НОВИНИ

пʼятниця, 30 вересня 2022 р.

Нагорода до Всеукраїнського дня бібліотек

Сьогодні відзначаємо знакову для нас дату    -    30 вересня, Всеукраїнський день бібліотек з гірким присмаком. Бібліотеки є тим місцем, де ми всі об'єднуємося та спільно діємо, кожен з нас зараз на своєму місці, на своєму маленькому фронті з усією стійкістю та волелюбністю наближає нашу велику мрію - Перемогу. Тож ми продовжуємо нашу традицію, і беремо участь в онлайн-конференції "Навчання під час війни. Як не допустити освітньої катастрофи".

Найкращою нагородою до Всеукраїнського дня бібліотек є цей сертифікат за участь у проєкті 

"Навчання без меж"  

 

А також беремо участь: 

Бібліотечний марафон «Бібліотека і війна: тримаємо стрій!», 30 вересня 2022 р., до якого нас запрошують долучитися Національна бібліотека України імені Ярослава Мудрого та ВГО Українська бібліотечна асоціація.

Тримаємо стрій!

Цей матеріал підготував ГІЦ (Громадсько інформаційний центр) спільно з ГО"ІРЦМБ" (ГРОМАДСЬКОЮ ОРГАНІЗАЦІЄЮ "ІНФОРМАЦІЙНО-РЕСУРСНИЙ ЦЕНТР МІСТА БУСЬК") та ПЄІ (Пункт Європейської інформації) при Інтернет-центрі КЗ "Буська публічна бібліотека"

 






 

пʼятниця, 9 вересня 2022 р.

Краєзнавчі бібліотеки і музеї у співпраці з ВПО.

 Сьогодні,  коли Україна виборює свою незалежність  екскурсоводи, бібліотекарі та вчителі, кожен на своєму місці, наближають нашу Перемогу.


 

У Буській громаді спільними зусиллями краєзнавчі бібліотека і музеї допомагають в адаптації та інтеграції внутрішньо переміщеним людям (ВПО). Місцеві мешканці та ВПО спільно проводять час - екскурсії, квести, відвідують театральні вистави, беруть участь у толоках (висаджують дерева на території шкіл). 

Одну з екскурсій з внутрішньо переміщеними особами  прогляньте нижче

 

Представники ВПО знайомлячись з місцевою культурою, історією та традиціями, задають питання і відчувають себе потрібними, а не чужими.

На жаль історія любить повторюватися. Рівно 77 років тому почалася акція "Вісла", в ході якої було депортовано з Польщі на територію України (впродовж 2 років) 483 тис осіб. До Польщі з заходу України було переселено майже 790 тисяч поляків та євреїв. 

Нині бібліотека бере активну участь у популяризації краєзнавства. Наш віртуальний користувач Тарас Мокрицький, син відомого волонтера, на наше електронне звернення зняв і надіслав короткий відеосюжет спогадів своєї бабусі про нелегку долю колишніх переселенців:

 


 

Спогади бувають різні - а історія одна. Минуле і сучасне переплітаються.

У бібліотеці і музеях які просто просяться до використання в процесі виховання  особистості в невимушеній обстановці проходять різноманітні заходи.

 


"Без минулого немає майбутнього", говорять в народі. За все, що маємо - завдячуємо предкам, а наші надбання ляжуть в основу здобутків нащадків.

Отож, разом до Перемоги!

 

Цей матеріал підготував  БібліоХаб, ГІЦ (Громадсько інформаційний центр) спільно з ГО "ІРЦМБ" (ГРОМАДСЬКОЮ ОРГАНІЗАЦІЄЮ "ІНФОРМАЦІЙНО-РЕСУРСНИЙ ЦЕНТР МІСТА БУСЬК") та ПЄІ (Пункт Європейської інформації) при Інтернет-центрі Буської бібліотеки


Читайте також: Бібліотека в умовах воєнного часу  Отримати статус переселенця в "Дії" Участь у форумі ООН 17 цілей ООН у бібліотечному коридорі Як ідею підтримало Представництво ООН в Україні Вебінар «Швеція ‒ Україна: співпраця у воєнний час»  ГОСТІ З СТОКГОЛЬМА У БУСЬКУ  КНИГА ЗІ ШВЕЦІЇ У ПОДАРУНОК  УВАГА ! Проєкт «Здобуття цифрових навичок у бібліотеках-Хабах цифрової освіти»