середа, 15 червня 2022 р.

Участь у семінарі й сімпозіумі 15.06.2022.

15 червня 2022 року, бібліотекар інженер Інтернет-центру Марія Литвин, взяла участь у двох онлайн заходах :   1. Семінар з критичної каталогізації у галузі літературознавства «Чи бувають дані об'єктивними? Місце: платформа Zoom 


Команда проєкту TRIPLE проводила семінар «Чи бувають дані об'єктивними? Семінар з критичної каталогізації у галузі літературознавства», онлайн з 10:00-16:00.
Семінар організовувався Інститутом літературних досліджень Польської академії наук та Робочою групою бібліологічних даних, що діє при консорціумі DARIAH-EU.
Метою семінару було:
  • ознайомлення учасників із тенденцією критичної каталогізації, яка розвивалася з 1970-х років у США, Канаді та інших англосаксонських країнах на хвилі постколоніальної критики;
  • проведення критичного огляду предметних статей у галузі літературознавства, що використовуються в різних системах організації знань у Польщі та у світі;
  • реалізація фундаментальних положень критичної каталогізації в процесах створення керованого словника багатомовної платформи GoTriple, розробленого в рамках проєкту TRIPLE.
Словник GoTriple має на меті полегшити користувачам пошук інформації, побудований на основі списку предметних термінів Бібліотеки Конгресу США. Це рішення стало відправною точкою для обговорення того, як створити каталоги даних, аби каталоги не були під впливом політичних і культурних змін, що, таким чином, захистить наші знання від викривлень. Посилаючись на конкретні приклади, разом з учасниками семінару ми хочемо розглянути ‒ як колекції, каталогізовані під гаслами «африканська література», «кашубська література» чи «цигани», мають бути описані адекватно, не ображаючи нікого, але відображаючи різноманітність. У результаті семінару, ми сподіваємося разом з вами створити рекомендації для команди GoTriple, що дозволить захистити словник платформи від використання невідповідних концепцій і понять.

Під час семінару, учасники збагатили свої знання про критичні методи створення контрольованих словників, а також зробили свій внесок у розвиток GoTriple – інноваційної багатомовної платформи, що дає змогу відкривати дослідницькі ресурси з багатьох різних дисциплін: публікації та дані досліджень, описи проєктів та профілі дослідників.
 

2. Symposium on Library Conditions and Services in the Contemporary Ukraine starts in 1 day

Симпозіум про стан та діяльність бібліотек в сучасній Україні, що відбувся онлайн 15 червня 2022 р. з 20.00 до 22.00 за київським часом.

 


Організатор: The San José State University School of Information (SJSU іSchool) / Школа інформації Університету Сан-Хосе, США

 

Тема: «Ukrainian Libraries during the Ongoing Russian-Ukrainian War = Українські бібліотеки під час російсько-української війни»

 

 
 Учасники симпозіуму навчилися оформляти документацію по відновленні експлуатації будівлі бібліотеки, якщо вона зазнала руйнувань після боббардувань.


 

Серед спікерів:

  • Оксана Бояринова, членкиня Президії ВГО Українська бібліотечна асоціація,
  • Людмила Глазунова, голова Харківського обласного відділення ВГО Українська бібліотечна асоціація,
  • Людмила Дядик, голова Черкаського обласного відділення ВГО Українська бібліотечна асоціація,
  • Інна Аліференко, голова Чернігівського обласного відділення ВГО Українська бібліотечна асоціація.
  •  

  •  

Цей матеріал підготував ГІЦ (Громадсько інформаційний центр) спільно з ГО"ІРЦМБ" (ГРОМАДСЬКОЮ ОРГАНІЗАЦІЄЮ "ІНФОРМАЦІЙНО-РЕСУРСНИЙ ЦЕНТР МІСТА БУСЬК") та ПЄІ (Пункт Європейської інформації) при Інтернет-центрі КЗ "Буська публічна бібліотека"

Немає коментарів: