неділя, 19 січня 2025 р.

Підсумки Різдвяної онлайн-вікторини 2024-2025

 БібліоХаб Буської громади підводить підсумки Різдвяної вікторини 2024-2025. Онлайн-вікторина під гаслом "Люби і знай свій рідний край і міжнародну допомогу залучай" проходила з 17 грудня 2024 до 17 січня 2025 року. Призовий фонд це плід багаторічної міжнародної співпраці Інтернет-Центру КЗ "Буської публічної бібліотеки" з колишніми жителями нашого міста й теперішніми жителями ЄС (міст Каліш, Люблін, Вроцлав і Глівіце) 

На знімку вгорі й три фото внизу - перші знайомства з умовами та призовим фондом Різдвяної вікторини 2024-2025. Це учні 6 Б класу Буської ОЗЗСО I-III ст. №1 Супрун Давид та Панченко Юрій

Читаємо паперові книги та їх електронний варіант в Онлайн бібліотеці Буської громади


Формат читання немає значення

Нагадаємо умови онлайн-вікторини  «Люби і знай свій рідний край і міжнародну допомогу залучай». 

 ФБ.

Три питання онлайн-вікторини:

1.         Назвіть книгу, що обєднує історичні розвідки-спогади про Буськ двох європейських авторів, які народилися в Буську

2.     Як звати авторів – вихідців з Буська та упорядника цієї книги

3.     Вкажіть посилання на електронний варіант цієї книги в ОНЛАЙН  БІБЛІОТЕЦІ  БУСЬКОЇ  ГРОМАДИ

      Автори трьох правильних відповідей залишених на фейсбук-сторінці тут координатора ПЄІ (пункту європейської організації) та БібліоХабу Буської бібліотеки Марії Литвин  отримають призи.  

 

 БібліоХаб Буської громади визначив професіоналів Різдвяної онлайн-вікторини 2024-2025, котрі взяли участь в комфортній, затишній домашній атмосфері.

Надіслали правильні відповіді з дотриманням усіх вимог

Перше місце у онлайн-вікторини  «Люби і знай свій рідний край і міжнародну допомогу залучай», дісталося учениці 4 А класу Буської ОЗЗСО I-III ст. №2 Воргуль Діані та Колтик Саші учневі 1 А класу


 
Тож вітаємо переможців Різдвяної онлайн-вікторини 2024-2025!

 

У вікторині також брали участь учні 6 Б класу Буської ОЗЗСО I-III ст. №1 Бак Андрій, Панченко Юрій та Супрун Давид



Тут буде розміщено відеоролик

 

 МАТЕРІАЛ  НА  СТАДІЇ  РОЗРОБКИ 

пʼятниця, 17 січня 2025 р.

Cлово пам’яті про о. Андрія Баглая

 


09.12.1977 – 08.12.2024рр. Б.

Родина , парафіяни Храму св.Юрія, християнський люд Бузеччини, зустріли 40-й день передчасної кончини о.Андрія Баглая, у великому смутку і з болем у серці.

У вічність відійшла Людина з великими Християнськими чеснотами, глибокими знаннями Христової науки, люблячим чоловіком і батьком для дітей.

Для мене особисто, і для всіх, хто з ним служив Богові, о.Андрій, був і залишається незаперечним моральним авторитетом. Він належав до тих священнослужителів, які мали шану і повагу, не тільки у парафіян нашої Церкви, а й у люду інших конфесій. Про це яскраво засвідчили його похорони. В останню дорогу о.Андрія Баглая провели католики і православні, чисельний люд Бузецького краю, християни Тернопільщини та Іванофранківщини, які своїми молитвами благали Бога прийняти його душу у місця вічного Спокою і Відпочинку.

о.Андрій Баглай народився, ріс і виховувався у надзвичайно побожній родині. Глибоку віру в Бога , велику силу Молитви Він увібрав у своє єство з молоком матері Очевидці міста Козови стверджують, що його мама Марія, кожної неділі  й у свята, в супроводі дітей крокувала до Божого Дому на спільну молитву, де батько Петро слугував паламарем.

Родинне духовне виховання дітей, очевидно, і стало тим Божим провидінням, що покликало молодого Андрія до священства, якому жертовно служив понад 20 років свого свідомого життя.

Його Євангельські проповіді, реколекції у Храмах нашої Єпархії, стверджували, як людину, яка постійно працювала над підвищенням свого духовного рівня. З метою розширення своєї священницької діяльності, у листопаді ц. р. , закінчив капеланські курси, що кликали його до роботи з пораненими солдатами у шпиталях, з воїнами ЗСУ, які захищають на передовій рубежі України.

Отець Андрій мав серце Апостола Павла. Був чутливий до чужої біди і сліз. Духовними розрадами потішав багатих і бідних, праведних і грішників, потребуючим подавав матеріальну допомогу.

Разом з тим, був наполегливий, енергійний і демократичний у вирішенні багатьох господарських справ Церкви.  Кожне мале чи велике діло він вирішував з членами парафіяльної Ради. Уважно вислуховував їх зауваження та пропозиції.

З його ініціативи у вікнах Храму встановлені кольорові вітражі, а сама Церква розписана відомими художниками Львівщини.

В перші роки його діяльності збудовано парафіальний будинок, господарські приміщення, велику роботу проведено по благоустрою Церковної території, оновлено зовнішній фасад Храму, нещодавно упорядковано дорожний перехід біля нього.

Особливу увагу о. Андрій Баглай приділяв вихованню молоді. З цією метою у новозбудованому приміщенні працює катехичний клас, де хлопці і дівчата вивчають основи християнської етики, англійську мову, активно працює тут церковний драмгурток. А День першої Сповіді та Святого Причастя перетворене у велике свято парафіян нашої Церкви.

У  памяті парафіян Храму св.Юрія назавжди збережуться цікаві і захоплюючі поїздки з о. Андрієм по багатьох відпустових місцях і появ Божої Матері.

Незабутніми будуть Божественні Літургії, які провадив о. Андрій для хворих у ЦРЛ, людям похилого віку в Церковці Різдва Пресвятої Богородиці.

о.Андрій Баглай був шанованим і поважним авторитетом у священників нашого деканату. Для них, Він був Людиною, яка вірно служила Богові і Українському народу.

У цей скорботний день, і я, схиляю голову для вічної памяті мого Духовного Отця, сповідника, щирого заступника і вихователя, з яким пліч о пліч служив Всевишньому понад 15 років свого життя.

Вічна Йому память. 

Вічна Йому память. 

Вічна Йому память.

 

Адам Тарновський

 


субота, 11 січня 2025 р.

40 днів тому відійшов у вічність Зіновій Павлик

  Другого січня 2025 року, родина, члени ГО"Товариства Бужани", депутати Буської міської ради, краєзнавці, волонтери, екскурсоводи та бібліотекарі зустріли у великому смутку  сороковий день передчасної кончини Зіновія Юліановича Павлика.
 
 
Він залишив у спадок нашій бібліотеці книги та копію рідкісної карти В.Кубійовича та М.Кульчицького ЛЕМКІВЩИНА й НАДСЯННЯ (його мати Марта Павлик-Гриник народилася на Лемківщині ...)


А також власноруч намальовану копію свого родинного дерева починаючи з 1800 року, для вивчення людського родоводу наступними поколіннями. Це тісний зв'язок з минулим родини.
 
 
Світлій пам'яті Зіновія Павлика присвячується трьоххвилинний відеоролик з його живим голосом та спогадами про Лемківщину
 
    
Прогляньте також однохвилинний відеоролик про ЛЕМКІВСЬКИЙ СЛОВНИК 

 
Просимо молитвами прийняти його душу в Небесне Царство для вічного спокою та відпочинку.
 
Птахи переносять душі померлих у РАЙ.
 

Вони на крилах віднесли душу Зіновія Юліановича Павлика в небеса.
 
ВІЧНА  ЙОМУ  ПАМ'ЯТЬ


Цей матеріал підготував  БібліоХаб, ГІЦ (Громадсько інформаційний центр) спільно з ГО "ІРЦМБ" (ГРОМАДСЬКОЮ ОРГАНІЗАЦІЄЮ "ІНФОРМАЦІЙНО-РЕСУРСНИЙ ЦЕНТР МІСТА БУСЬК") та ПЄІ (Пункт Європейської інформації) при Інтернет-центрі Буської бібліотеки