НОВИНИ

четвер, 27 жовтня 2022 р.

Берімо участь у вебінарах від компанії Clarivate.

Розклад вебінарів від компанії Clarivate

 

Шановні колеги!

До вашої уваги пропонуємо розклад вебінарів від компанії Clarivate. В жовтні буде один вебінар про цілі сталого розвитку ООН і доступний повний розклад вебінарів листопада. Розглянемо роботу з патентами, відкритий доступ, традиційно про пошук журналів для публікації і повний спектр можливостей роботи з Web of Science.

Серія Research Smarter

27 жовтня 2022

ТемаResearch Smarter: Збільшення вашого наукового внеску у досягнення Цілей сталого розвитку ООН (UN Sustainable Development Goals)

Тези: Науково-дослідні установи світу зробили Цілі сталого розвитку ООН невід'ємною частиною своїх місій. Для просування досліджень, спрямованих на вирішення глобальних проблем вам потрібні надійні базові орієнтири. Використовуючи правильні дані та інструменти, ви можете покращити свої дослідження, орієнтуючи їх на досягнення цілей сталого розвитку. На цьому вебінарі ви дізнаєтесь, як Web of Science та InCites інструменти Clarivate допоможуть: • дослідити причини сьогоднішніх наукових проривів • знаходити основу для подальших відкриттів у різних дисциплінах • швидко оцінити поточне дослідне середовище

Реєстрація  перейдіть за посиланням, натисніть на слово Register та заповніть анкету:

10:15–11:15  https://bit.ly/3LT8kOE

 

1 листопада 2022

ТемаПошук та аналіз патентної інформації

Тези: Derwent Innovations Index (DII) - одна з 15 баз на платформі Web of Science.  DII це колекція унікальної патентної інформації з понад 50 патентних органів з 1963 року, що міститься в Derwent World Patent Index.   На вебінарі розглянемо контент, можливості, використання DII доступні варіанти пошуку й аналізу патентів та їхніх родин і використання даних у науковій роботі. Відповіді на запитання з реєстраційних анкет.

Реєстрація  оберіть звучний час, перейдіть за посиланням, натисніть на слово Register та заповніть анкету:

10:15–11:15  https://bit.ly/3Sxf06Y

16:15–17:15 https://bit.ly/3TJXjlr

 

8 листопада 2022

ТемаБазові можливості роботи в Web of Science Core Collection

Тези: Даний вебінар для початківців, що лише починають роботу з ресурсами Clarivate. Що індексується і як відбирається контент до Web of Science Core Collection. На онлайн демонстрації засвоїмо роботу з оновленим інтерфейсом, налаштування персонального кабінету, базовий пошук, поля і оператори, символи скорочення та заміни. Визначимо алгоритм пошуку відповіді на питання: Які документи є за моєю темою, які з них викликають більшу увагу інших науковців, де вони надруковані, якими грантами підтримані, хто є лідером даних досліджень, як з ними зв’язатися, як отримати повний текст документу. Відповіді на запитання з реєстраційних анкет.

Реєстрація  оберіть звучний час, перейдіть за посиланням, натисніть на слово Register та заповніть анкету:

10:15–11:15 https://bit.ly/3Dmmi9g

16:15–17:15 https://bit.ly/3eX7lAP

 

Серія Clarivate науковцям

10 листопада 2022

Тема: Відкритий доступ та відкрита наука.

Тези: 24 по 30 жовтня запланований черговий Міжнародний тиждень відкритого доступу. Цьогорічна тема «Відкритість для кліматичної справедливості». Протягом вебінару про історію та виклики відкритого доступу, як він позначається і буде впливати на будні науковців. Проаналізуємо впливовість відкритих та традиційних публікацій за допомогою Web of Science та InCites. Відповіді на запитання з реєстраційних анкет.

Реєстрація  оберіть звучний час, перейдіть за посиланням, натисніть на слово Register та заповніть анкету:

10:15–11:15  https://bit.ly/3TlBfh0

16:15–17:15  https://bit.ly/3t5Laxi

 

17 листопада 2022

ТемаДодаткові можливості Web of Science Core Collection

Тези:  Вебінар присвячений розширеному пошуку (Advanced search) та пошуку в пристатейній бібліографії (Cited References). Як побудувати запит, на що звернути увагу, які можливості дає комбінація пошуків. Скільки робіт, в певному виданні або за певною темою та за певні роки надрукував науковець чи установа. Як перевірити скільки робіт певного журналу проіндексовані. Як і ким цитуються документи науковця або видання, які не проіндексовані у Web of Science Core Collection. Відповіді на запитання з реєстраційних анкет.

Реєстрація  оберіть звучний час, перейдіть за посиланням, натисніть на слово Register та заповніть анкету:

10:15–11:15 https://bit.ly/3CVQir5

16:15–17:15 https://bit.ly/3TC4Eni

 

22 листопада 2022

ТемаПідбір журналу для публікації
Тези: Мета публікації. Види журналів. Критерії якості. Бізнес модель або чи можна надрукуватися безкоштовно. Оформлення статті. На що звертають увагу рецензенти. Строки публікації. Пошук та аналіз видань за допомогою Web of Science, Journal Citation Reports, Master Journal List, Manuscript Matcher. Відповіді на запитання з реєстраційних анкет.

Реєстрація  оберіть звучний час, перейдіть за посиланням, натисніть на слово Register та заповніть анкету:

10:15–11:15 https://bit.ly/3CYRaee

16:15–17:15 https://bit.ly/3DkUVMF

 

Серія Research Smarter

29 листопада 2022

ТемаДані та метрики Web of Science з різними API від Clarivate

Тези: API Web of Science безперешкодно інтегрують найкращі світові дані про публікації та цитування, надаючи вам гнучкість та контроль над високоякісними та нормалізованими бібліометричними показниками.  API Web of Science від Clarivate розширюють можливості систем вашої установи, ваших дослідницьких порталів, а також можливості аналізу та оцінки. Ця сесія має на меті надати вступ до API Web of Science, InCites та JCR, а також запропонувати практичні методи для початку роботи. Приєднуйтесь до наших експертів, щоб дізнатися більше про

- Варіанти використання API (на основі інтеграції даних та на основі проектів)

- Як отримати доступ до API

Реєстрація  перейдіть за посиланням, натисніть на слово Register та заповніть анкету:

10:15–11:15 https://bit.ly/3zqMXPV

 

Цей матеріал підготував ГІЦ (Громадсько інформаційний центр) спільно з ГО"ІРЦМБ" (ГРОМАДСЬКОЮ ОРГАНІЗАЦІЄЮ "ІНФОРМАЦІЙНО-РЕСУРСНИЙ ЦЕНТР МІСТА БУСЬК") та ПЄІ (Пункт Європейської інформації) при Інтернет-центрі КЗ "Буська публічна бібліотека" посилаючись на https://mail.ukr.net/desktop#readmsg/16667910630420606344/f0

 

Проходьте тест з медіаграмотності та вигравайте подарунки сьогодні, 09:03

 

Шановні колеги!

Думаєте у вас є суперзахист від маніпуляцій, а фейки обходять вас десятою вулицею? Дізнаймося, наскільки це відповідає дійсності.

Перевірте себе — проходьте національний тест з медіаграмотності, який Фільтр. Національний проєкт з медіаграмотності Міністерства культури та інформаційної політики України організовує разом з Мріємо та діємо та «Вивчай та розрізняй: інфо-медійна г

розрізняй: інфо-медійна грамотність», які втілюються IREX Ukraine, під час Глобального тижня медіаграмотності! 


До участі запрошені всі українці. Кожен учасник зможе перевірити, наскільки добре вміє боротися з фейками та відрізняти ворожу пропаганду. 

Тест можна буде пройти онлайн лише один день, 27 жовтня (четвер).

Платформа для проходження тесту буде відкрита тричі на день протягом 30 хвилин. Початок тесту — об 11:00, 15:00, 19:00. 

Пройти тест можна за посиланням, яке буде опубліковано на сайті «Фільтра» 27 жовтня

Кожен учасник гарантовано отримає сертифікат, а 30 учасників, які дадуть найбільшу кількість правильних відповідей за найшвидший час, отримають подарунки — планшети, павербанки, колонки, рюкзаки, худі та ще багато іншого!
Національний тест з медіаграмотності — це частина заходів від Фільтра, присвячених Глобальному тижню медіаграмотності, який святкують у всьому світі 24 – 30 жовтня.

Переможців тесту організатори оголосять 28 жовтня у своїх соцмережах та на сайті, а також надішлють сповіщення переможцям на електронну пошту. Всі учасники отримають сертифікати протягом наступного тижня (31 жовтня — 4 листопада).

«У лютому 2022 року, незадовго до повномасштабної війни, Фільтр уже організовував національний урок медіаграмотності у партнерстві з МОН. Цей урок значно підвищив рівень зацікавленості темою медіаграмотності серед освітян України, а також залучив до онлайн-платформи Фільтра 100 тисяч вчителів. Сподіваємось, що національний тест з медіаграмотності користуватиметься таким же інтересом серед українців», — розповідає керівниця проєкту Фільтр Валерія Ковтун.

Команда Фільтра вирішила організувати цей тест саме під час Глобального тижня медіаграмотності, аби заохотити українців розвивати критичне мислення та свій рівень медіаграмотності у час війни. Такий захід підвищить обізнаність населення України про методи дезінформації та інструменти перевірки інформації, а отже — зробить стійкішими до ворожої пропаганди.

«Однією з головних цілей цього тесту є об'єднання українців навколо теми медіаграмотності. Нині, в час повномасштабної війни, кожен з нас так чи інакше веде інформаційну війну. І аби вести її ефективно, і водночас бути стійкими до інформаційних атак ворога, варто розвивати критичне мислення. Впевнені, що такий тест стимулює інтерес українців до теми медіаграмотності», — пояснює Тарас Шевченко, заступник міністра культури та інформаційної політики України.

«Україна була і досі стоїть на передовій у боротьбі з дезінформацією, адже ця боротьба в країні почалася задовго до того, як решта світу усвідомила, наскільки серйозною є ця проблема. Україна стала справжнім прикладом для інших, завдяки обміну досвідом у боротьбі з дезінформацією та використанню інноваційних методів та підходів, які розвиваються в країні, в тому числі таких як наша з вами ініціатива. Інфо-медійна грамотність — одна з ключових компетенцій, яка сьогодні потрібна кожній людині, особливо коли триває повномасштабна війна, що включає в себе гібридну», — Мехрі Дракман, директорка IREX в Україні. 

Беріть участь у тесті та вигравайте подарунки. Успіхів!

 Участь у тесті (2 рази о 15 і 19 год) від нашої бібліотеки взяла бібліотекар-інженер Марія Литвин.

Отож, прогляньте результат за участь о 15 год.

 



Цей матеріал підготував ГІЦ (Громадсько інформаційний центр) спільно з ГО"ІРЦМБ" (ГРОМАДСЬКОЮ ОРГАНІЗАЦІЄЮ "ІНФОРМАЦІЙНО-РЕСУРСНИЙ ЦЕНТР МІСТА БУСЬК") та ПЄІ (Пункт Європейської інформації) при Інтернет-центрі КЗ "Буська публічна бібліотека" посилаючись на https://mail.ukr.net/desktop#readmsg/16668505842488480376/f0

 

Читайте також

Бібліотеки. Децентралізація.Вибори 

пʼятниця, 7 жовтня 2022 р.

УВАГА ! 29-й міжнародний BookForum

У Львові розпочався 29-й міжнародний BookForum 


Львівський BookForum 2022 відбується з 6 по 9 жовтня у гібридному форматі: закриті офлайн події з трансляцією на весь світ. Події Форуму можна дивитися на офіційному сайті bookforum.ua, Facebook сторінці і YouTube-каналі BookForum, або на YouTube-каналі медіапартнера «Еспресо».

З детальною програмою заходів можна ознайомитись на офіційному сайті організаторів – https://bookforum.ua/uk/events

Митці, письменники, журналісти, історики та діячі, що гостро відчувають актуальні події сьогодення, відкрили 29-й міжнародний Lviv BookForum, який має на меті стати майданчиком для об’єднання України з культурною світовою спільнотою. 7 жовтня розпочинаються дискусійні панелі, мета яких – порушити незручні та болісні для нашого суспільства питання.

Ідея цьогорічного Lviv BookForum продиктована новими реаліями, в яких опинився світ після 24 лютого 2022 року. Тож теми розмови спікерів є невід’ємно пов'язані з війною, яку веде росія проти нашої держави. А саме: майбутній європейський устрій після перемоги України, роль пропаганди у сучасній війні та покарання російських пропагандистів на рівні з військовими злочинцями, організація майбутнього трибуналу для всіх винуватців, що вчиняють геноцид українського народу.

За словами одного з організаторів Lviv BookForum 2022, британського журналіста, письменника, фахівця з медіа та пропаганди Пітера Померанцева, ключове повідомлення, яке кожен має зрозуміти після Форуму, – геноцид має на меті знищення культурної ідентичності.

«Софія Челяк, Луї Брук та я створили ідею цьогорічного Lviv BookForum і хочемо зробити його міжнародним. Впевнений: культура є метою геноциду. Однак культура є також тим, що ми даємо у відповідь», – вважає Пітер Померанцев.

Американський біограф і репортер-розслідувач Джон Лі Андерсон, який братиме участь у дискусійних панелях «Журналісти та письменники на війні» та «Імперіалізм та ідентичність», вважає, що місія цьогорічного Lviv BookForum – стати платформою демократії, що кидає виклик несправедливості, автократії та неволі.

«Я дуже радий, що можу підтримати BookForum, партнером якого цього року є Hay Festival. Львівський BookForum, якому вже 29 років, є важливою культурною подією, не лише для українців, а й для всіх нас. Зрештою, літературний фестиваль – це свято свободи слова та демократії. Це правильно та доречно, що упродовж кількох жовтневих днів Львів запропонує себе як маяк надії перед обличчям тиранії», – каже Джон Лі Андерсон.

У цьогорічному Lviv BookForum братимуть участь шановані іноземні та українські спікери: з Великої Британії – Філіп Сендс, Пітер Померанцев, Кетрін Белтон, Олівер Було, Емма Вінберг, Ніл Гейман, Емма Грехем-Харрісон, Абдулразак Гурна, Рейчер Кларк, Генрі Марш, з Австрії – Міша Гленні, з США – Джанін Ді Джованні, Майкл Катакіс, Джон Лі Андерсон, Франція/США – Джонатан Літель, Україна/США – Сергій Плохій, з Канади – Маргарет Макміллан, Маргарет Етвуд, з Мексики – Лідія Качо, з Португалії – Бруно Масаєш, з Чехії – Ігор Померанцев, з Ізраїля – Ювал Ной Харарі, з Туреччини – Еліф Шафак, з України – культурні діячі та діячки-воїни: Олександр Михед, Артем Полежака, Дмитро Крапивенко, Масі Найєм, Ярина Чорногуз, Ірина Цибух, Максим Скубенко, Павло Казарін, а також Севгіль Мусаєва, Володимир Єрмоленко, Діана Берг, Ярослав Грицак, Олена Стяжкіна, Станіслав Асєєв, Катерина Калитко, Наталя Гуменюк, Люба Цибульська, Андрій Куликов, Вадим Карп’як, Тетяна Огаркова, Остап Сливинський, Вікторія Амеліна, Алім Алієв, Юрій Прохасько, Андрій Шаповалов, Сашко Дерманський, Мар’яна Савка, Тетяна Терен, Євген Клімакін, Володимир Рафаєнко, Володимир Шейко, Андрій Мизак.

Програма  BookForum

«Для мене, як ректора Інституту гуманітарних наук, велика честь брати участь у цьогорічному Львівському BookForum, який проводиться спільно з Hay Festival. IWM Vienna має одну з найбільших академічних дослідницьких програм з України за межами самої країни, тому ми без вагань пропонуємо нашу повну підтримку цій чудовій події. Ми надзвичайно раді бути партнерами заходу на тему «Ідея Європи» та з нетерпінням чекаємо на важливі дискусії в центрі Lviv BookForum», – коментує британський журналіст Міша Глені.


Організатор заходу – громадська організація «Форум видавців».
Львівський міжнародний BookForum відбудеться за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) та Open society foundation. Фестиваль відбувається у межах «Сезону культури Британія/Україна», організованому Британською Радою та Українським інститутом.

Digital партнер заходу HAY Festival.

«Завдяки нашим онлайн-подіям ми представлятимемо Україну світові, пропонуючи ширшій аудиторії ці важливі історії, водночас сприяючи обміну новими ідеями з їх міжнародними сучасниками. Ця програма є актом непокори, викликом тим, хто хоче обмежити свободу слова та толерантний обмін думками, а також каталізатором глобальних змін», – коментує події BookForum міжнародна директорка HAY Festival Крістіна Фуентес Ла Рош.

У проведенні заходу нас підтримують ZINC Network, Український інститут книги, Pen Ukraine, America House Lviv. 

Генеральні медіапартнери: Суспільне мовлення, Українська правда, Еспресо. 

Медіапартнери: Журнал Країна, Лівий берег, Радіо Культура, Суспільне Культура, Суспільне Львів, Інтернет-книгарня Yakaboo.

Друзі BookForum: Kumpel’ Group, Plaї buro, Ackermann PR buro, Krayna

 

Недільний ранок 9 жовтня 2022  для віртуальних користувачів КЗ "Буська публічна бібліотека" розпочався з читання для діточок зі Сашком Дерманським.



Онлайн читання для діточок від одного з найвідоміших українських авторів - Сашка Дерманського 

 


 

Прогляньте також  27 BookForum у публічному просторі 

 

Цей матеріал підготував ГІЦ (Громадсько інформаційний центр) спільно з ГО"ІРЦМБ" (ГРОМАДСЬКОЮ ОРГАНІЗАЦІЄЮ "ІНФОРМАЦІЙНО-РЕСУРСНИЙ ЦЕНТР МІСТА БУСЬК") та ПЄІ (Пункт Європейської інформації) при Інтернет-центрі КЗ "Буська публічна бібліотека" посилаючись на

https://mail.ukr.net/desktop#readmsg/16651228884039139632/f0



  

субота, 1 жовтня 2022 р.

До святкування 925-річчя Буська онлайн книга

 

ОНЛАЙН БІБЛІОТЕКА БУСЬКОЇ ГРОМАДИ поповнилася унікальною хронікою подій від Адольфа Забуського мешканця Вроцлава родом з нашого міста Буська.

 

Публікацію можна гортати вже прямо тут https://librarybusk.blogspot.com/2022/09/blog-post.html у форматі авторського сайту . Згодом детальніше про автора і його дітище буде описано до святкування 925-річчя Буська. А зараз зазначимо, що подібна унікальна публікація була представлена у паперовому форматі на попередньому X краєзнавчому форумі її автор Тадеуш Цвен.

 

 

Цей матеріал підготував ГІЦ (Громадсько інформаційний центр) спільно з ГО"ІРЦМБ" (ГРОМАДСЬКОЮ ОРГАНІЗАЦІЄЮ "ІНФОРМАЦІЙНО-РЕСУРСНИЙ ЦЕНТР МІСТА БУСЬК") та ПЄІ (Пункт Європейської інформації) при Інтернет-центрі КЗ "Буська публічна бібліотека"