НОВИНИ

середа, 29 січня 2014 р.

Спішіть робити добро


Відомо, що книга -  найкращий подарунок.  А коли книга є дарунком для бібліотеки, вартість її зростає ще більше, адже вона стане в нагоді багатьом читачам. Нещодавно Буська районна бібліотека отримала від автора , відомого поета та літературного діяча Леоніда Закордонця , три чудові поетичні збірки. Це книги «Срібний трепет», «А ти все той же камертон» та «Спіши добро зробити вчасно». Свого часу шляхи – дороги привели Л.Закордонця,  лікаря за фахом, до Буська. У 1961 – 1963 роках тут він працював начальником медичного пункту . Як сам пише, був постійним читачем районної бібліотеки та з теплом згадує тодішнього директора  Галину Корольову. «Дорогі мої подвижники  української культури! Плачу добром за добро…», - написав він у листі до буських бібліотекарів. Напевно, години, проведені наодинці з книгою, не пройшли  марно. Сьогодні він – самобутній поет, член Національної спілки письменників України, заслужений діяч мистецтв України, лауреат літературних премій ім.А.Малишка та  ім.Г.Косинки.  Його віршами захоплюються читачі, їх вивчають у школах. Буська книгозбірня збагатилась цінними книгами, за що ми безмежно вдячні їх автору  та колишньому нашому читачеві – Леоніду Закордонцю!



Леся Вовк, завідувачка методично – бібліографічного відділу Буської ЦРБ

вівторок, 28 січня 2014 р.

Звіт про роботу Інтернет-центру бібліотеки у 2013 році



I. Матеріально-технічне та фінансове забезпечення
У 2013 році місцевим бюджетом на всі потреби Інтернет-центру було надано 9000 грн. (абонплата за Інтернет – 6000 грн., зарплата системного адміністратора за угодою – 3000 грн.). Заборговано 1500 грн. абонплати за 3 місяці (жовтень-листопад-грудень ) 2013 року. Отже, фінансовий план невиконаний на 1500 грн. Зовсім не були  виділені кошти на витратні матеріали, обладнання та програмне забезпечення.  Від спонсорів, якими часто виступали самі користувачі та персонал Інтернет-центру, залучено 390 грн. За ці кошти придбали витратні матеріали і  комплектуючі для ПК .
У травні 2013 року у методичний відділ передано грантовий персональний комп’ютер № 6 (2008 року випуску) з ліцензійним програмним забезпеченням (операційна система VISTA та пакет прикладних програм Microsoft Office). У вересні 2013 року  у відділ обробки та комплектування літератури передано грантовий персональний комп’ютер 2 (2001 року випуску з ліцензійним програмним забезпеченням придбаним за програмою «Бібліоміст»). На базі нього створено АРМ бібліографа.
 Отже, Інтернет-центром всього надано в інші підрозділи бібліотеки 5 ПК. Своїми силами відремонтовані 4 ПК. Ще два ПК третій рік поспіль готові для передачі у інші підрозділи ЦРБ  і РДБ.
 Швидкість виділеного ADSL каналу  становить
4 Мбіт/с (від користувача і до користувача). Провайдер ЛФ СП «Інфоком» надає:  2 ІР-адреси, виділену лінію і фізичний сервер, на якому розміщено сайт бібліотеки www.busk.infocom.lviv.ua  Крім того, з березня 2013 року безкоштовно орендується обладнання локальної мережі та роутер для WI-FI доступу в відділі обслуговування. Цей факт  зафіксовано додатком до угоди. Аналогічна послуга ВАТ «УКРТЕЛЕКОМ» - значно дорожча і складає 2 тис. гривень навпроти 500 гривень, ADSL+2 модем ZYXEL 660RT дозволить перейти в 2014 році на швидкість до 6 Мбіт/сек.
Залишаються актуальними проблеми морально та технічно застарілого обладнання 1999 і 2001 рр. випуску (придатного для списання в найближчий час)
. Значно поліпшила цю ситуацію  реалізація проекту Посольства США в Україніі «LEAP – 2010: оновлення комп’ютерів і програмного забезпечення для успішних Інтернет-центрів», грантова звітність за яким триває до кінця наступного року. Зокрема, було придбано ліцензійну операційну систему WINDOWS7, та встановлено  антивіруси.
Ще у липні 2012 року компанія «Майкрософт» у рамках всесвітньої акції дарування програмного забезпечення, здійснюваної в Україні через програму «Бібліоміст», надала Буській центральній районній бібліотеці імені І.Котляревського ліцензійні програмні продукти у формі гранту на суму 4376 доларів США. У перелік програмного забезпечення, що передавалося, ввійшли дві операційні системи WINDOWS 7, два офісних пакети OFFICE PROFESSIONAL PLUS 2010 та два прикладних пакети VISUAL STUDIO 2010. Це ліцензійнепрограмне забезпечення у 2013 році встановлено на комп’ютерах  центральної районної бібліотеки, забезпечено антивірусний захист всіх ПК.
З серпня 2009 року двоє працівників Інтернет-центру залишаються працювати на 1,5 ставки.
II. Режим роботи. Користувачі
Кількість зареєстрованих в 2013 році користувачів склала
510 осіб і зменшилась на 90 осіб  через стрімкий розвиток Інтернет-технологій в районі (лише послугою ОГО! від «Укртелекому» в Буську охоплено 1328 користувачів). За віковими категоріями вони розподілились таким чином: 102 – віком до 18 років, (80 – віком  від 15 до 35 років), 108 – віком  від 36 до 56 років, решта 300 – віком    від 56 до 76 років. Кількість групових користувачів складала 5. Загальна кількість абонентів складає 908 осіб, з них індивідуальних осіб 510. У 2013 році виконано 5403 звернень користувачів в Інтернет-центр.
Інтернет-центр працював з 10.00 до 18.00 у вівторок-суботу, користувачі обслуговувались з 10.30 до 17.30 без перерви. В останню п’ятницю місяця проводилась технічна профілактика. Доступ до сервісів Інтернету надавався на 5 робочих місцях, 2 з яких були закріплені за обслуговуючим персоналом
і крім того ще 5 компютерів у бібліотеці були підєднані до мережі Інтернет.
У середньому щодня центр відвідувало 1
2 користувачів, які працювали по 65 хв. кожен. Крім того, щоденно до 3-х сайтів, 2-х блогів бібліотеки та 5-х електронних поштових скриньок реєструвалось в середньому 23 істотних електронних запитів (усього 6815 за 2013 рік), частина з яких переадресовувались партнерам: редакціям газет, громадським організаціям, органам влади. 510 зареєстрованих користувачів центру і 495 гостей, які одноразово звернулись в центр, а  разом 1005 абонентів в загальному виконали 9140  відвідувань вебсайтів бібліотеки. Персонал надав їм 1437 довідок. Усі запити та відвідування строго зареєстровані в формах обліку, узгоджених під час моніторингу проекту LEAP, в письмовому та друкованому вигляді за 12 останніх років. Ці дані строго контролюються засобами статистики на наших сайтах: www.busk.io.ua , www.buskfamouse.io.ua , www.busk.infocom.lviv.ua , https://sites.google.com/site/buskbooks/home , www.buskl.blogspot.com , www.volyanarodu.blogspot.com , www.allbands.ru/QUO_VADIS    
III
. Інформаційні запити. Структура та тенденції
Умовно всі запити користувачів структур
овані нами за такою схемою:
Назва запиту
% користувачів
Електронна пошта, соціальні мережі     (Е)
20%
Реферати, курсові, дипломні роботи     (Р)
16%
ЗМІ та новини, погода                              (З)
13%
Спорт,он-лайн ігри                                   (С)
13%
Послуги ГІЦ                                              (Г)
12%
Культура, мистецтво, література,ЕК      (К)
10%
Дистанційне навчання                             (Д)
9%
Наука і техніка                                         (Н)
7%
Автоматично відстежувати звітність і структуру запитів  дозволяє спеціальний статистичний інструментарій на всіх бібліотечних блогах та сайтах. Протоколи  цієї звітності зберігаються в Інтернеті. Ведеться також традиційний облік запитів користувачі самого Інтернет-центру.
У даний час спостерігається тенденція зростання запитів на небібліотечні послуги: електронна пошта, дистанційні ігри, спілкування через Інтернет через такі соціальні сервіси як «
Facebook», «TWITTER», «Вконтакте».  Популярними стали навчальні вебінари. І далі чимало відвідувачів поважного віку хочуть мати готову роздруковану інформацію і  звертаються  з  вимогами набрати текст, просканувати матеріал до персоналу Інтернет-центру. Були звернення від бізнесових і релігійних організацій щодо створення сайтів, блогів, розробки програмного забезпечення, ремонту обладнання, підключення до Інтернету тощо. При неспроможності виконати певну роботу з користувачами велась роз’яснювальна робота.
IV. Методична робота. Публікації в Інтернеті та ЗМІ
У 201
3 році  Інтернет-центром Буської ЦБС підготовано 13 буклетів веб-навігатора з таких інформаційних напрямків: «100 років від дня народження Василя Кука», «165 років з дня народження Василя Нагірного», «Маркіян Шашкевич в Новосілках», «60- річний ювілей Михайла Туркевича», «Про параолімпійця Антона Дацка», «Про 150 роковини від дня народження Євгена Петрушевича», «Світове українство», «Про видобуток сланцевого газу в Україні», «Про ЄС», «Про митний союз»,  «Консультації з візових питань, працевлаштування за рубежем» «Інтернет-центр «Вчора, сьогодні, завтра»» , «Про громадський інформаційний центр (ГІЦ)». У роботі Інтернет-центру використовувались вебліографічні розробки Інформаційно-ресурсного центру Посольства США, отримані через спільноти в соціальних мережах. З Інтернету завантажено відеосюжети та текстові матеріали для проведення таких масових заходів, як розяснювальна робота про видобуток сланцевого газу в Україні, а також про ЄС та про митний союз . Вони доступні на компакт-дисках в читальному залі центральної районної бібліотеки і на бібліотечному блозі.
Традиційно надавалась допомога в написанні учнями 9-х класів 3-х шкіл міста Буська робіт з бібліографії та вебліографії.
У
2013 році методист Марія Литвин взяла участь в трьох семінарах у тренінговому центрі ЛОУНБ за міжнародним проектом «Громадські інформаційні центри у Львівській області» (ГІЦ) http://buskl.blogspot.com/2013/03/blog-post_27.html та http://buskl.blogspot.com/2013/10/blog-post_22.html У межах цього  проекту спільно з Буською районною радою, ЛОУНБ, ГО «Європейський діалог» і низкою НУО з РП проведено два  заходи (семінар і круглий стіл) у Буській бібліотеці та методичному залі Буського РНД http://buskl.blogspot.com/2013_05_01_archive.html А в листопаді 2013 у Львові відбулась дводенна підсумковій Всеукраїнська конференція http://buskl.blogspot.com/2013/12/blog-post.html  За наслідками цієї роботи  розроблено буклет з е-урядування, методичні вказівки, підготовано публікації в районній газеті про ГІЦ.
На бібліотечному блозі розміщено всі твори краєзнавця Тараса Дишканта, що приурочено до Всесвітнього дня книги і авторського права http://buskl.blogspot.com/2013/02/blog-post_3469.html
 Було забезпечено
 участь бібліотекарів ЦБС у 3 вебінарах на тему «Електронні книжки та електронні читанки в бібліотеках», які за планом  проводила УБА.
Продовжувалась пошукова краєзнавча робота,  внаслідок якої 10 громадян Республіки
  Польща  відвідали свою батьківську землю у березні -  вересні 2013 року, див. коментар http://busk.io.ua/s427610/wspomniena_autor_tadeusz_cwen
На прохання  багатьох громадян РП (запити здійснено у гостьову книгу краєзнавчого сайту
www.busk.io.ua  та www.buskfamouse.io.ua ), уже четвертий рік  ведеться пошукова робота по встановленню родинних зв’язків з місцевими жителями теперішньої вулиці Грушевського, колишнього Німецького Боку, Папірні, Підзамча , Короткої сторони та Ліпибок.
         12-й рік поспіль йде інформаційна та технічна підтримка сайту Буської ЦБС, який фізично знаходиться на сервері бібліотеки, а тому видимий лише протягом робочого дня за адресою http://www.busk.infocom.lviv.ua . На цьому ж сервері знаходиться оновлюваний зусиллями Інтернет-центру сайт міста Буська. Підтримується,  створений у 2012 році, резервний сайт Буської РЦБС https://sites.google.com/site/buskbooks/home на випадок зупинки фізичного сервера. На сайті розміщена вся методична інформація в концентрованому вигляді.
 У травні 2013 року Буська ЦБС зареєструвалась в двох LEAP-спільнотах соціальної мережі FACEBOOK: «Електронні книжки та електронні читанки в бібліотеках» ( https://www.facebook.com/groups/ebookUkr/ ) , «LEAPLibrary Electronic Acess Program» (https://www.facebook.com/groups/leapukraine/)   Опубліковано 12 дописів.
На протязі 2013 року постійно оновлювались та наповнювались текстовою і візуальною інформацією два краєзнавчих сайти, створені в 2008 і 2009 рр. – «Архітектурні пам’ятки Надбужжя» (за адресою http://busk.io.ua ) і «Видатні постаті Бузеччини» (за адресою http://buskfamouse.io.ua ). Ці сайти доступні для користувачів цілодобово, частота відвідувань окремих нарисів складає 250-330 на місяць, що не порівняти з доступом до друкованих видань в традиційних підрозділах бібліотеки.
        
Інтернет- центром в цьому році підготовано  7 публікацій в місцевих газетах та на кількох Інтернет-порталах, зокрема на сайті «Західної інформаційної корпорації» (ЗІК http://www.zik.com.ua/). Кілька репортажів з Інтернет-центру прозвучали в ефірі обласного та національного радіо, були передруковані обласними і всеукраїнськими виданнями.
         В Інтернеті на бібліотечному блозі www.buskl.blogspot.com
 було створено 75 публікацій включаючи  4518 фото, 21 відео, 11 слайд-шоу, 4 флеш-моби, 6 презентацій та аудіоматеріали проведених заходів. Для потреб бібліотеки створено блог http://www.volyanarodu.blogspot.com/ на якому в електронному варіанті зберігаються вже 128 випусків Буського часопису «Воля народу». 
Перелік посилань на ресурси та протокол відвідувань краєзнавчих сайтів додаються.
Для 1
2 сільських бібліотек учасниць проекту  2012 року «Здоров’я школяра» благодійного фонду «Крила надії» розроблено  нові методичні вказівки з безпеки роботи в мережі Інтернет. Усім сільським бібліотекам, надавалась допомога в розробці проекту за програмою «Бібліоміст», та проектом «Громадські інформаційні центри у Львівській області» (ГІЦ)  

V. Співпраця з органами влади
В рамках співпраці з Буською РДА створено фотоальбом про масові заходи, які проводяться відділом культури у районі. Зусиллями працівників Інтернет-центру створено блог для відділу культури та туризму   Буської РДА http://www.buskvkt.blogspot.com/ . Бібліотечний блог постійно відображав визначні події культурного життя регіону на сторінках своїх дописів.
У 201
3 році (спільно з РДА) надавались безкоштовні консультації з розробки бізнес-планів місцевим фермерським господарствам. Власникам земельних паїв надавалися консультації з питань укладання договорів оренди.
У межах державної програми з повернення заощаджень колишніх вкладників Ощадбанку СРСР в Інтернет-центр звернулись
47 осіб пенсійного віку. Для них було здійснено реєстрацію та актуалізацію вкладів.
У рамках співпраці з Буським центром зайнятості
тривала робота з працевлаштування  безробітних у межах України та за кордоном. Про успіхи з працевлаштування свідчать письмові відгуки користувачів Інтернет-центру.
 
У рамках міжнародного проекту спільно з райрадою створено Громадський Інформаційний Центр. Крім того, відділу молоді, загальному відділу, управлінню юстиції, гімназії, міській раді переадресовувалась призначена для них інформація, яка надходила на електронну поштову скриньку бібліотеки. У публікаціях в Інтернет ЗМІ висвітлювалась діяльність органів влади.
Уже 1
2-й рік поспіль центр здійснював інформаційну підтримку участі громади міста Буська в діяльності Європейської Асоціації  Міст-Лелек, про що маємо підтверджуючі документи не лише на місці, а й на сайтах міст ESCO (http://www.storkcity.org http://www.staicele.lv ). Зокрема, у 2011 році координувалась конференція в латвійському Стайцеле – штаб-квартирі ESCO. Інтернет-центр Буської ЦБС спільно з місцевими органами влади координував візит Буської делегації на XI конференцію. На жаль, співпраця в Асоціації Міст-лелек призупинена, хоча контакти з координаторами тривають.
На виконання цілої низки державних актів, які стосуються надання доступу слабозрячим до аудіоресурсів, Інтернет-центром нагромаджено з вільних джерел велику кількість озвученої художньої літератури, якою укомплектовані фонди бібліотеки. Багато з них безкоштовно надані учням шкіл району. Створено аудіорозробки на основі аудіофайлів радіокомпаній.
У рамках відзначення 100-літнього ювілею Василя Кука розміщено на сайтах бібліотеки серію матеріалів.
У січні-листопаді 201
3 року за підтримки ЗМІ активізовано роботу з інформування про діяльність музею-садиби Маркіяна Шашкевича в селі Новосілки. Музей отримав статус народного наприкінці листопада 2012 року. Інтернет-центр  розмістив на сайті «Видатні постаті Бузеччини» серію матеріалів про видатного будителя галицької землі, поета, просвітителя,  отця Маркіяна Шашкевича (http://buskfamouse.io.ua/s80471/markiyan_shashkevich_-_poet_prosvititel ), а проведені  бібліотекою заходи  по вшануванню пам’яті нашого земляка відображено на блозі (http://buskl.blogspot.com  )
У 10 роковини смерті альпініста Михайла Туркевича ініційовано присвоєння йому звання «Почесний громадянин району»

Висвітлено презентацію трьох книг:  "
Євген Петрушевич", створеної львівським істориком  Олегом Павлишиним ;  "Любов і творчість Софії Караффи-Корбут" (http://buskl.blogspot.com/2013/09/blog-post_11.html ) Богдана Гориня, яка вийшла 2013 року у видавницві "Сполом"; "The Holodomor Reader" Богдана Кліда, яка вийшла у видавництві КіУС в Канаді у 2013 році http://buskl.blogspot.com/2013/11/blog-post_24.html   Опублікована рецензія на останню книгу, яку автор подарував Інтернет-центру бібліотеки. Висвітлено 4-й Форум краєзнавців-літописцівґ, надано допомогу в створенні краєзнавчого музею міста Буська, поширено інформацію про  цю подію регіонального значення.
Спільно з Буською РДА та Львівською ОДА Інтернет-центр з листопада 2013 року бере участь у моніторингу часопису «Воля народу».
Спільно з місцевими газетами Інтернет-центр реалізував декілька проектів  Інституту розвитку регіональної преси (ІРРП). Журналісти стали учасниками низки семінарів та вебінарів, на яких мали змогу обмінятись досвідом.  Матеріали про це опубліковані в районному часописі  „Воля народу”. Інтернет-центр
також надав технічні консультації  редакції районного часопису «Воля народу» з проблем прикладного ПЗ та відділу культури РДА у антивірусному захисті ПК.
VI. Робота в проектах та інша діяльність Інтернет-центру
У січні 2013 р. створено сайт ЦБС за технологією GOOGLE і завершено в січні 2013 року (https://sites.google.com/site/buskbooks/home )
У лютому 2013 р. створено демонстраційний електронний каталог за технологією «хмарних обчислень» GOOGLE ( https://sites.google.com/site/buskbooks/catalog ) Каталог заповнений бібліографом краєзнавчими виданнями.
Організовано доступ до мережі Інтернет всіх 11 ПК ЦРБ і надано WI-FI у читальному залі (січень – липень 2013 р.). Під’єднано до мережі Інтернет 11 ПК, з них 2 ПК  у  читальному залі відділу обслуговування, 1 ПК у відділі комплектування обробки, 1 у методично-бібліографічному відділі,1 ПК у кабінеті директора. Створено електронні поштові скриньки для Буської районної бібліотеки для дітей, відділу комплектування і обробки літератури, методичного відділу з метою прямого доступу цих підрозділів до актуальної інформації, яка надходить для них електронною поштою.  Обсяг фінансування цього проекту – 1200  грн.
Міжнародний проект «Громадські інформаційні  центри у Львівській області» тривав з лютого до листопада 2013 року. Він дозволятиме на практиці використати напрацювання підсумовані у газетній публікації «Волі народу» від 21 січня 2013 року http://buskl.blogspot.com/2013/01/blog-post_1153.html . У межах цього  проекту спільно з Буською районною радою, ЛОУНБ, ГО «Європейський діалог» і низкою НУО з РП проведено 3 семінари у ЛОУНБ, 2 заходи у Буську (семінар і круглий стіл), підсумкову Всеукраїнська конференцію у Львові. Розроблено буклет з е-урядування, підготована публікація в районній газеті.
Спільно з місцевим самоврядуванням і компанією «Шеврон» у січні-березні 2013 року проводилась інформаційна кампанія щодо перспектив розробки сланцевого газу на Олеській площі.
За ініціативою Інтернет-центру учні Буської гімназії ім., Є.Петрушевича взяли участь у міжнародному конкурсі есе на тему «Чому сьогодні має значення Тарас Шевченко?» оголошеним Українським інститутом Америки http://buskl.blogspot.com/2013_10_01_archive.html
Підтримувався вже 3-й рік поспіль блог-архів газети «Воля народу» http://volyanarodu.blogspot.com , в якому міститься це видання за 2011-2013 рр. (128 чисел газети)
Зусиллями Інтернет-центру підтримувався блог про діяльність Буської РЦБС  http://buskl.blogspot.com . За 2013 рік опублііковано 75 дописів, а саме……..
Тривав міжнародний проект «Повернення на батьківщину предків», який розпочато в 2011 році. Створено нові сторінки (нариси та альбоми) на краєзнавчих сайтах http://www.busk.io.ua та http://www.buskfamouse.io.ua і розміщено нові текстові, фото- та відео- матеріали.
У травні 2013 р. створено презентацію на краєзнавчий семінар, який проходив у ЛОУНБ  28.05.2013 . В основу презентації лягли електронні ресурси краєзнавчих сайтів «Видатні люди Бузеччини», «Архітектурні пам’ятки Надбужжя»
Надано матеріали для краєзнавчого музею міста Буська, зокрема експозиції поповнились 22 знімками з краєзнавчих сайтів «Видатні люди Бузеччини», «Архітектурні пам’ятки Надбужжя» .
У липні-листопаді 2013 року в межах проекту «Вікі любить пам’ятки» відомий ресурс  ВІКІПЕДІЯ поповнився 30 фотографіями, зробленими персоналом Інтернет-центру.
У вересні 2013 року тривав картографічний проект компанії GOOGLE Mapathon 2013 - Google  , який полягав в уточненні карти GOOGLE в місті Буську. Зусиллями користувачів центру місцева карта стала значно достовірнішою.
У вересні – листопаді 2013 року Інтернет-центр взяв участь у Фестивалі короткометражних фільмів «Книгопроектор». Створено 6 хвилинний відеоролик «Час читати електронні книжки». Серед учасників, крім Буської  ЦРБ, не було жодної бібліотеки, котра б в такий спосіб пропагувала читання.
18 жовтня 2013 року Інтернет-центр взяв участь у передачі- проекті «Український вимір» на Національному радіо, яку веде Роман Колодій.
В жовтні-листопаді Буську РДА було проінформовано про конкурс зі збереження культурної спадщини, оголошений Посольством США в Україні. Розпочато підготовку власного проекту реставрації церкви св.Параскеви, який можна буде в 2014 році подати на конкурс в Фонд Посла США. Зокрема, в Інтернеті розміщене лазерне сканування святині.
11 листопада 2013 року участь у Всеукраїнському диктанті національної єдності 2013 року в приміщенні Інтернет-центру (вже традиційно) взяли 8 користувачів. Вони використали електронні словники для перевірки диктанту.
Протягом 2013 року загалом 12  користувачів центру взяли участь у відомій пізнавальній вікторині «Знай наших» Національного радіо України.
До Дня вшанування жертв Голодомору і політичних репресій  на прохання користувачів центру з КІУС Канада отримано книгу Богдана Кліда «The Holodomor reader», яка корисна для тих, хто вивчає англійську мову та історію України.
Спільно з Буською РДА та Львівською ОДА Інтернет-центр з листопада 2013 року бере участь у моніторингу часопису «Воля народу», який занесено в RSS список відомого Інтернет- сервісу FEEDSPOT. Цей новий сервіс відстежує публікації нашого районного часопису і дозволяє відображати нові публікації на порталах новин типу www.ukr.net
У межах Інтернет-спільноти «Електронні книжки та електронні читанки» в соціальній мережі Facebook відбулись 3 вебінари УБА з питань впровадження електронних читанок у бібліотеках  України. Участь у вебінарах забезпечував Інтернет-центр. Щоденно персоналом Інтернет-центру забезпечувалась присутність у іншій спільноті «LEAPLeap Electronic Acess Project».
Розроблено детальний проект впровадження електронних книжок у Буській бібліотеці, який можна подавати у Фонд Рената Ахметова «Розвиток України» за програмою «». Його заплановано на 2 півріччя 2014 року.
З  Європейською Асоціацією міст-лелек (ESCO) тривала переписка, метою якої було налагодження співпраці буської громади з містами-лелеками. Традиційні щорічні конференції ESCO припинились у 2010 році.
Конструктивну співпрацю налагоджено з історико-культурологічним товариством «Бужани». Чимало бібліотечних матеріалів розміщено на сайті цієї ГО, а повна збірка творів краєзнавця, члена цього товариства, Тараса Дишканта опублікована на бібліотечному блозі.
Спільно з телестудією польського міста Глубчице у грудні 2013 року знято фільм «Сентиментальна подорож». Він розповідає  про місто Буськ і вихідців з нього, які живуть у РП.
Для блогів і сайтів знято 6120 фотографій, 25 відео, які розміщені в 28 дописах блогів. До ювілеїв бібліотекарів на сайтах створено 3 презентації-поздоровлення.
Усі підрозділи РЦБС регулярно інформувались про конкурси, тренінги, які проводить ЛОУНБ, УБА, ЛОБД, програма «Бібліоміст».
Інформацію про всі заходи відділу культури Буської РДА, РЦБС, районного товариства «Просвіта» Інтернет-центр ґрунтовно розміщав на блозі та сайті бібліотеки, ілюструючи власними відео- та фотоматеріалами. Так було опубліковано дописи про 4-й Форум краєзнавців-літописців, майстер-класи з різних видів мистецтва.
Системні роботи, які неперервно велись персоналом центру, полягали у інсталяції ліцензійних програм на 4 ПК, обслуговуванні 11 ПК, їх антивірусному захисті. Такий обсяг робіт за нормативами повинен виконувати окремо виділений інженер.

VII. Спільна робота з кафедрами районної бібліотеки та читачами

У червні 2013 для персоналу і користувачів відділу обслуговування створено всі умови для роботи з мережею Інтернет; встановлено два комп’ютери, сканер і організовано безкоштовний Wi-Fi у читальному залі.
До мережі Інтернет було підєднано всі підрозділи бібліотеки. Внаслідок цього всі вони отримали можливість для самостійної роботи в Інтернет-проектах. Для кращого інформування всіх кафедр районної бібліотеки про конкурси, тренінги, проекти, інформація від ЛОУНБ і ЛОБД, та  з інших джерел автоматично надсилалася на новостворені  електронні скриньки: buskchyt@ukr.net ; buskdyt@ukr.net
Всі 75 заходів, які проводилися відділами ЦРБ протягом 2013 року Інтернет-центр постійно висвітлював на бібліотечному блозі, ілюструючи власними фотографіями та відеозаписами. Крім цього, на краєзнавчий семінар в ЛОУНБ (28.05.2013.) для бібліографа створено презентацію. Для методичного відділу розроблено буклети про його роботу. В процесі створення цих розробок проведено навчання. На ПК усіх відділів встановлене ліцензійне програмне забезпечення яке дозволяє їм самостійно створювати буклети, презентації, слайд-шоу, монтувати відео, тощо.
Всебічна допомога надавалась вступникам 2013 року в доступі до сайтів з тестовими матеріалами ЗНО та інформацією системи «Конкурс» про хід зарахування у вищі навчальні заклади. На протязі всього періоду здійснювалось інформування школярів про конкурси, які проводять різноманітні фонди.
У читальному залі підтримувалась робота АРМ секретар-друкарки на базі ПК, отриманого за грантом LEAP-I
(2003 р.в.) та сканера.
Спільно з дирекцією та методично-бібліографічним відділом підтримувались в робочому стані два автоматизовані робочі місця на базі грантових ПК  і принтера.
 На сайті бібліотеки та бібліотечному блозі виставлені методичні розробки,  сценарії, аудіо та відеозвіти  заходів(http://buskl.blogpot.com ) .
Бібліографу передано ПК  та  безкоштовне програмного забезпечення «Библиотека 2001» та Green Stone”  для опрацювання бібліографічних даних. Розпочато наповнення ЕК.

VIII. Зауваження
Слід виділити кошти на поштові витрати, ліцензійні офісні програми, антивірусн
і програми. Слід передбачити закупівлю нових комп’ютерів і меблів. Потрібно інтенсивніше впроваджувати ПК в інших відділах бібліотеки, залучивши їх до надання відповідей на е-запити користувачів. Необхідно використовувати Wi-Fi у читальному залі і нові технології в усіх підрозділах бібліотеки. Інтернет-центр не зміг розмістити на сайті бібліотеки багатьох методичних матеріалів і календарних планів роботи через те, що вони не всі готові в електронному вигляді.
         У зв’язку з високою інтенсивністю роботи персоналу центру вкрай необхідно виділити  2 ставки на персонал з двох працівників. Адже, крім обслуговування відвідувачів тут ведеться ремонт усіх ПК, матеріальний облік і несеться матеріальна відповідальність, виконуються системні роботи, готуються звіти, розробляється наповнення семи сайтів і вебліографічні матеріали, а також діє ГІЦ.  Сьогодні ж кошти на утримання Інтернет-центру, враховуючи всі види витрат, сумірні з коштами на утримання одного бібліотечного фахівця середньої кваліфікації з середнім стажем роботи.  Тендеції розвитку бібліотечних технологій і надалі підвищуватимуть вагому частку Інтернет-центру. Сучасних користувачів цікавить зручна в використанні електронна інформація.