НОВИНИ

вівторок, 28 вересня 2021 р.

Онлайн опитування про дитяче читання. Популяризація української книги.

 


Опитування про дитяче читання проводять, щоб визначити найцікавіші дитячі книжки сучасних українських письменників. Про це йдеться на фейсбук-сторінці ГО «Смарт освіта».

Опитування проводять серед вчителів та батьків дітей молодших і середніх класів. Пройти його можна за посиланням.

«Ви, мабуть, часто стикаєтеся зі спротивом ваших дітей та учнів у читанні книжок, коли навколо так багато відеоконтенту. Мабуть, не завжди легко вибрати книжку, яка зацікавить дітей і буде відповідати віковим особливостям, різним читацьким уподобанням та навичкам. Можливо, ви б хотіли знати більше про сучасну українську літературу і як заохотити дітей більше читати? Ми продовжуємо проєкт, що має на меті залучити дітей до читання через створення корисного інструменту для батьків. Він може стати поштовхом для промоції сімейного читання, зокрема у початковій та середній школах», − пояснюють організатори.


За результатами опитування продовжать посібник «Живі письменники. Батькам». Його створили у 2020 році для обговорення нових найцікавіших книжок сучасних українських письменників та для обрання книжок, що можуть зацікавити дітей. За результатами опитування складуть перелік дитячих книжок українських письменників, що увійдуть до посібника.

Опитування складається з блоків запитань для вчителів та для батьків. Окрім відповідей на запитання про книжки, організатори просять розповісти про досвід організації сімейного і позакласного читання, досвід відвідування книгарень, бібліотек, придбання книжок тощо. Тривалість опитування − 10-15 хвилин.

Опитування проводить громадська організація «Смарт освіта» спільно з Українським інститутом книги за підтримки експерток проєкту «BaraBooka. Простір української дитячої книги».

ГО «Смарт освіта» заснували у 2016 році з метою підтримки реформи шкільної освіти, розвитку концепції Нової української школи.

Додамо, нещодавно в Україні запустили сайт для популяризації дитячого читання.

Читайте також: Як привчити дитину до читання: розповідають письменники, редактори і перекладачі

 У Буську читають українською завжди, всі та всюди й формат немає значення

 


Цей матеріал підготував ГІЦ (Громадсько інформаційний центр) спільно з ГО"ІРЦМБ" (ГРОМАДСЬКОЮ ОРГАНІЗАЦІЄЮ "ІНФОРМАЦІЙНО-РЕСУРСНИЙ ЦЕНТР МІСТА БУСЬК") та ПЄІ (Пункт Європейської інформації) при Інтернет-центрі Буської бібліотекипосилаючись на  https://chytomo.com/v-ukraini-provodiat-opytuvannia-pro-dytiache-chytannia/

Немає коментарів:

Дописати коментар