вівторок, 13 серпня 2024 р.

Увага! Онлайн навчання. Штучний інтелект — асистент вчителя у новому навчальному році

 

Запрошуємо Вас взяти участь у нашому з безкоштовному літньому інтенсиві «Штучний інтелект — асистент вчителя у новому навчальному році», який розроблено у співпраці з науковцями Харківського національного педагогічного університету імені Г.С. Сковороди! В епоху цифрових технологій знання про штучний інтелект стають все більш актуальними та необхідними. 

 

Наш інтенсив:

  • ознайомить з дидактичним потенціалом та можливостями генеративного штучного інтелекту (ШІ) для освітнього процесу;
  • надасть реальні кейси використання ШІ в освітньому процесі;
  • сприятиме розвитку ШІ-компетентностей науково-педагогічних працівників 



Тривалість

2 дні (14.08.2024–15.08.2024)

 

Усі учасники отримають сертифікат після проходження відповідного тестування.

Реєструйтеся на літній інтенсив та дізнайтеся більше
про передові технології в освіті!

Цей матеріал підготував  БібліоХаб, ГІЦ (Громадсько інформаційний центр) спільно з ГО "ІРЦМБ" (ГРОМАДСЬКОЮ ОРГАНІЗАЦІЄЮ "ІНФОРМАЦІЙНО-РЕСУРСНИЙ ЦЕНТР МІСТА БУСЬК") та ПЄІ (Пункт Європейської інформації) при Інтернет-центрі Буської бібліотеки посилаючись на https://mail.ukr.net/desktop#readmsg/17230181290854784680/f0

 

Читайте також

 Цифрограм для бібліотечних працівників вже доступний на Дія.Освіта.

Дія.Освіта: як стати ментором для школярів? БібліоХаб 

Міжнародний день дитячої книги в бібліотеці  

Вітаємо з перемогою у міні-конкурсі юних онлайн читачів 

Дитяче літнє дозвілля "Веселе літо - щасливі лелечі діти"  

Прогляньте відеоролик проведення дитячого літнього дозвілля 2024



 

субота, 10 серпня 2024 р.

Грант до мільйона гривень. Освітній серіал для ветеранів на Дія.Освіта

 Як отримати грант до мільйона гривень на розвиток бізнесу: освітній серіал для ветеранів на Дія.Освіта

 

На платформі Дія.Освіта з’явився новий освітній серіал, що допоможе ветеранам, навчитися підготувати запит на грант, щоб отримати до мільйона гривень від держави на розвиток або запуск власного бізнесу.

Яку грантову програму вибрати, скільки необхідно працевлаштувати людей, який це має бути бізнес і що може завадити отримати гроші — про це розповідають у новому освітньому серіалі «Гранти для ветеранів» на Дія.Освіта.

Освітній серіал «Гранти для ветеранів» містить 11 коротких серій, у яких експерти з Київської школи економіки (KSE) детально пояснюють процес отримання грантів та розбирають ключові аспекти бізнесу — від формування ідеї та складання бізнес-плану до вибору грантової програми та правил подання заявки на грант.

Після перегляду серіалу ви:

  • дізнаєтеся про дві основні грантові програми: «Власна справа» і «Гранти для ветеранів та членів їхніх сімей», та їх відмінності;
  • розумітимете вимоги до учасників грантових програм, дізнаєтеся, яку суму можна отримати, скільки людей необхідно працевлаштувати та чи потрібно повертати кошти державі;
  • отримаєте інформацію про реєстри для перевірки ділової репутації;
  • навчитеся формувати бізнес-ідею та писати бізнес-план;
  • розвинете навички планування бюджету;
  • підготуєтеся до співбесіди в центрі зайнятості.

У кожній серії розглядаються реальні приклади та кейси, які допоможуть уникнути поширених помилок. Також учасники отримають доступ до необхідних шаблонів й інструкцій для самостійної роботи після перегляду серій, а також зможуть пройти тест для перевірки знань.

У серіалі на прикладі умовної екокрамнички експертки Київської школи економіки пояснюють, як визначити цільову аудиторію, що їй запропонувати і як правильно порахувати бюджет, щоб упевнитися, що бізнес себе окупить.

Переглядайте серіал та долучайтеся до спільноти підприємців-ветеранів, які розвивають економіку України. Серіал доступний за посиланням: https://osvita.diia.gov.ua/courses/grants-for-veterans

Навчальні матеріали частково підготовано на основі посібника Програми реінтеграції ветеранів, яку реалізує IREX за підтримки Державного департаменту США.

Освітній серіал створено Київською школою економіки (KSE) за сприяння Мінцифри та Дія.Освіта за підтримки Фонду «Партнерство за сильну Україну», який фінансується урядами Великої Британії, Естонії, Канади, Нідерландів, Сполучених Штатів Америки, Фінляндії, Швейцарії та Швеції. 

 

Цей матеріал підготував  БібліоХаб, ГІЦ (Громадсько інформаційний центр) спільно з ГО "ІРЦМБ" (ГРОМАДСЬКОЮ ОРГАНІЗАЦІЄЮ "ІНФОРМАЦІЙНО-РЕСУРСНИЙ ЦЕНТР МІСТА БУСЬК") та ПЄІ (Пункт Європейської інформації) при Інтернет-центрі Буської бібліотеки посилаючись на https://osvita.diia.gov.ua/courses/grants-for-veterans https://mail.ukr.net/desktop#readmsg/17229592313440948024/f0

 

Читайте також

Робота з ветеранами війни 


 

 

 


вівторок, 6 серпня 2024 р.

Проєкт «Усний репортаж» у Буську

 

Перший захід у форматі усного репортажу відбувся в п'ятницю, 12 липня 2024 року, в краєзнавчому музеї при Народному домі міста Буська.

БібліоХаб "На німецькому боці в Буську" презентує семихвилинний відеоролик цієї події

Сьогодні виникає гостра потреба гуртувати людей різного віку, котрі не байдужі до нашої минувщини.

Про це розповідає Район.Буськ.

У п’ятницю, 12 липня, у Буську в межах проєкту «Усний репортаж» у краєзнавчому музеї міста відбулася знакова подія, яка об’єднала поціновувачів та популяризаторів історії Бущини. 

Час невблаганно збігає, тож виникає потреба іноді нагадувати, зокрема і землякам, про знакові постаті краю. Тому у самому задумі цього репортажу була ідея, аби акція ця стала резонансною: минуле багато може розповісти про теперішнє. А нині за допомогою сучасних засобів комунікації це зробити можна краще і для більшого кола споживачів інформації,  насамперед молоді.  

Темою зустрічі, як і було анонсовано, була розповідь про відому краянку, оперну співачку  Іванку Мигаль (меццо-сопрано) – першу українську солістку Метрополітен-опери в Нью-Йорку та Канадської оперної компанії. 6 липня їй виповнилось би 87 років: Іванна Мигаль померла  у розквіті  творчих сил від невиліковної хвороби 18 вересня 1983 року.

Усі свої концерти Іванка закінчувала українською класикою, а на біс співала народні пісні та романси.

 Нашу зустріч у Буську ми розпочали також з її пісні – «На вулиці скрипка грає» – з Іванчиного єдиного україномовного альбому «Українські пісні»,  який надіслав до міста  її щасливого дитинства батько Григорій Мигаль – вчитель-скрипаль. Згодом було ще декілька  ексклюзивних відео: зустріч бужан у музеї з рідною сестрою Надією у 2016 році, спогад про родину Мигалів відомого бужанина Степана Давидовського, а також пісня місцевого самодіяльного композитора Івана Бака «Примадонна» на слова  Людмили Ціхоцької-Сень. Дякуємо за це Марії Литвин.

Саме завдяки Людмилі пам'ять про Іванку Мигаль повернулась до рідного краю. 

До слова, ще один вірш про неї авторства бужанина Олександра Саримсакова «Ти до нас вертаєшся піснями» став назвою у 1999 році для першого фестивалю авторської пісні в Буську, присвячений Іванці Мигаль. Є і вулиця, названа на її честь.

Так, не забули про видатну співачку її земляки. У краєзнавчому музеї при Народному домі  та музеї в місцевій гімназії творчості Іванни Мигаль присвячена частина експозиції, де є її особисті речі. На фасаді другої Буської школи встановлена меморіальна дошка. 

Людмила Ціхоцька тривалий час листувалася з Григорієм Мигалем. Листів назбиралось чимало. Саме на основі його спогадів і був побудований цей репортаж, як зазначила авторка, «про пієтичну Іванчину душу». 

А вперше про неї дізнались читачі газети «Воля народу» ще у 1998-99 роках. Власне, газета стала першою сценою, з якої ніби виступала  славна землячка. З того періоду на її сторінках з’являлись свіжі дослідження, знахідки, репортажі про події, пов’язані з іменем  Іванки Мигаль, зокрема про вшанування її пам’яті  в меморіальному музеї Соломії Крушельницької у Львові.

Розповідь Людмили Ціхоцької лише додала тем до  дискусії. Бо люди, які зібрались на цю подію, були дотичні особисто до популяризації імені славної землячки. Зокрема, бібліотекарі Леся Вовк та Людмила Михайлюк, вчителька Галина Сень, члени товариства «Бужани» Михайло Зозуля, Володимир Ступак та Іван Нагорний


Репортаж перетворився на цікаве спілкування, спогади та пропозиції. Зокрема, про необхідність створення дидактичних матеріалів для вчителів (вивчення регіональної історії) як загальноосвітніх шкіл, так і музичної, ознакування місць, де жили відомі люди краю (збереглася хата, у якій мешкали Мигалі у Буську), створення окремого туристичного маршруту, йшлося і про ще один видавничий проєкт  тощо.

Цей матеріал підготував  БібліоХаб, ГІЦ (Громадсько інформаційний центр) спільно з ГО "ІРЦМБ" (ГРОМАДСЬКОЮ ОРГАНІЗАЦІЄЮ "ІНФОРМАЦІЙНО-РЕСУРСНИЙ ЦЕНТР МІСТА БУСЬК") та ПЄІ (Пункт Європейської інформації) при Інтернет-центрі Буської бібліотеки посилаючись на https://busk.rayon.in.ua/news/722957-u-busku-usniy-reportazh-mae-usi-shansi-pererosti-u-dovgostrokoviy-proekt-zi-zberezhennya-ta-populyarizatsii-slavnikh-imen-drevnogo-bushchanskogo-krayu?fbclid=IwY2xjawEgG0dleHRuA2FlbQIxMQABHSZ95I6_n9u0WA2tPz9gT33n4R8bf6-F-CgIN4M5eeKp6KDJRpxEsrBRmA_aem_3hIjY1_ICRgvWKvdI920wQ