пʼятниця, 22 листопада 2024 р.

Крихта хліба… Гіркі роздуми до Дня пам’яті жертв Голодомору

  
23 листопада, у четверту суботу відзначається День пам’яті Голодомору в Україні, у 30-ті роки минулого століття. Цій пам’яті присвячуємо публікацію активного читача нашої бібліотеки «Крихта хліба»

(https://gazeta.ua/articles/life/_vidrizati-ruki-i-krapka--merezha-lyutuye-cherez-hlib-yakij-vikinuli-u-smitnik/828698)

В урочищі «Корчунок» Петро і Катерина Климчуки в спекотний липневий день зачищали рештки недавно вирубаного лісу. Пятий день Петро і Катерина тяжкими заступами добували рештки коріння сосни, берези, вільхи з тим, щоб на осінь підготувати дану парцелю під посів жита. Ця ділянка  дісталася Климчукам у даровизну від братової, яка поспіхом продала мішаний лісок для того, щоб зібрати гроші для виїзду до Аргентини. У багатодітної сімї появилася надія наступного року поповнити свій хлібний баланс.

-         Буде якась крихта хліба, якого завжди бракує у передновок, - промовляли стомлені уста Климчука

… Крихта хліба… Пишу ці рядки для того, щоб кожен хто його споживає, глибше усвідомив, що Хліб насущний дістався нам і нашим предкам у тяжкій виснажливій праці. Мозолястими руками селянина оброблявся кожний клаптик землі з тим, щоб спасти сім’ю від голодної смерті.

Думаючи про крихту хліба, не можу забути як двоє сусідських сиріт, чекали коли мачуха давала їм тонесенький окраєць хліба  у полудневу пору. Їхні оченята невблаганно просили: ще і ще кусочок чорного жорнового хліба. Біль стискає серце, коли пригадую як в 1947 році жінка із Білорусії, йдучи вулицями села і молила людей кусок хліба, за який годилася виконувати будь-яку тяжку працю у господарстві.

Про крихту хліба, Ганна Паламарчук працюючи медсестрою у підпільній лісовій лікарні, з болем у серці, розповідає, як зимою 1945 року останнім боханцем хліба годувала поранених воїнів УПА. Цілий тиждень вона із лікарем, краяли хлібину на маленькі кружельця із чаєм звареним з рослин чорної ягоди, засолодженим сахариною, подавала раз у день хворим повстанцям. Харчові продукти закінчувалися, бо «червона мітла» перекрила всі дороги, якими селяни доставляли партизанам харчові продукти.

Крихта хліба тяжко давалася селянинові, коли він грабками косив жито і пшеницю у спекотний день, а жінка в поті чола в’язала снопи і клала у півкопу, де під свіжоскладеною, спочивало заплакане немовля.

Роздумуючи про крихту хліба пам’ятаймо і про сумні і трагічні дні 30-х років, коли голодна смерть косила малого і старого, коли кожен конаючий благав шматок хліба, бо він рятував його від страшної смерті заподіяної кремлівськими виродками.

Ця сумна сторінка нашої історії, кличе нас у День памяті жертв голодомору, запалити свічку в нашій оселі та відмовити Господню Молитву за душі невинно убієнних московськими людиноненависниками.


До написання цих гірких роздумів покликала мене подія, коли однієї ранкової прогулянки побачив два надрізаних, зацвітих батони біля сміттєвого ящика. Якийсь нелюд поглумився над Хлібом насущним. А коли ще пригадав як підлітки копали круглу булочку замість футбольного м’яча, взявся за перо, щоб ще і ще раз нагадати, що Хліб насущний це Божий дар, який маємо споживати з Молитвою і великою дякою Всевишньому.

 

 Д. АДАМЕНКО

 


четвер, 21 листопада 2024 р.

Дія.Освіта. Професія бухгалтера

 


Якісна та професійна бухгалтерія — запорука ефективного та прибуткового бізнесу.

Запускаємо серіал «Головний бухгалтер» на Дія.Освіта, щоб з’ясувати тонкощі цієї професії, переваги й недоліки роботи, оплату праці та незамінну роль у сучасному бізнесі.

Серіал «Головний бухгалтер» на Дія.Освіта допоможе початківцям та світчерам зрозуміти тонкощі професії. За 7 серій ви дізнаєтеся про:

  • навички та знання необхідні для старту у професії та кроки кар'єрного зростання;
  • міфи про професію головбуха;
  • секрети бухгалтерського, управлінського та податкового обліку;
  • інструменти для цифровізації повсякденних задач бухгалтера;
  • основні фінансові документи, з якими працює фахівець, та як вони впливають на рішення інвесторів і керівництва;
  • які є та навіщо потрібні сертифікації бухгалтера і як це допомагає у професійному зростанні.

Спікерка серіалу Наталія Остапʼюк, професорка кафедри бухгалтерського обліку та консалтингу ЗВО «Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана» розповість, чому професійний головний бухгалтер — це стратег, аналітик і фахівець, який вміє використовувати найновіші технології.

Зазначимо, що за перший квартал 2024 року українці відкрили рекордну кількість бізнесів — понад 74 тисяч, тому попит на спеціалістів лише зростатиме. Зокрема, станом на листопад 2024 року національний портал з пошуку роботи work.ua налічує близько 3 тисячі вакансій бухгалтера із середньою заробітною платою в понад 20 тисяч гривень.

Переглядайте серіал «Головний бухгалтер» на платформі Дія.Освіта: https://osvita.diia.gov.ua/courses/chief-accountant.

Освітній серіал реалізовано компанією 7eminar та бухгалтерською академією 7eminar.academy для платформи Дія.Освіта.

Професія бухгалтера: руйнуємо стереотипи про фах і дізнаємося, як розвиватися у сфері фінансів та цифр, з новим серіалом на Дія.Освіта

 

Цей матеріал підготував  БібліоХаб, ГІЦ (Громадсько інформаційний центр) спільно з ГО "ІРЦМБ" (ГРОМАДСЬКОЮ ОРГАНІЗАЦІЄЮ "ІНФОРМАЦІЙНО-РЕСУРСНИЙ ЦЕНТР МІСТА БУСЬК") та ПЄІ (Пункт Європейської інформації) при Інтернет-центрі Буської бібліотеки посилаючись на https://mail.ukr.net/desktop/u0/readmsg/inbox/17321803272750586640

вівторок, 19 листопада 2024 р.

Тренінг для батьків "Як підтримати дитину у часи війни?"

У рамках першого міні-проєкту ініціативи Вітер, запрошуємо відвідати тренінг для батьків «Як підтримати дитину у часи війни?» 

Переживати вибухи, сумні звістки, смерть, стрес, і тривожні новини – це ні для кого не вибір. Та найбільше від війни страждають діти. Зараз їм як ніколи потрібна підтримка стабільних дорослих.

Як розпізнати, що дитині потрібна психологічна допомога? Як дорослим підтримувати себе та бути емоційно та психологічно спроможними надавати підтримку дітям? Поговоримо про основи вікової психології та про те, хто може надавати дитині психологічну підтримку.

Спікерка – Примачок Юлія, кризова психологиня, авторка курсів та тренінгів з розвитку навичок soft skills для підлітків та дорослих. Має досвід роботи з постраждалими від війни, домашнього та гендерно-зумовленого насильства, сімʼями військовослужбовців та ветеранів. Запустила чат-бот самопідтримки для партнерок військовослужбовців "Привіт, люба!"

Тренінг відбудеться за підтримки Американських рад з міжнародної освіти

Коли: 23 листопада, 10:00–11:30.

Де: подія відбудеться онлайн на платформі Zoom. Ви отримаєте посилання за день до події.

Для участі у тренінгу просимо зареєструватися за посиланням.

Шановні лідери громад!

Просимо вас поширити на ваших сторінках інформацію про тренінг для батьків, який буде корисним родинам, які виховують дітей шкільного віку.

З повагою, Марія Левонова

 

Цей матеріал підготував  БібліоХаб, ГІЦ (Громадсько інформаційний центр) спільно з ГО "ІРЦМБ" (ГРОМАДСЬКОЮ ОРГАНІЗАЦІЄЮ "ІНФОРМАЦІЙНО-РЕСУРСНИЙ ЦЕНТР МІСТА БУСЬК") та ПЄІ (Пункт Європейської інформації) при Інтернет-центрі Буської бібліотеки

неділя, 10 листопада 2024 р.

Сертифікати бібліотечної участі в навчанні 2024

     24 і 25 жовтня 2024 р., БібліоХаб КЗ "Буської публічної бібліотеки" брав участь у ХХVІІ Всеукраїнській онлайновій науково-практичній конференції «Короленківські читання 2024» за темою «Бібліотеки, архіви, музеї в умовах війни» (з міжнародною участю).    За активну онлайн участь у ній надіслано сертифікат 

      Науково-практична конференція «Короленківські читання 2024» за темою «Бібліотеки, архіви, музеї в умовах війни» була безкоштовною на платформі ZOOM.
       Також 24 жовтня, під час перерви вищезгаданого онлайн заходу,  в читальному залі  спеціалістами Мальтійської допомоги проводився офлайн захід про стрес і методи його подолання. За участь у тренінгу отримано сертифікат

    Згодом  у Львові відбувся тренінг для бібліотекарів з громад Львівщини "Правові потреби ВПО та осіб, що постраждали внаслідок війни, та шляхи їх вирішення. Забезпечення доступу до актуальної правової інформації та механізми перенаправлення". Провідні юристи Норвезької ради у справах біженців (NRC) в Україні підвищили обізнаність працівників книгозбірень у правових питаннях та поінформували чим вони можуть бути корисними для ВПО.    Від КЗ"БПБ" участь в офлайн заході брали Леся Цюпка, Анна Лех, Надія Островська та Галина Сай. По завершенні тренінгу вони одержали сертифікати
  (https://www.facebook.com/buska.crb/posts/pfbid0A13t47pSxZnfNt3txX6AwLLn5U1vTRezQJfA7ce53fEx6KNki4R7UhzxSvLAesyYl)

Цей матеріал підготував  БібліоХаб, ГІЦ (Громадсько інформаційний центр) спільно з ГО "ІРЦМБ" (ГРОМАДСЬКОЮ ОРГАНІЗАЦІЄЮ "ІНФОРМАЦІЙНО-РЕСУРСНИЙ ЦЕНТР МІСТА БУСЬК") та ПЄІ (Пункт Європейської інформації) при Інтернет-центрі Буської бібліотеки

 Читайте також «Короленківські читання 2024» за темою «Бібліотеки, архіви, музеї в умовах війни» (з міжнародною участю)
Бібліотеки, музеї та архіви в умовах війни 2024 Цифрограм для бібліотечних працівників вже доступний на Дія.Освіта.  Вебінар з запрошеними фахівцями «Відкрита наука і Суспільство».  Хаби цифрової освіти. Розвиток спроможності бібліотек 26.10.2023. Вебінар з запрошеними фахівцями «Відкрита наука і Суспільство». 30.10.2023.  Всесвітній тиждень медійної та інформаційної грамотності в бібліотеці  

Увага ! У сільські бібліотеки безкоштовний інтернет  

Cубвенції на інтернет для ОТГ (бібліотек, шкіл, фапів, клубів...)  

Про режим “без паперів”