четвер, 22 грудня 2011 р.

До 10-річчя відкриття Інтернет-центру

22 грудня 2001 року в приміщенні  Буської центральної районної бібліотеки ім. І.Котляревського, за проектом "Інтернет для читачів публічних бібліотек" LEAP-I , відкрився перший на Львівщині Інтернет-центр.

        Відео про цю подію прогляньте тут:
http://www.youtube.com/watch?v=MI_Zgb5iEWY

         Цьому передувала підтримка Фонду Сороса проекту "Організація доступу Буської центральної районної бібліотеки до мережі Інтернет" (1998р.)
Доступ до мережі Інтернет усі ці роки надає провайдер Львівська філія СП "Інфоком" через виділену лінію на швидкості до 3,5 Мбіт/сек за протоколом ADSL. Сервер постійно під'єднаний до фіксованої IP-адреси. На сервері розгорнуто веб-сторінку Буської центральної районної бібліотеки ім. І.Котляревського, яку можна проглянути в робочий час. Сервер може надавати цілодобовий доступ за протоколом dial-up користувачам телефонної мережі через модемний пул і 2 телефонних канали. На 4-х робочих місцях щоденно можуть працювати до 20 користувачів.
У 2002-2011 роках Інтернет-центр отримав фінансову підтримку від Посольства США за проектами LEAP-Delta, LEAP-Connect, LEAP-Connect-II,  від Посольства Канади за проектом I*EARN "Створення сайтів для дітей з обмеженими можливостями" , LEAP-2010 та від Буського відділу культури і туризму і місцевих спонсорів. Загальна вартість грантів перевищує 150 тис. гривень.
1)  З 1999 до 2008 року Інтернет-центр був єдиною базою для участі Буської гімназії в мережі I*EARN, роботи в 2002-2003 рр. волонтера Корпусу Миру, програм обміну, навчання вчителів за програмою «Інтел. Навчання для майбутнього».
2) З 2001 року Інтернет-центр координує успішну участь Буської міськради в Європейській асоціації міст-лелек 
http://www.zik.com.ua/ua/news/2008/09/19/150494
 
3) Через Інтернет-центр сотні громадян оформили візові документи, знайшли роботу в Польщі, здійснили поїздку в США.
4) Інтернет-центр з 1999 до 2007 року був єдиним джерелом доступу до Інтернету для місцевих журналістів і (навіть!) місцевого ВАТ  «Укртелекому».

5) Інтернет-кафе “Альянс”поруч з бібліотекою у 2007 році не витримало конкуренції і було закрите.
6) Археологічна експедиція проводила розкопки в  Буську кілька років. Проведена в липні 2008 року в Інтернет-центрі презентація знахідок
http://www.zik.com.ua/ua/news/2008/07/21/144211
   стала всеукраїнською сенсацією і сприяла успіху експедиції.
7) Створені бібліотекарями краєзнавчі сайти
http://www.busk.io.ua/ http://www.buskfamouse.io.ua/  випадково стали предметом публікації в донецькій газеті 
Сегодня»  http://www.segodnya.ua/news/14114586.html .  Це сприяло успіху товариства «Просвіта» на східній Україні.
8) Участь Буської бібліотеки в конкурсах 
CLIR
  і  «Доступ до навчання» у 2004,2008 рр. трохи посприяла успіху програми «Бібліоміст». Ось фрагмент листування з фундацією Біла та Мелінди Гейтс:


      За останні 5 років ремонтували 4 комп’ютери, на спонсорські кошти зібрали в 2007 році 1 комп’ютер для нового сервера, 1 комп’ютер без відеомонітора закупили в 2008 році за бюджетні кошти. Було закупено також периферійне обладнання і програмне забезпечення (веб-камера, МФП, модем і т.п.). Перевага при закупівлі обладнання, комплектуючих і програмного  забезпечення надавалась американським виробникам таким як Microsoft, HP, Zyxel, Intel.

Матеріал на стадії розробки

неділя, 11 грудня 2011 р.

На екскурсії в музеї

Вільний від роботи час бібліотекарі проводять в царині культурного життя. Вони відвідують музеї України, збагачуючи свій світогляд, поповнюючи бібліотечні полички новими експонатами, краєзнавчою літературою та путівниками по них.

На фото внизу в центрі зліва, директор Буської ЦБС Оксана Стецик з колективом.





Колектив бібліотеки біля входу в Львівський національний музей ім. А.Шептицького
Світлини бібліотекаря юнацької кафедри Лесі Цюпки

Інженер-бібліотекар М.Литвин

четвер, 1 грудня 2011 р.

Круглий стіл з нагоди відзначення 20-ї річниці Всеукраїнського референдуму

Сьогодні у читальному залі  бібліотеки відбувся круглий стіл до 20-ї річниці Всеукраїнського референдуму. Участь в ньому взяли представники влади, вчителі, краєзнавці, журналісти, методисти відділу культури і туризму, бібліотекарі та активні читачі.
Захід вела директор Буської ЦБС Оксана Богданівна Стецик. Бібліотекарі підготували книжкову виставку "Так народжувалась держава" (див. фото внизу).



                 На двох верхніх знімках учасники зібрання уважно слухають доповідь бібліотекарів Людмили Михалюк та Лесі Цюпки. Верховна Рада України 1 грудня 1991 року провела Всеукраїнський референдум, на якому 90,3 % громадян України дали ствердну відповідь.
Керівник відділу культури і туризму Буської РДА Людмила Іванівна Ціхоцька розповіла присутнім, як 20 років тому їздила спостерігачем від Народного Руху України від кандидата у Президенти України В'ячеслава Чорновола у Маньківський район на Черкащину.
Усі присутні поділилися своїми спогадами.


На цих двох світлинах інженер-бібліотекар Марія Литвин  демонструє фотоматеріали буремних подій 20-річної давності на теренах Бущини. Дивись краєзнавчий сайт http://www.busk.io.ua/

Книжкова виставка "Так народжувалась держава". Фото біблітекаря Лесі Цюпки.

                                 Керівник Інтернет-центру Богдан Литвин