середа, 18 вересня 2024 р.

УВАГА ! Дія.Освіта та Проєкт USAID Кібербезпека запускають інформаційну кампанію з кібергігієни

 

 Дія.Освіта та Проєкт USAID Кібербезпека запускають інформаційну кампанію з кібергігієни

Мета кампанії — підвищити рівень обізнаності українців про онлайн-загрози та навчити основ кібергігієни — практичних навичок, які допоможуть захиститися в цифровому світі. Інформаційно-освітні заходи будуть корисними для підлітків, дорослих і людей елегантного віку.

Для того щоб протидіяти кіберзлочинцям у намірах заволодіти персональною інформацією, зламати ваші рахунки та акаунти, Дія.Освіта та Проєкт USAID «Кібербезпека критично важливої інфраструктури України» запускають інформаційну кампанію з кібергігієни — правил та дій, які допоможуть захистити себе й особисті дані в інтернеті.

«Під час четвертого Саміту перших леді та джентльменів ми презентували нову кампанію з кібергігієни, яка вкотре реалізується за потужної підтримки надійного партнера України — Агентства США з міжнародного розвитку. Співпраця між Україною та USAID у сфері кібербезпеки триває з 2020 року, і за цей час ми досягли значних успіхів у зміцненні цифрових можливостей. Тож ми раді оголосити про новий етап співпраці, спрямований на всеохопне підвищення рівня обізнаності українців з базових правил безпечного користування інтернетом у всіх громадах та мегаполісах країни.

Кібергігієна — це набір базових, але критично важливих навичок, необхідних громадянам незалежно від віку чи професії. Ми проводимо більшу частину часу в гаджетах, а отже, маємо розуміти пул небезпек у мережі та як їм протистояти. Це один із пріоритетів державної політики в цифровій галузі. Завдяки багаторічній співпраці з USAID Міністерство цифрової трансформації має змогу реалізувати масштабні проєкти, які покращують кіберзахист України й допомагають нашій державі протистояти новим викликам у цифровій сфері», — зазначає Валерія Іонан, заступник Міністра цифрової трансформації з питань євроінтеграції. 

У межах інформаційної кампанії анонсовані нові освітні серіали та симулятори, що покривають різні цільові аудиторії — від підлітків до людей елегантного віку: 

Кібергігієна для молоді — серіал про базові правила безпеки в інтернеті. У ньому на реальних прикладах спікери розповідають, чому варто оновлювати програмне забезпечення, використовувати антивірусні програми, двофакторну автентифікацію та інше. 

Рекомендуємо переглянути, адже кібергігієна для дітей та підлітків так само важлива, як і правило не розмовляти з незнайомцями на вулиці. 

Базові знання з кібергігієни — серіал для користувачів мережі елегантного віку. Він містить дієві поради про захист мобільних пристроїв та електронної пошти, правила безпеки банківських карток, порядок дій для безпечної оплати комунальних платежів й інших онлайн-операцій.

Кібергігієна: як захиститися від фішингу — простими словами про одну з найпоширеніших кібератак у світі — отримання особистих даних обманним шляхом. Наприклад, за допомогою підробленого повідомлення або фальшивого сайту.

Спікери серіалу детально розповідають про види фішингу, як йому протистояти та як покарати кіберзлочинця в разі атаки. Після перегляду серіалу спробуйте впоратися із ситуативними завданнями в інтерактивному симуляторі та закріпити знання. 

Також щоб підвищити обізнаність з кібергігієни, у межах національної інформаційної кампанії буде розміщено серію роликів соціальної реклами для молоді, дорослих та людей елегантного віку. 

Усі освітньо-інформаційні матеріали кампанії з кібергігієни доступні на окремій сторінці Дія.Освіта за посиланням: https://osvita.diia.gov.ua/cyberhygiene 

Серіали «Кібергігієна для молоді» та «Базові знання з кібергігієни» створено з ініціативи Мінцифри Національним координаційним центром кібербезпеки та Національним університетом «Києво-Могилянська академія» для платформи Дія.Освіта за підтримки Проєкту USAID «Кібербезпека критично важливої інфраструктури України».

Освітній серіал «Кібергігієна: як захиститися від фішингу» створено Офісом Генерального Прокурора в межах реалізації проєкту «Прокурор Громади» з ініціативи Мінцифри для платформи Дія.Освіта та підтримки Проєкту USAID «Кібербезпека критично важливої інфраструктури України».



Ролики на тему кібергігієни


Ролик 1

Ролик 2
Ролик 3


Нещодавно на емейлову скриньку Інтернет-центру надійшло повідомлення від MIKROSOFT    

Microsoft — не брокер, не дилер і не зареєстрований радник із питань інвестування згідно з федеральними законами Сполучених Штатів або законами інших юрисдикцій щодо цінних паперів. Microsoft не виступає як радник із питань доцільності інвестування, придбання чи продажу цінних паперів або інших фінансових продуктів чи послуг. Жоден вміст Служб не можна вважати пропозицією або сприянням купівлі чи продажу будь-яких цінних паперів. Ні корпорація Microsoft, ні її ліцензіари котирувань акцій або даних індексів не підтримують і не рекомендують жодних фінансових продуктів чи послуг. Жоден вміст Служб не призначено для надання професійних порад, зокрема, але не виключно, порад щодо інвестицій або податків.

 3. ОБСЯГ ЛІЦЕНЗІЇ. Програма надається за ліцензією, а не продається. Ця угода лише надає вам деякі права на використання програми. Якщо Майкрософт унеможливить використання програм на вашому пристрої згідно з угодою, укладеною між вами та Майкрософт, будь-які відповідні ліцензійні права буде скасовано. Видавець програми зберігає за собою всі інші права. Ви можете використовувати програму лише у спосіб, що не порушує цю угоду, якщо інший належний до застосування закон не надає вам більше прав, незважаючи на це обмеження. Відтак, слід зважати на будь-які технічні обмеження програми, які дають змогу використовувати її лише в певний спосіб. Не дозволяється:

  • а. оминати будь-які технічні обмеження програми;
  • б. здійснювати зворотне проектування, декомпіляцію або дизасемблювання програми, за винятком випадків і лише в тій мірі, коли такі дії явно дозволено відповідним законодавством, незважаючи на це обмеження;
  • в. робити більшу кількість копій програми, ніж зазначено в цій угоді або дозволено відповідним законом, незважаючи на це обмеження;
  • г. публікувати програму або іншим чином надавати доступ до неї іншим особам для копіювання;
  • д. надавати програму в оренду, напрокат або в позику;
  • е. Передача програми чи цієї угоди третій стороні.

Життя в бібліотечному Інтернет-центрі йде своїм звичним ходом

 На знімках вгорі й внизу, онлайн знайомство з основними правилами  кібергігієни користувачів Інтернет-центру елегантного віку Буської бібліотеки

 Кібергігієна — це набір правил і практик, які допомагають захистити себе та особисті дані в інтернеті.

Навчання тут справді цікаве та дуже ефективне. Програма доволі насичена, проте актуальна. Тут працюють кваліфіковані бібліотекарі, які вміють зацікавити кожного.

 

Цей матеріал підготував  БібліоХаб, ГІЦ (Громадсько інформаційний центр) спільно з ГО "ІРЦМБ" (ГРОМАДСЬКОЮ ОРГАНІЗАЦІЄЮ "ІНФОРМАЦІЙНО-РЕСУРСНИЙ ЦЕНТР МІСТА БУСЬК") та ПЄІ (Пункт Європейської інформації) при Інтернет-центрі Буської бібліотеки

 






     
 

Немає коментарів: