НОВИНИ

четвер, 26 березня 2020 р.

Офлайн захід не відбувся




Ще 29 грудня 2019 року, Національним медичним університетом імені О.О.Богомольця було оголошено


Академічний LEAP Воркшоп у рамках Мережі Жан Моне (26 – 27.03.2020, м. Львів)

Національний Еразмус+ Офіс в Україні (НЕО в Україні) запрошує долучитися до Академічного LEAP Воркшопу у рамках Мережі Жана Моне, метою якого є обговорення експертним середовищем релевантних аспектів викладання євроінтеграційної тематики у різних державах, зокрема в Україні, та стати майданчиком для рефлексій щодо сучасних освітніх трендів у сфері Європейських студій.
Дата проведення: 26-27 березня 2020 р.
Місце проведення: Львівський національний університет імені Івана Франка
Серед запрошених дослідників у воркшопі братимуть участь представники академічної спільноти як з країн-членів ЄС, так і з країн-кандидатів та країн-сусідів ЄС. До участі у воркшопі запрошуються аспіранти, викладачі та науковці – представники усіх академічних дисциплін та усі, хто цікавиться проблематикою викладання Європейських студій. Особливо заохочуємо до участі усіх, хто є чи був залучений у різні роки до реалізації проектів у рамках Програми імені Жана Моне Еразмус+ в Україні для презентації свого освітнього доробку у сфері Європейських студій.
Робочі мови воркшопу: англійська й українська. Особливо вітаємо доповіді, що підготовлені англійською мовою.
Відібрані англомовні доповіді будуть надруковані у спеціальному номері міжнародного академічного журналу з високим імпакт-фактором, який спільно готують учасники Мережі Жана Моне. З цією метою у рамках воркшопу відбудеться окрема сесія, де буде обговорено деталі.
За бажанням авторів доповіді представлені на воркшопі можуть бути також опубліковані в Українському Щорічнику з Європейських Інтеграційних Студій.
Участь у воркшопі – безкоштовна. Організатори також забезпечать проживання, обід та звичайно львівську каву.
Учасники воркшопу отримають сертифікат про участь у міжнародному воркшопі у рамках Мережі Жана Моне програми Еразмус+.
Умови участі: надіслати до 9 лютого 2020 р. короткий виклад пропонованої теми доповіді (до 250 слів) на е-mail: jm.workshop2020@gmail.com
Результати відбору будуть оголошені до 14 лютого 2020 р.
Інформація про логістику буде надана відібраними учасникам згодом. Від учасників очікується більш розгорнутий виклад виступу до 16 березня 2020 року.
За додатковою інформацією просимо звертатись: jm.workshop2020@gmail.com

  ПЄІ Буської бібліотеки підготував доповідь

 


Шановні колеги !
Надсилаю вам доповідь на воркшоп у Львові
З повагою, Марія Литвин, координаторка ПЄІ при Буській ЦРБ
Про використання краєзнавчих розвідок у процесі викладання Європейських студій (досвід LEAP- Інтернет-центру і пункту Європейської інформації Буської ЦРБ імені Івана Котляревського)
Діючи в рамках проектів «Організація доступу бібліотек до мережі Інтернет» ( Фонд Сороса, 1998-2000рр.) та   «Інтернет  для читачів публічних бібліотек (LEAP)» (Посольства США в Україні,2001-2010рр.), Інтернет-центр Буської бібліотеки допоміг місцевій громаді швидко інтегруватись у відкрите суспільство і добився  істотних результатів у викладанні американістики.
У середині 2000 років, після приєднання низки країн Східної Європи до ЄС в прикордонних з ЄС регіонах України, які до Другої Світової війни не належали СРСР, проявилась тенденція до відновлення старих соціально-економічних зв’язків. До Інтернет-центру з численними запитами краєзнавчого характеру звертались  колишні мешканці Буська, які опинились у країнах ЄС. Так виник міжнародний проект «Візит на батьківщину предків».
 У 2016 році на базі Інтернет-центру в рамках проекту УБА «Все про Європу» за програмою ЄС Жан Моне створено пункт Європейської інформації (ПЄІ). У процесі вивчення Європейських Студій  був використаний інтерес до спільної  історії.
Про методику «занурення у локальну історію», як вона допомагає активізувати пізнавальну діяльність, про те, як  у спільному минулому можна знайти відповіді на сучасні питання, дізнаєтесь на воркшопі, якщо ця доповідь буде допущена в його розклад.  Автор має досвід участі в подібних форумах тут   Матеріал буде проілюстровано переконливими фактами у фото відео та публікаціях у ЗМІ.
Зокрема, ви побачите як ПЄІ у Буській бібліотеці відкриває громадянин ЄС Тадеуш Цвен, як виглядає коридор у майбутнє, як активізується громада довкола шведського світу палацу Бадені, як на інтеграцію ЄС працює фонд, 400 років тому заснований громадою Буська.


About the use of local lore in the process of teaching European Studies (experience of the LEAPInternet Center and the European Information Point of the Ivan Kotlyarevsky Busk CRB)
By operating within the framework of Projects on Organizing Library Access to the Internet (Soros Foundation, 1998-2000) and Internet for Readers of Public Libraries (LEAP) (US Embassy in Ukraine, 2001-2010), the Busk Library Internet Center has helped the local community quickly integrated into the open society and achieved significant results in teaching Americanism.
In the mid-2000s, following the accession of a number of Eastern European countries to the EU in the border regions of Ukraine that did not belong to the USSR before World War II, there was a tendency to restore old socio-economic ties. Former residents of Busk who have found themselves in EU countries have been contacted by the Internet center with numerous requests for local lore. This is how the international project "Visit to the Motherland of Ancestors" was born.
In 2016, a European Information Point (EIP) was created on the basis of the Internet Center within the framework of the UBA project "All About Europe" by Jean Monnet. In the process of studying European Studies, an interest in the common history was used.
About the method of "immersion in local history", how it helps to activate cognitive activities, how the common past can be found answers to contemporary questions, find out at the workshop if this report is included in his schedule. The author has experience in participating in similar forums. The material will be illustrated by compelling facts in photo videos and media publications.
In particular, you will see how PEI at the Busk Library is opened by EU citizen Tadeusz Zwen, what the corridor looks like in the future, how the community around the Swedish world of Baden Palace becomes more active, how a fund founded 400 years ago by the Busk community works for EU integration.

Та на жаль, цьому заходу на заваді став корона-вірус.
Отож, майбутнє за онлайн заходами.

РЕДКОЛЕГІЯ БЛОГУ

неділя, 22 березня 2020 р.

Видатному альпіністу Михайлові Туркевичу - 67 !

Уродженець села Утішків Михайло  Туркевич сьогодні мав би відзначити 67 років Скупа інформація з  ВІКІПЕДІЇ :
Миха́йло Миха́йлович Турке́вич — український радянський альпініст. Заслужений майстер спорту СРСР з альпінізму, майстер спорту міжнародного класу, багаторазовий призер чемпіонатів і першостей СРСР з альпінізму й скелелазіння, багаторазовий організатор експедицій у Гімалаї. Вікіпедія
Народження: 22 березня 1953 р., Утішків
Смерть: 3 липня 2003 р., Сочі, Росія
Ми підготували відео з  уривками  його виступів на  телебаченні і пропонуємо його вам у ці дні карантину 
 

РЕДКОЛЕГІЯ БЛОГУ
 

пʼятниця, 20 березня 2020 р.

Організація дистанційної роботи в умовах карантину (рекомендація Головного Санітарного Лікаря України)


Наказ про дистанційну роботу працівників у зв'язку з коронавірусом

Як підготувати наказ про дистанційну роботу працівників у зв'язку з коронавірусом? Це один із топових запитів нині. Відповімо і поділимося зразком наказу

Автор - Ірина Житкова
Якщо працівники можуть працювати з дому, а роботодавець взмозі організувати дистанційну роботу, це варто зробити. Це рекомендація МОЗ, про яку повідомив заступник міністра охорони здоров’я Віктор Ляшко під час брифінгу.

На зборах чи нараді опитайте або роздайте листи з опитуванням, чи зможе кожний працівник працювати дистанційно, наприклад:

Шановний колего!
Прошу повідомити, чи маєте технічні можливості виконувати посадові обов’язки на комп’ютері вдома, дистанційно.
Якщо ви не маєте такої технічної можливості, то повинні будете працювати на робочому місці.

Прізвище, ім’я, по батькові
Відповідь — «так», «ні»
Дата
Підпис





Для тих працівників, що можуть працювати дистанційно, запровадьте такий режим накаом.
Сподіваємося, стане у пригоді приклад наказу про запровадження дистанційної роботи.

Наказ ми склали для Товариства, але освіта, культура та інші сфери легко адаптують його під свою специфіку.
Наказ про запровадження дистанційної роботи через загрозу коронавірусу
ТОВ «Усе буде добре»
Код ЄДРПОУ 65656565
НАКАЗ
12.03.2020                                                       м. Київ                     № 123-к/тр

Про запровадження дистанційної роботи
на період карантину

З метою запобігання поширенню коронавірусу COVID-19,

1. Запровадити з 12.03.2020 по 03.04.2020 дистанційну роботу на дому працівникам:
бухгалтерії
Кириленко В. Д., головному бухгалтеру,
Кирильчук Д. В., бухгалтеру І категорії;
відділу кадрів
Даниленко О. С., начальнику відділу кадрів,
Данильчук С. О., старшому інспектору відділу кадрів.
2. Упродовж робочого часу, визначеного ПВТР, працівники зобов’язані:
·         виконувати обов’язки, передбачені трудовим договором,
·         відповідати на дзвінки керівника;
·         перевіряти електронну пошту та оперативно відповідати на листи.
       3. Безпосередній керівник контролює, як працівники дотримуються вимог пункту 2 цього наказу. Якщо працівник без поважної причини порушить ці вимоги, безпосередній керівник подає доповідну записку директору, в якій ініціює скасування режиму дистанційної роботи на дому. У такому разі на підставі наказу з наступного робочого дня працівник повинен працювати на робочому місці.
       4. Контроль за виконанням наказу залишаю за собою.


Директор                   Кузьменко                                         О. О. Кузьменко
Кілька зауваг для сфери освіти, як адаптувати приклад наказу під особливості освітнього процесу.
На час карантину педагогічні працівники закладів освіти можуть виконувати іншу роботу, передбачену трудовим договором: складати або корегувати навчальні плани, готувати навчальні матеріали (презентації, стенди, плакати), писати конспекти уроків. Також вони можуть керувати дистанційним навчанням учнів: викладати матеріал під час скайп-конференцій, перевіряти домашні завдання через електронну пошту, надсилати тести для перевірки знань учнів.
Докладні рекомендації для керівників закладів освіти містить лист Міносвіти №1/9-154 від 11.03.2020. Серед них:
·         розробити заходи, щоб забезпечити проведення навчальних занять за допомогою дистанційних технологій, та щоб відпрацювати заняття відповідно до навчальних планів після нормалізації епідемічної ситуації;
·         розробити заходи, щоб частково перевести працівників на роботу в дистанційному режимі та щоб працівники виконували інші види роботи — організаційно-педагогічну, методичну, наукову тощо.
Організовувати навчальний процес — компетенція керівника закладу освіти.  Дистанційну роботу запроваджуйте наказом. Візьміть за основу пропонований нами зразок. Перепишіть в документі основні положення рекомендацій Міносвіти та конкретизуйте кожний пункт, враховуючи специфіку Вашого закладу освіти.
Перед тим, як видати наказ, радимо провести оперативні наради у підрозділах або зібрати загальні збори колективу. Поінформуйте колектив про заходи Уряду для запобігання поширенню на території України коронавірусу COVID-19 постанова КМУ від 11.03.2020 № 211) та про лист Міносвіти. Зокрема, Уряд заборонив з 12.03.2020 по 03.04.2020 відвідувати здобувачам освіти заклади освіти.
За результатами опитування підготуйте наказ. У преамбулі вкажіть реквізити постанови КМУ та листа МОН.


Цей матеріал підготував ГІЦ (Громадсько інформаційний центр) при Інтернет-центрі Буської бібліотеки

четвер, 19 березня 2020 р.

Максиму Рильському - 125 Ліні Костенко - 90 (маловідомі факти з життя поетів у відеоформаті)

Для онлайн користувачів Інтернет-центру два відеосюжети з нагоди ювілейних дат двох видатних українських поетів - Ліни Костенко та Максима Рильського.
Максиму Рильському - 125 !


Ліні Костенко - 90 !


РЕДКОЛЕГІЯ БЛОГУ

середа, 11 березня 2020 р.

Ярославу Павлюку 65

Письменнику з Буська Ярославу Павлюку сьогодні виповнилось би 65...

Він — автор книг прози: «Фільмар: Новели, повісті» (К.: Рад. письменник, 1989), «Ракурс: Повісті» (Львів: Каменяр, 1990), спільної з Ольгою Скоробогатько «Романи подружньої пари» (Львів: Класика, 2000) та казки «Будиночок, в якому ніхто не спить» (К.: А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА, 1993), сценаріїв документальних фільмів «Бойківська церква» (1990), «Батурин» (1991) та «Глухів» (1991), низки критичних статей та есе.
До першої його книги ввійшли новели та три повісті: «Середній рівень», «Осінь у раю» та фантастична «Фільмар», до другої — чотири повісті: «Гладіатор», «Ракурс», «Голова Іоанна» та науково-фантастична «Айлен», а до «Романів подружньої пари» — історичний роман «Нічний імператор», «Сад п’яних вишень» (з міських настроїв) та «Шевченкоманія» (вільна проза).
Повість Ярослава «Осінь у раю» надрукована у «Жовтні» (тепер — «Дзвін») (1988. — Ч.12), «Голова Іоанна» — в «Україні» (1989. — Ч.9), «Сад п’яних вишень: Із міських настроїв» — у «Дзвоні» (1994. — Ч.9), історичний роман «Нічний імператор» — у «Дзвоні» (1998. — Ч.7), а його продовження — у «Сучасності» (1998. — Ч.4) та «Кур’єрі Кривбасу» (1999. — Ч.119-121). Вільна проза «Шевченкоманія» вперше оприлюднена скорочено під назвою «Шевченко чи «Без сорома казка»: Дєннік» у «Дуклі» (1998. — Ч.5).
Уривки з «Саду п’яних вишень» вміщені у «Літературному Львові» (1994. — Ч.15), а з «Нічного імператора» — у «Дуклі» (1995. — Ч.6). У «Сучасності» опубліковані також автокоментарі до роману «Сад п’яних вишень» під назвою «Думок печальних генерал, або Ментальність-сенти» (1997. — Ч.7-8).
Його новели опубліковані у «Жовтні» (1985. — Ч.5; 1986. — Ч.9; 1987. — Ч.9, 10; 1989. — Ч.12) та «Кур’єрі Кривбасу» (1997. — Ч.87-90).
Новела «Просто проза» перекладена польською мовою і надрукована у місячнику «Dekada Literacka» (1998. — Nr.10)., та багато інших

Щирими спогадами про Ярослава  ділиться  колишній класний керівник Євдокія Іванівна Ковальчук

 


 

- Він подарував мені свою першу книгу, згадує Євдокія Іванівна




У цьому будинку по вулиці Шкільній збирався перший ВІА (вокально-інструментальний ансамбль) в Буському районі, про який розповідає вище класний керівник Євдокія Іванівна




Доклакніше про діяльність Ярослава Павлюка на сайті "Видатні люди Бузеччини"  та блозі ІНТЕРНЕТ-ЦЕНТРУ

 

 Марія Литвин, методист Буської РЦБС


пʼятниця, 6 березня 2020 р.

Шевченкіана 2016-2020 у Буську

 

29 травня 2016 року на місці  майбутнього спорудження пам'ятника Тарасу Шевченку  біля районного Народного дому відбулося урочисте освячення каменя.

Прогляньте короткі відеофрагменти цього дійства





Моменти спорудження монументу :

 

 

 

 

Послання до Тараса Григоровича Шевченка 9 березня 2020 року:

 

 







Читайте також Шевченкіана Буської бібліотеки  

І дивіться також  FACEBOOK 

 

 

Методист Буської РЦБС   Марія Литвин