Географічне розташування нашого міста в усі часи сприяло інтенсивним економічним, культурним, освітнім взаєминам з країнами Європи. Магдебурзьке право, торгівля пивом з скандинавськими країнами, засноване у 1774 році буським старостою Олександром Яном Яблоновським наукове товариство в Лейпцигу – лише кілька переконливих аргументів європейського минулого Буська. Контакти з європейською спільнотою у формі візитів до родичів, співпраці прикордонних областей не переривались навіть у часи СРCР. Ситуація покращилась з крахом Радянського Союзу і утворенням Європейського Союзу. Створений у Буській бібліотеці в березні 1999 року Інтернет-центр з першого дня почав налагоджувати міжнародну співпрацю. Чимало вихідців з нашого міста та їх нащадків, що сьогодні живуть у ЄC, відвідали Буськ в межах міжнародного проекту «Візит на батьківщину предків». Фонд бібліотеки повнили книги Терези Бєлєцкої, Казимира Круковського, Тадеуша Цвена.
А три роки тому за проектом УБА " Все про Європу в бібліотеках " при сприянні програми ЄС Жан Моне в Буську засновано пункт Європейської інформації (ПЄІ). Програма, яка цього року відзначає 30-річчя, покликана стимулювати діалог між людьми і культурами. Виконуючи поважну місію програми-засновниці, ПЄІ став центром підготовки до навчання в ЄС і обміну книгами. Коротко про це мовою фактів.Про колишню користувачку ПЄІ Оксана Федірко сьогодні навчається в університеті польського міста Лодзь писав Вісник ЄС. Для учениці Буської ЗОСШ №2 Марти Радіо шлях на зустріч молоді з Святим Отцем починався саме тут. Тут в квітні 2016 відбувалась інтерактивна скайп-конференція з палацом Бадені у Коропці, після якої палац у Буську передано громаді. Саме на електронну скриньку ПЄІ у вересні 2016 року надійшов комплект світлин з палацу Бадені, а у січні 2017 тут з хвилюванням бущани відкривали для себе шведський світ палацу очима Аліси Анкеркрони у перекладі Соні Енгстром (Sonia Engstrom ) та Насті Гачкевич
Не залишається поза увагою ПЄІ і традиційна паперова книга. У читальному залі кидаються в очі подаровані Шведським Інститутом «Принцеса і партизан» Аліси Габсбург та «Полтава. Історія одної битви» Петера Енглунда. Сюди часто надходять вагомі пакунки навчальної літератури від Казимира Круковського, сина відомого буського фотографа першої половини XX ст. Мар’яна Круковського. Вчителька з Любліна Йола Кухарська-Томкєвіч разом з бібліотекаркою Люблінської бібліотеки Магдою Возняк прислали комплект літератури спеціально призначений для майбутньої бібліотеки палацу Бадені. У знак вдячності їм студентка Люблінського університету імені Марії Кюрі-Складовської, наша віртуальна користувачка ПЄІ Уляна Кучма, погодилась передати для читачів Люблінської книгозбірні книги Михайла Зозулі ( Михайло Зозуля )
Немає коментарів:
Дописати коментар