НОВИНИ

середа, 31 березня 2021 р.

Марафон у час локдауну

 

26 березня 2021 р. з 11.00 до 13.00 на платформі Zoom ВГО Українська бібліотечна асоціація провела онлайновий марафон "Цифрова грамотність людей та спільнот". Пандемія COVID-19 та сьогоднішній локдаун повністю змінили життя бібліотекарів. Тож, працівники Інтернет-центру постійно беруть участь у вебінарах та доносять інформацію в кожну домівку онлайн. Великий інтерес викликав онлайновий марафон "Цифрова грамотність людей та спільнот"

Під час марафону кожен мав можливість розповісти про себе та почути про досвід і кращі практики колег у розвитку цифрової грамотності власних спільнот, що допоможе кожній бібліотеці стати справжнім хабом цифрової освіти.

 

 Наші партнери ділилися набутим досвідом та здобутками у сфері цифрової грамотності. Відзнаки таких здобутків, а саме електронні сертифікати маємо і ми :

 

Марія Литвин, методист Буської РЦБС


 

четвер, 25 березня 2021 р.

Життя в бібліотеці під час локдауну не припиняється

 Цими днями відзначаємо 382 роки з дня народження видатного державного діяча, просвітителя, дипломата, мецената, першого українського гетьмана Івана Степановича Мазепи.



Іван Степа́нович[1] Мазе́па (Коледи́нський)[2] (20 березня [30 березня] 1639, Мазепинці або ж, за іншими даними, 29 серпня [8 вересня] 1639, Біла Церква[3] — 21 вересня [2 жовтня] 1709[4] за іншими джерелами, у ніч з 21 на 22 вересня[5], Варниця) — український військовий, політичний і державний діяч. Гетьман Війська Запорозького, голова козацької держави на Лівобережній (16871704)[6] і всій Наддніпрянській Україні (17041709)[7]. Князь Священної Римської імперії (17071709). Представник шляхетського роду Мазеп-Колединських герба Курч із Київщини.
 
Хай про Мазепу спів мій лине,
Хоч він був пан, та серце мав.
За суверенність України
Боровся він і в цім був прав.
 
З такими словами п'ять років тому поріг Інтернет-центру Буської бібліотеки переступив Іван Андрійович Бак
 
 

Сьогодні, 25 березня 2021 року запроваджено лок-даун майже в усій Україні. У Львівській області через різке зростання захворювань  на коронавірус комісія з надзвичайних ситуацій продовжила посилений карантин до 4 квітня 2021року.
 Інтернет-центр Буської бібліотеки швидко адаптувався, сприйняв ситуацію, визначив які навички, знання та завдання дозволяють якісно виконувати роботу дистанційно. Маючи можливості та наявні трудові, технологічні і технічні ресурси постійно працює онлайн.
А саме:
22 березня 2021 р., долучилися до онлайнової конференції «Роль бібліотек у цифровій інклюзії», з 10.00 до 13.00 на платформі Zoom.Ця конференція є складником національної програми в Україні у межах Європейського тижня цифрової освіти ALL DIGITAL WEEK.

Організаторами були:

  • ВГО Українська бібліотечна асоціація, Секція «Бібліотека – на допомогу особам з інвалідністю та людям похилого віку»
  • Рівненська обласна універсальна наукова бібліотека
  • Компанія «Хуавей Україна»
 У виступах учасників розкриті теми: цифрові навички для осіб з інвалідністю та людей похилого віку на базі бібліотек; створення адаптованого інформаційного ресурсу для людей з інвалідністю; бібліотека – інклюзивний простір для спілкування та дозвілля.   А на 26 березня 2021 р. зареєстровано участь у онлайн-марафоні "Цифрова грамотність людей та спільнот", який також відбудеться з  11.00 до 13.00 на платформі Zoom.  Отож, під час лок-дауну працівники Інтернет-центру впевнено використовують набуті знання у практиці, застовуючи наявний досвід минулих років - років без пандемії, пов'язуючи з визначними датами (382 роковинами народження Івана Мазепи).
 
Сьогодні, коли Україна переживає важкі часи конфлікту на Донбасі, боротьба за суверенність України триває пропонуємо послухати пісню "Я повернуся живим"



Цей матеріал підготував ГІЦ (Громадсько інформаційний центр) при Інтернет-центрі Буської бібліотеки

 

субота, 20 березня 2021 р.

Організація бібліотечного фонду в публічній бібліотеці ОТГ

 http://mincult.kmu.gov.ua/control/publish/article?art_id=245204350 


 Організація бібліотечного фонду та бібліотечного обслуговування в публічній бібліотеці ОТГ

 

Створена публічна бібліотека ОТГ, отримавши бібліотечні фонди за передавальним актом, розподільчим балансом чи  іншим документом залежно від способу її створення, організовує їх облік відповідно до Інструкції з обліку документів, що знаходяться в бібліотечних фондах, затвердженої наказом Міністерства культури і туризму України від 03.04.2007 № 22.

Для сумарного обліку бібліотечного фонду створеної публічної бібліотеки ОТГ відкривається Книга сумарного обліку на весь фонд публічної бібліотеки та окремі книги сумарного обліку на фонди кожної філії. 

Для індивідуального обліку книг і брошур  відкривається  Інвентарна  книга  (заводиться обліковий  каталог  тощо). При цьому кожному примірнику видання присвоюється інвентарний номер.

Книги сумарного обліку, інвентарні книги, у яких вівся облік фондів бібліотек, правонаступниками яких стала публічна бібліотека ОТГ, закриваються та зберігаються відповідно до нормативно-правових актів у сфері архівної справи.

Бухгалтерський облік бібліотечних фондів, інших активів публічної бібліотеки ОТГ здійснюється відповідно до Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» та стандартів бухгалтерського обліку в державному секторі.

Бібліотечне обслуговування здійснюється за місцезнаходженням публічної бібліотеки ОТГ та її філій.

У населених пунктах із кількістю жителів до 500 осіб бібліотечне обслуговування може здійснюватися за допомогою нестаціонарних форм (бібліотечний пункт, пересувна бібліотека тощо). При цьому слід враховувати, що бібліотечний пункт не має статусу відокремленого структурного підрозділу бібліотеки (філії).

 

Структура та штати публічної бібліотеки ОТГ

Структура та штати публічної бібліотеки ОТГ визначаються з урахуванням кількості її користувачів, видачі документів, відвідувань (у т.ч. – веб-сайту та соціокультурних заходів), рівня впровадження інформаційних технологій.

Залежно від цих показників у структурі публічної бібліотеки можуть затверджуватися бібліотека для дітей (юнацтва) або відділ обслуговування дітей (юнацтва); відділи (сектори) комплектування та каталогізування фондів; обслуговування користувачів; методичний; нестаціонарного обслуговування; інформаційних технологій тощо.

Із врахуванням кількості будівель (приміщень), у яких розміщується публічна бібліотека, їх площ та інженерних комунікацій у структурі публічної бібліотеки ОТГ можуть функціонувати господарський та технічний відділи (сектори).

Кількість філій визначається з урахуванням Мінімальних соціальних нормативів забезпечення населення публічними бібліотеками в Україні, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 30.05.1997 № 510.

Гранична штатна чисельність керівників, професіоналів та фахівців визначається з урахуванням Типових норм часу на основні процеси бібліотечної роботи, затверджених наказом Міністерства культури і туризму України від 29.12.2008 № 1631/0/16-08.

Штатним розписам публічної бібліотеки ОТГ можуть передбачатися посади заступників директора; посада бухгалтера чи бухгалтерська служба на чолі з головним бухгалтером залежно від обраної форми організації бухгалтерського обліку (частина четверта  статті 8 Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову

 

Цей матеріал підготував ГІЦ (Громадсько інформаційний центр) при Інтернет-центрі Буської бібліотеки

 












































 

неділя, 14 березня 2021 р.

Бібліотечний каталог у світлі закону

 Як відомо, 1 лютого 2021 року на розгляд Верховної Ради  України подано проект  Закону про внесення змін до Закону України  про бібліотеки і бібліотечну діяльність. У Розділі V старої і нової редакції приємно вражає Стаття 26 і , зокрема, п.3 і п.4 про електронні каталоги (ЕК)

Стаття 26. Довідково-бібліографічний апарат бібліотеки, електронні бази даних

3. Електронні бази даних (у тому числі електронні каталоги) можуть формуватися бібліотекою як самостійно, так і на корпоративних засадах із іншими бібліотеками, а також придбаватися.  

4. Каталоги, у тому числі електронні, та картотеки повинні відображати весь фонд бібліотеки та бути у відкритому доступі, у тому числі через мережу Інтернет. 

Зазначимо, що на сайті Буської бібліотеки вже 4-й рік поспіль демонструється хмарний ЕК окремих подарованих і краєзнавчих видань

Деякі документи доступні для перегляду засобами ОНЛАЙН БІБЛІОТЕКА БУСЬКОЇ ГРОМАДИ Форма подання інформації користувачів влаштовує, процедура поповнення ЕК примітивно проста, а зберігання у хмарах нічого не коштує.

 Крім того, з ініціативи Інтернет-центру Український Інститут книги спільно з ТОВ Український Фондовий дім у листопаді 2020 виклав у  мережі базу даних книг, які поповнили українські публічні бібліотеки у 2018-2020 роках. 


 


Ось, наприклад - список всіх книг 2020 року випуску закуплених за програмою "Українська книжка" з повним описом

Книжкові видання України 2018-2020 

 

КНИГА ПЕРША

100 казок Мами Гуски 

 

Отож, впроваджуємо онлайн каталог та онлайн читання! 

 

В результаті тривалих перемовин з ТОВ УФД напрацьована стратегія впровадження корпоративної технології УФД бібліотека на Львівщині, яка потребує фінансування.

 

Цей матеріал підготував ГІЦ (Громадсько інформаційний центр) при Інтернет-центрі Буської бібліотеки