четвер, 26 лютого 2015 р.

ЗА НОВИНКАМИ – У БІБЛІОТЕКУ


З початку нинішнього року бібліотеки Буської ЦБС  поповнились новими надходженнями на суму понад 11 тис. гривень. Всього у фонди книгозбірень надійшло 120 примірників видань. 


Це книги історичного змісту, художні твори, літературознавство та мистецтвознавство, медицина та інші. Бібліотека щиро вдячна меценату, депутату Львівської обласної ради Богдану Козаку за  подаровані 23 примірники книги  Митрополита  Андрея Шептицького «Пастирські послання  1905 – 1944». Благодійник уже не вперше долучається до акції «Подаруй бібліотеці книгу». Серед видань для дітей вартує уваги  книга Івана Франка «Казки», в якому уперше в повному обсязі публікується казкова спадщина письменника. А дослідників рідного краю зацікавить нова книга «Історія  королівства  Галичини» (від праісторії до року 1264). Вона є синтезом фактів , гіпотез і доведень, почерпнутих з книг, автори яких вивчали тему Галичини. Не менш цікавим  для читача є  мистецьке видання «Галичина . Український здвиг» (за матеріалами архіву Степана Гайдучка). Це справжній фотолітопис ХХ ст., надзвичайно цікаві сторінки життя нашого народу, де закарбовано героїчну історію боротьби за незалежність, прояви героїзму та духовного піднесення галичан у справі відродження гідності та національного духу українства.


Л.Вовк, зав. методично – бібліографічного відділу Буської ЦРБ

ТЕАТР «КАЗКАРИК» – НА БУСЬКІЙ СЦЕНІ




Сьогодні у методичному залі районного Народного дому вихованці Буського дитячого садочка «Лелеченя»  подивилися цікаву лялькову виставу  для дітей за казками «Рукавичка» та «Про Дівчинку - Нехотілочку». 


Автор та режисер оригінального проекту «Театр в бібліотеці»  - відомий на Бущині бібліотекар, краєзнавець Марія Смолінська . Пані Марія - ентузіаст, спеціаліст з чималим досвідом роботи, а основне – з величезним прагненням зробити відпочинок читача цікавим та різнобічним. Це змушує її шукати нові форми роботи, за допомогою яких діти активно сприймають інформацію про героїв, авторів книг. Так у неї виник задум створення лялькового театру «Казкарик». Його девізом став вислів «Нам без книг ніяк не можна», а метою і завданням – виховання любові до книги, до рідної мови, до мистецтва через засоби лялькового театру. Такі вистави уже полюбилися мешканцям Ракобовт та навколишніх сіл. Сьогодні аматори  своєю акторською майстерністю підкорили районну сцену. Розважали дітвору  і Мишка – Шкряботушка, і Жабка – Скрекотушка, і Зайчик – Побігайчик, і Дівчинка – Нехотілочка, та ще багато казкових персонажів. А виконували ролі талановиті сільські аматори – Ольга Смолінська, Марія Смолінська та Іванна Якимишин.




Леся Вовк, зав. методичного відділу Буської ЦРБ

пʼятниця, 20 лютого 2015 р.

ПАМ’ЯТАЄМО СВОЇХ ГЕРОЇВ


 

Сьогодні Україна вшановує пам'ять Героїв Небесної Сотні. Рівно рік тому в столиці України відбулися буремні події, які змінили хід нашої історії. У лютому 2014 року під час сутичок протестувальників із силовиками в центрі Києва загинули понад сто осіб, сотні були поранені, найбільше з яких – 20 лютого. Згодом загиблих учасників акцій протесту почали називати «Небесною сотнею». Серед загиблих героїв є і наша землячка – Ольга Бура, уродженка с.Ріпнів.  Разом з усіма свідомими українцями сьогодні ми схиляємо  голови перед силою духу, сміливістю і стійкістю тих, хто віддав своє життя під час Революції гідності. У читальному залі Буської районної книгозбірні розгорнуто тематичну виставку – експозицію «Герої не вмирають…»
 
Працівники бібліотеки візьмуть участь у районних заходах із вшанування  світлої пам’яті новітніх героїв.

Л.Вовк, зав. методично – бібліографічного відділу Буської ЦРБ

четвер, 19 лютого 2015 р.

ТРИВАЄ ТИЖДЕНЬ ПРАВОВИХ ЗНАНЬ





З 16 по 20 лютого  в Буському районі проходитьТиждень правових знань, присвячений Конвенції ООН з прав захисту дітей. З метою підвищення рівня правової  обізнаності, свідомості та культури громадян, поширення правових знань серед дітей та запобігання скоєння ними правопорушень Буська  центральна районна бібліотека ім. І.Котляревського  розгорнула  тематичну книжкову виставку «Знай свої права, дитино». У Буській районній дитячій бібліотеці оформлено виставку «Кожна дитина має право». Їх наповнюють  література нормативного характеру, книги з права  та періодичні видання правового змісту. 
          Л.Вовк, зав. методично – бібліографічного відділу Буської ЦРБ

вівторок, 17 лютого 2015 р.

ПЕРША УКРАЇНСЬКА ДЕЙЗІ - БІБЛІОТЕКА

 
Сьогодні в методичному залі РНД для бібліотекарів Буської централізованої бібліотечної системи відбувся семінар із створення першої української дейзі – бібліотеки, який провела виконавчий директор Львівського обласного осередку Всеукраїнської громадської організації «Українська спілка інвалідів» Оксана Потимко зі своїми помічниками. Пані Оксані вдалося втілити в життя перший і єдиний в Україні некомерційний проект навчання незрячої людини. В Україні майже немає аудіокниг для людей з вадами зору — художніх, довідкових, підручників для загальноосвітніх шкіл та вищих навчальних закладів, дитячої літератури. Автор проекту розповіла про ініціативу та історію створення дейзі – бібліотеки на Львівщині. Вона міститиме 2000 книг у спеціальному форматі для людей з вадами зору.

 
Також пані Оксана ознайомила бібліотекарів із світовим стандартом аудіокниг «daisy» і провела майстер – клас із начитування книг. Бібліотекарі взяли активну участь у тренінгу і пообіцяли підтримати цю ініціативу активістки
 
 
Л.Вовк, зав. методично – бібліографічного відділу Буської ЦРБ

субота, 14 лютого 2015 р.

ЛЮБОВ – НАЙКРАЩИЙ ПОДАРУНОК



14 лютого  відзначаємо День Валентина, свято усіх закоханих. Символізуючи любов, у цей день прийнято дарувати один одному подарунки та робити знаки уваги. Світ починається з любові – вона надихає на нові відкриття в науці,  створення шедеврів у мистецтві та літературі. Про любов багато сказано та написано. Саме цікаві вислови відомих людей, вірші, історії про велике кохання лягли в основу  тематичної виставки «Любов – найкращий подарунок», яку бібліотекарі Буської  районної бібліотеки розгорнули в читальному залі. 

 

 А доповненням до яскравої виставки стали солодощі – печиво у формі сердець, яке до свята приготувала креативний бібліотекар юнацької кафедри Леся Цюпка. Ним господарі книгозбірні  залюбки вгощали своїх відвідувачів.



Л.Вовк, зав. методично – бібліографічного відділу Буської ЦРБ

Працюємо з електронними книгами




Я та моя колишня учениця Анна Дончак - бібліограф маємо достатньо основної роботи. Однак, влучивши вільний момент, коли в читальному залі звільнились два столи, вирішили попрацювати з подарованими електронними книжками. Wi-Fi чудовий, а Ані навіть вдалось завантажити декілька книжок. Читатимуть їх у сімейному колі.



                                                                                                      Богдан Литвин

четвер, 12 лютого 2015 р.

Старт підготовки мікропроекту з Німецького Боку

Після того, як вчора відділ економіки Посольства Німеччини визнав наш проект щодо розширення зони WI-FI та інформаційних послуг для громади міста Буська  таким, що вартий розгляду конкурсною комісією, почалася напружена підготовка заявки.
Отож, сьогодні, 12 лютого 2015 року в Інтернет-центрі Буської бібліотеки побували представники Львівської філії українсько-німецького СП "Інфоком". Вони вивчали технічні умови прокладання оптично-волоконного кабеля та встановлення антен і ретрансляторів.


На цій світлині інженери ЛФ СП "Інфоком" оглядають найвищу точку на Народному домі міста Буська, де заплановано встановлення передавальної станції.

Саме з провайдером СП "Інфоком" у 1999 році бібліотека, яка
 знаходиться на вулиці Грушевського (колишній Німецький Бік) у Буську починала освоювати простори глобальної мережі і відкривати міській громаді інформаційне суспільство за проектом Фонду Сороса. Потім бібліотеку підтримало Посольство США, а тепер є надія на допомогу Німеччини в подоланні цифрової нерівності.

Богдан Литвин

середа, 11 лютого 2015 р.

НАРАДА БІБЛІОТЕЧНИХ ПРАЦІВНИКІВ



Сьогодні в методичному залі РНД  відбулася чергова нарада бібліотечних працівників Буської централізованої бібліотечної системи.. На ній обговорили  питання функціонування  бібліотечних закладів району впродовж 2015 року. Дирекція  ЦБС (О.Стецик, Г.Гораль)  та методичний відділ (Л.Вовк) подали методичні поради щодо відзначення основних заходів загальноукраїнського, обласного та районного рівнів. Йшлося, зокрема, про відзначення Року  Митрополита Української Греко – католицької  церкви  Андрея Шептицького, 80 – річчя українського поета  Василя Симоненка, цикл заходів до  70-ї річниці визволення України від фашистських загарбників та Перемоги у Великій Вітчизняній війні 1941-1945 років, ювілейні дати краєзнавчого календаря Бущини, нові проекти та конкурси.

 

Заступник директора Буської  ЦБС по роботі з дітьми Г.Гораль виступила з методичними рекомендаціями «Дитячі письменники – ювіляри року».  Також з метою поповнення та оновлення книжкових фондів  методичною службою було оголошено акцію – конкурс серед бібліотек – філій Буської  ЦБС «Подаруй бібліотеці книгу».


Л.Вовк, зав. методично – бібліографічного відділу Буської ЦРБ

вівторок, 3 лютого 2015 р.

ПАМ’ЯТІ ВИСОКОГО МИТЦЯ


Пішла з життя яскрава, талановита людина. Високий митець і Великий українець!  Величезною, непоправною  є втрата для його шанувальників та усієї української культури. На жаль, яскраві зірки, спалахнувши, дуже швидко гаснуть… Памятаємо Тебе, Кузьма Скрябін. Разом з усіма схиляємо в скорботі голови… У Буській районній бібліотеці  виставкою – реквіємом вшанували світлу пам'ять Андрія Кузьменка – співака, композитора, письменника. 

Леся Вовк

 

Захисникам східних кордонів


 
2 лютого 2015 року отець Андрій Баглай, настоятель храму св. Юрія, що в м. Буську, освятив маскувальні сітки, опалювальні печі (буржуйки) та спальні мішки, виготовлені бущанами для потреб воїнів АТО.  Напередодні руками працівників РНД і районної бібліотеки, школярами нашого міста було сплетено 40 метрів маскувальної сітки.


 Народними умільцями - головою Товариства "Бужани" Зіновієм Павликом та підприємцем Романом Гаєвським - власноручно виготовлені 4 печі.


 А жінка, яка просила не називати свого імені, спонсорувала 2 спальні мішки. Їх вручили батькам, діти яких стоять на захисті східних рубежів України.

Усі речі було передано в Золочівський військовий гарнізон

 
                                                   Марія Литвин, методист

понеділок, 2 лютого 2015 р.

На Львівщині створять аудіобібліотеку для незрячих

На Львівщині створять аудіобібліотеку для незрячих. І це буде перша в Україні дейзі-бібліотека, яка складатиметься з 2000 книжок у спеціальному форматі – для людей з вадами зору.
За інформацією прес-служби ЛОДА, до департаменту з питань культури, національностей та релігій облдержадміністрації з клопотанням звернулася голова Львівського обласного осередку ВГО «Українська спілка інвалідів - УСІ» Оксана Потимко, яка просила сприяння в організації та проведенні навчальних семінарів і майстер-класів для працівників тридцяти бібліотек області. Мета тренінгів – начитування літератури для її наступної конвертації у формат daisy, також – ознайомлення бібліотекарів із таким форматом та його перевагами.
Нагадаємо, що DAISY (Digital Accessible Information System) – спеціальний формат аудіокнижок, який характеризується високим ступенем стискання, захистом від копіювання і структурованою розміткою та зручною навігацією. Формат дейзі дозволяє незрячому користувачеві упродовж кількох секунд знайти в аудійованій книзі потрібний розділ, параграф, сторінку, абзац, фразу. Дейзі-книжка може містити як звичайний текст, так і аудіодоріжку, ілюстрації, відеоряд.
Дейзі-бібліотеки – поширене явище в країнах Європи. Натомість в Україні майже немає аудіокниг.  Для їх створення передовсім треба створити базу текстів, що зараз і робитимуть на Львівщині.
Тетяна КОЗИРЄВА, "День", Львів.