими  та визначними для становлення незалежності України. Охоплення Марафоном усієї території України дасть змогу забезпечити відродження історичних фактів окремих регіонів, а поширення інформації у соціальних мережах – підвищити зацікавленість більшого кола осіб.

Концепція заходу передбачає збір та оприлюднення матеріалів (фото, відео, документи, інформація з газет, історії очевидців тощо), що є знаковими для здобуття та встановлення української незалежності та визначними у певному регіоні. Відповідна інформація публікується на сторінках у соціальних мережах та офіційних веб-сайтах під єдиними запропонованими хештегами #Наша_незалежність #Марафон_30 та ідентифікаційними елементами  із закликом долучитися до поширення матеріалів усіх охочих та передати естафету іншім установам.

Учасниками Марафону є усі охочі. 

Марафон проводитиметься у період з 10 по 24 серпня та розпочнеться з повідомлення Мінрегіону 10 серпня (старт естафети). 

 Цієї спекотної недільної днини, працівники Інтернет-центру Буської бібліотеки, низько вклонилися першому обеліску борцям за Незалежність в Буську. 


Розташований він в урочищі Клинці на східній стороні Буська.

Про родину Мигаль-Бойко, яка наближала незалежність на теренах Бузеччини прогляньте короткий відеоролик



Поза камерою 91- річний Степан Давидовський (очевидець, якого уже немає в живих 5 років) розповів про геройську смерть у бункері на Клинцях (19-річного Михайла Бойка) брата матері Іванки Мигаль.

На східній околиці Буська (в урочищі Клинці) є два монументи борцям полеглим за волю України у сорокових роках двадцятого століття. Перший - на початку Клинців.

На горизонті справа колись стояла домівка Бойків-Мигаль


У списку полеглих Бойко Михайло

 

Другий монумент за Клинцями - на місці загибелі (знищеної енкаведистами криївки)

 


Напис свідчить, що саме тут геройськи загинув Бойко Михайло та інші борці за незалежність України на теренгах Бущини.

 

Цей матеріал підготував ГІЦ (Громадсько інформаційний центр) спільно з ГО"ІРЦМБ" (ГРОМАДСЬКОЮ ОРГАНІЗАЦІЄЮ "ІНФОРМАЦІЙНО-РЕСУРСНИЙ ЦЕНТР МІСТА БУСЬК") та ПЄІ (Пункт Європейської інформації) при Інтернет-центрі Буської бібліотеки

 

четвер, 12 серпня 2021 р.

Про режим “без паперів”

УВАГА

Президент України підписав законопроєкт про режим “без паперів”

Режим “без паперів” дозволить українцям швидко отримувати публічні послуги онлайн, а держоргани не зможуть вимагати від людини інформацію, яка вже є про неї в реєстрах. Відповідний законопроєкт, який сприятиме пришвидшенню режиму, підписав  Президент України Володимир Зеленський. Документ набирає чинності через три місяці з дня опублікування.

Щоб ефективно впровадити цей законопроєкт, команда Мінцифри працює в 4-х основних напрямках: 

Цифрове законодавство. Для цього ми розробили перші необхідні законопроєкти, які допоможуть переводити будь-який держсервіс в онлайн, — про електронні публічні послуги, державні реєстри, хмарні сервіси в держсекторі та законопроєкт про зміну місця реєстрації онлайн. 

Цифрові документи. З 23 серпня цифровий паспорт у Дії прийматимуть в усіх установах України. Зараз у Дії доступні вже 9 документів. Ціль Мінцифри — оцифрувати всі важливі для українців документи, щоб вони завжди були під рукою у смартфоні в необхідний момент.


 

Електронний документообіг. Щоб цифрові документи належним чином працювали, потрібна надійна система електронного документообігу. Вона має відповідати ЕС ASIC та єдиному стандарту для бізнесу та влади. Підписати заяву на навчання дитини в школі або на відпустку, укласти договір між бізнес-партнерами — все можна буде зробити на одному порталі за допомогою Дія.Підпису. 

Е-послуги для всіх життєвих ситуацій. Ми вже оцифрували понад 70 онлайн-послуг для українців, які доступні на порталі Дія. Серед них — реєстрація бізнесу, оформлення допомоги з безробіття тощо. З режимом “без паперів” перелік держпослуг суттєво збільшиться. 

Також Мінцифра працює над автоматизацією послуг. Це виключить людський фактор із процесу ухвалення рішень. Державні сервіси стануть прозорими та без корупції. Крім цього, поступово більшість послуг стануть комплексними. Зараз ми працюємо над переведенням цілого пакету сервісів в онлайн, які також будуть доступні в Дії. До 2024 року Мінцифра планує оцифрувати 100% послуг.

Дякуємо Президенту за рішучість та політичну волю 

Мінцифра вдячна донорам та партнерам, які допомогли в розробці проєкту та технічній реалізації послуги, — Комітету ВРУ з питань цифрової трансформації, програмі EGAP, що реалізується Фондом Східна Європа та фінансується Швейцарією, та Офісу ефективного регулювання (Better Regulation Delivery Office).

 

Цей матеріал підготував ГІЦ (Громадсько інформаційний центр) спільно з ГО"ІРЦМБ" (ГРОМАДСЬКОЮ ОРГАНІЗАЦІЄЮ "ІНФОРМАЦІЙНО-РЕСУРСНИЙ ЦЕНТР МІСТА БУСЬК") та ПЄІ (Пункт Європейської інформації) при Інтернет-центрі Буської бібліотеки

посилаючись на

https://mail.ukr.net/desktop#readmsg/16284177153230790976/f0

субота, 7 серпня 2021 р.

Сталий розвиток у Буській бібліотеці. Міні-вікторина.

У червні 2021 року Литвин Марія з Інтернет-центру Буської бібліотеки дистанційно навчалась за міжнародним проєктом. Мова йде про  польсько-український освітній проєкт "Цілі сталого розвитку ООН: інтеграція європейського досвіду в культурно-освітні заклади." Звіт про виконану в процесі реалізації проєкту навчально-виховну роботу високо оцінили у Польщі  та в   Україні. За сумлінну та глибоку працю Литвин Марія отримала сертифікат

 


Детальніше про проєкт читайте:

Освітній проєкт «Цілі сталого розвитку – ключові напрямки розвитку нашої планети».  

Перша онлайн зустріч із організаторами проєкту про Цілі сталого розвитку  

Польсько-український проєкт про цілі сталого розвитку триває  

Польсько-український проєкт ЦСР - перезавантаження #3 

Міжнародний польсько-український проєкт про Цілі сталого розвитку на фінішній прямій  

 

Хоча навчання уже пройдено успішно й отримано сертифікат. (Проєктом було охоплено 8045 дітей в Україні). Інтернет-центр, як представник українського освітнього й культурного секторів продовжує успішно демонструвати творчий потенціал. Про це читайте далі

Публічний простір в Буську та діти 

Бібліотечним коридором завжди пробігають діти. Вони неомінно звертають увагу на стенд 17 цілей розміщений біля входу в читальний зал.

Діти завжди відвідують Інтернет-центр, цікавляться новинами онлайн та офлайн. Литвин Марія бібліотекар-інженер з 15 -річним стажем охоче розповість ще й європейськими презентами обдарує (це марки, наклейки та книги, дарунки від колишніх жителів Буська, вчителів молодших класів, які сьогодні мешкають в ЄС: пані  Йоли Кухарської-Пуцик та пана  Казимира Круковського )


Зацікавлюються проєктом також і дорослі



ОГОЛОШУЄМО МІНІ-ВІКТОРИНУ ДЛЯ ВСІХ УЧАСНИКІВ ПРОЄКТУ!


Так би мовити, добра і корисна справа! Ви допомагаєте ширшій аудиторії довідатися про нас і нашу діяльність, а ми Вам надсилаємо щось корисне… 😊

Ми додатково розіграємо ще три комплекти друкованих навчальних матеріалів

для трьох переможців!

Умови прості:

Будь ласка, підпишіться на наші соціальні сторінки і поширте наш підсумковий пост про проєкт! Переможців визначимо рандомно 15 серпня!

 

1)      Сторінки для здійснення підписки:

facebook.com/TupTupTup.CultureLab

facebook.com/yurashky.lviv

www.youtube.com/channel/UCNvcJBX0JFi3GiIqkxdjHIw 

 

2)      Пост для поширення:

www.facebook.com/yurashky.lviv/posts/2364879500313344

 

За допомогою рандом ми визначатимемо переможців, власне, серед усіх здійснених поширень вказаного допису, тому можна його поширювати, як від закладів так і від особистих сторінок. Якщо маєте бажання, залучайте, будь ласка, знайомих та друзів – ми будемо вдячні за це!

----------------------------------------------------

 

Отож,  вітаємо Вас і з радістю рухаємося вперед!

Нагадуємо, що цієї осені ми продовжуватимемо нашу працю, до якої долучається потужна організація із Чехії LIPKA. Цього разу зосередимося на екологічній освіті дітей. Це означає, що незабаром ми знову будемо разом у спільній та сильній команді! На початку навчального року надішлемо Вам запрошення до участі у цьому новому проєкті.

 

Усім бажаємо успіху, міцного здоров'я та радості у житті!

Ну і звісно ж – ПЕРЕЗАВАНТАЖИМО НАШІ ЦІЛІ РАЗОМ! 😊 

 

З повагою, команда проєкту!

·         Фонд CultureLab

·         Дитячий телевізійний театр «Юрашки»

·         ­Львівська обласна бібліотека для дітей

·         Українська бібліотечна асоціація

·         Львівський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти

 

Цей матеріал підготував ГІЦ (Громадсько інформаційний центр) спільно з ГО"ІРЦМБ" (ГРОМАДСЬКОЮ ОРГАНІЗАЦІЄЮ "ІНФОРМАЦІЙНО-РЕСУРСНИЙ ЦЕНТР МІСТА БУСЬК") та ПЄІ (Пункт Європейської інформації) при Інтернет-центрі Буської бібліотеки