вівторок, 25 грудня 2018 р.

РІЗДВО 2019 ОЧИМА БІБЛІОТЕКАРІВ І ЧИТАЧІВ

Різдво 2019 творили разом  колишні та теперешні жителі Буська, бібліотекарі і читачі, діти і дорослі.

Ось, що з того вийшло





Зв'язки не перериваються...

Щойно надійшла зі США свіжа порція англомовних дитячих книг від Марк Капій

 

Кращому бібліотекарю книга про кімнатні рослини. Пані Людмила добре знає польську мову. Усім покаже і розповість про кожну рослину



Кращому користувачу пункту Європейської інформації диски з новорічними вітаннями, книжкові закладки, наліпки



З Любліна до нас завітала Уляна Кучма. Вона навчається в Університеті Марії Кюрі-Складовської (Uniwersytet Marii Curii-Składowskiej). 

Наша користувачка погодилася передати нашим благодійникам до Польщі нову краєзнавчу літературу



четвер, 20 грудня 2018 р.

Соціальна допомога до Різдва


Буський територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг) розташований в сусідньому з Буською центральною районною бібліотекою будинку. 

 

Мешканці пансіонату для людей поважного віку - не єдині підопічні цього центру. Українська держава в умовах економічної скрути намагається надати допомогу якомога більшій кількості одиноких і малозахищених громадян. 

Напередодні Різдва Христового та  Нового року ми завітали до терцентру



Завідувач відділенням організації надання адресної натуральної допомоги Матвіїшин Оксана Петрівна продемонструвала нам цьогорічні продуктові набори. Працівники відділення у ці передсвяткові дні на місці не сидять:




Вони протягом року вручають продуктові набори своїм підопічним з усього району.


'

Поза увагою соціальних служб не залишився ніхто. Адресну допомогу отримали навіть у нашій бібліотеці.


Буський територіальний центр щиро дякує Вельмишановним благодійникам за те, що Вони виявляють бажання долучитися до благодійних акцій, та здійснювати благодійні вклади для придбання продуктових наборів одиноким людям з обмеженими можливостями нашого району.


РЕДКОЛЕГІЯ БЛОГУ

понеділок, 10 грудня 2018 р.

Бібліотека, символи, футбол



Європейські роздуми про буський футбол у  коридорі в майбутнє



Пункт Європейської інформації при Буській бібліотеці започаткував цікаву і корисну справу. При вході до читального залу розмістив на стінах державну та футбольну символіку країн Європейського Союзу. Перед нами прапори: Польщі, Швеції, Норвегії, Угорщини, Італії, Греції, Німеччини, Чехії , герби знаменитих футбольних команд Швейцарії, Іспанії, Голландії, Італії.




Тут слід відзначити, що українські футбольні команди є частиною футбольної спільноти Європи. Адже такі команди як «Шахтар», «Динамо», «Зоря» щорічно приймають участь у змаганнях серед команд Європейського континенту.
До речі команда шахтарів в цьому році завоювала право виступати в 1/8 фіналу Кубка чемпіонів Європи, а кияни в 1/16 Кубка Європи. Це досить вагоме досягнення українських футболістів. Я думаю, що і їх символи знайдуть місце серед символів ФК Європи.
Роздумуючи над футбольними символами, що тут розміщені на згадку приходять імена тих, які прославили футбольну честь Бузецького краю. Це зокрема такі імена як: Бучко Роман Михайлович, який захищав кольори міської футбольної команди 1950-1954 рр.,
 1958 р., стадіон міста Буськ

 Сьогодні він читач районної бібліотеки, активний учасник пункту Європейської інформації



 Давидовський Ярослав Іванович, за міську команду виступав 1951-1954рр., 





Горох Володимир Петрович, Боцян Микола Іванович,
Горошко Михайло Дмитрович, Пелех Михайло Ілліч та багато-багато інших.
Сьогодні принагідно згадати і тих, яких серед нас немає, але їхні футбольні імена навічно вписані у спортивну біографію Бузеччини. Це Микола Третяков, Ігор Удич, Михайло Жук, Анатолій та Володимир Бурячківські, Володимир Солодков, Теодозій Штибель, Євген і Нестор Ступаки, Іван Гутий, Андрій Боровець, які у свій час відстоювали честь футболу рідного краю, приносили радість перемоги уболівальникам, примножували честь і славу лелечого міста.

Переконаний, що футбольні символи, імена наших земляків надихатимуть молодь Бузеччини на нові досягнення футбольних змагань рідного краю.

Адам Тарновський, футбольний оглядач 


P.S.
Редколегія блогу додає нагороди футбольного оглядача







субота, 1 грудня 2018 р.

РУХАЄМОСЬ НАЗУСТРІЧ РІЗДВУ І НОВОМУ РОКУ

21 грудня 2018 року минає 17 років з тих пір, як у затишній кімнаті методистів відкрився Інтернет-центр Буської бібліотеки. Численні важливі події відбулися у цьому просторі пересиченому інформацією. Чимало цікавих людей побували в цьому загратованому приміщенні, тут писались живі історії успіхів, ламались звичні стереотипи і уявлення. Ми не їздили за чужим досвідом, наш досвід перехоплювали інші.
Сьогодні ми не підбиваємо підсумків-- за нас це роблять новітні  технології, ми не плануємо - наші плани просто починаються з наших поточних справ.
Про те, чим живе Інтернет-центр, ПЄІ Буської бібліотеки, чого добився його скромний персонал у 2018 році, що планує на 2019 рік  і скільки це коштує  місцевій громаді розповімо згодом у цьому дописі.
Тим часом життя вирує тут щоденно.

Напередодні передноворічних свят приходять наші відвідувачі з щирими словами подяки 


Щойно з Польщі Анна Кошулап - згадує свій перший візит


Cпогади





РЕДКОЛЕГІЯ БЛОГУ

четвер, 29 листопада 2018 р.

Всеукраїнська акція дарування книг у Буській бібліотеці мала триєдину мету

Цьогоріч Україна офіційно долучилася до всесвітнього благодійного руху  "Щедрий вівторок" або  #GivingTuesday. Мільйони прихильників цього руху кожного року у наступний після Дня Подяки вівторок в понад 150 країнах світу влаштовують благодійні акції, розповідають про них у соціальних мережах і закликають робити добрі справи 

#ЩедрийВівторок 2018 року, який відбувся в пункті Європейської інформації  при Буській бібліотеці об'єднав для добрих справ учасників проекту "Візит на батьківщину предків" з України і Польщі. Він став подією, яка наочно довела
, що поляки та українці  ладні стояти пліч-о-пліч заради доброї мети, волонтерськими зусиллями допомагати один одному і рятувати тих, хто цього потребує.
Колишні бущани та їх нащадки, які сьогодні мешкають в ЄС, і раніше цікавились життям своєї малої батьківщини і бібліотеки, а при нагоді відвідували Буськ і надавали книгозбірні інформаційну підтримку. 

Цьогоріч, 27 листопада 2018 року, на ім'я координатора пункту Європейської інформації Марії Литвин надійшла посилка з Польщі, яка мала триєдину мету.

 По-перше, велика колекція енцеклопедії ЯНА ПАВЛА ІІ. Такої колекції нема у жодній бібліотеці України. Нема також в Інтернеті. Подарували ці дорогоцінні книги нашій бібліотеці пані Jola Kucharska-Pucyk (родове коріння якої у Буську) і Пані Magdalenа Woźniak,  Miejska Biblioteka Publiczna im. H. Łopacińskiego w Lublinie, filia nr 16 przy ul. Kasztanowej. Коли польські бібліотекарі довідались про те, що у палаці Бадені буде відкрита бібліотека, то вирішили допомогти її укомплектувати 

По-друге, вони подарували 6 новеньких дитячих книг до святкування Різдва Христового, яке українці уже вдруге святкуватимуть спільно з католиками і протестантами. Ці  книги будуть передані у костел св.Станіслава у Буську (для вручення презентів кращим дітям)

По-третє,у посилці знайшлися також і найдорогоцінніше у переддень Різдва Христового -  це традиційні конверти  з проскурками (OPLATKI) 

Ними ми поділимося з сусідами з геріатричного закладу (budynek starcew), з котрим бібліотека співпрацює уже багато років.  Цікаво, що там (поруч бібліотеки) живуть єдиною родиною представники кількох народів ЄС

 Редколегія блогу

 

четвер, 22 листопада 2018 р.

Конкурс з прав людини

УВАГА !

Стартує конкурс на краще відео від Місії ООН  з прав людини

 Детальніше про умови конкурсу дивіться тут:



https://www.facebook.com/Buskcity/posts/2110358585652651?__xts__[0]=68.ARAwdSWpRZ45SA8Z12rz_8ShFMAnONmYT6sLWCGRz2JkmtFecDX6FfzuLz_keqTXx1J0MNKrfWYtEoctGjkkpew37laCVTcFiCn4OhB2f0XtHeYabws7iK-W8Mzh2k98UTeI3qVSyUnMFqm-ZfdSq-ioTcN5cwL5oA7a6tXHGlRfBqRZ0QoefVMmeTU0taLaPkRQ13y_lgUgMxtFdK6jZFNwGqYIQ1lhuWuHj8Qyc3Lhe-55VsQT2PKKFnDfAzVg9aKY1TshtF3WejTPkMOEwh6FeJLeYPRth9JDUiCIGIcnlEJ-Zt9cR-18MNkeL6S4pDiYTvc&__tn__=-R

У цьому конкурсі ми взяли участь і з нетерпінням чекаємо результат

Прогляньте наші успіхи у попередньому Європейському конкурсі

Цінним призом та подякою з підписом Посла, Голови Представництва Європейського Союзу в Україні Хюг Мінгареллі нагороджена Марія Литвин за участь у Конкурсі відео від Представництва ЄС в Україні на сайті euroquiz.org.ua в категорії АМАТОР

 РЕДКОЛЕГІЯ БЛОГУ

пʼятниця, 2 листопада 2018 р.

Презентація американських книг у бібліотеці

Martha Radio, presenting books from Mark Kapij in the Busk Library, opens a new page for cooperation between Ukraine and the United States
Марта Радіо , презентуючи в Буській бібліотеці книги від Mark Kapij , відкриває нову сторінку співпраці між Україною і США





Детальніше читайте тут http://buskl.blogspot.com/2018/10/blog-post.html


Редколегія блогу

середа, 17 жовтня 2018 р.

Як Буська бібліотека бореться з бідністю

Я шукаю приклади для ілюстрації ролі бібліотек у досягненні Цілі 1. "Ні бідності" сталого розвитку ООН. Для бібліотечної адвокації. Колеги, будь ласка, наведіть приклади діяльності Вашої бібліотеки з питань покращення обізнаності про програми соціальної підтримки. Також потрібні приклади роботи книгозбірень з питань подолання бідності у сільській місцевості. Ось у такому ракурсі: Вкрай обмежений доступ сільських мешканців до інфраструктурних об’єктів, медичних, соціальних і освітніх послуг покладає на бібліотеки важливі обов’язки – надавати доступні (безкоштовні) послуги та ресурси для розвитку. Буду вдячна за приклади - короткі, яскраві: яка бібліотека(повна назва), що робить/зробила, для кого, який результат? Гарне фото допоможе. - з таким проханням звернулась через соцмережу ФБ віцепрезидент УБА Валентина Пашкова до біблітекарів України.  

   Сьогодні, 17 жовтня 2018 року, в Міжнародний день боротьби за ліквідацію бідності наша інформація є дуже актуальною і тому повторюємо її нижче.

При вході у Буську ЦРБ ім.і І. Котляревського поруч з стендом ПЄІ висить стенд "17 цілей ООН" ( http://buskl.blogspot.com/2018/01/17.html ).

 Кожна з 17 цілей періодично деталізується. Наприклад, ціль 7 - інструкцією про "зелений тариф" від ПАТ "Львівобленерго", демонстрацією сонячної зарядки для гаджетів; ціль 3 -- інформацією з газет, книг та журналів про здоровий спосіб життя у читальному залі; ціль 4 - оголошеннями від навчальних закладів в Україні та ЄС і т.д.

 Певні досягнення бібліотеки у реалізації цілі 1 зумовлені тим, що з 1999 року за кошти МФВ та з 2001 року в межах проекту Посольства США "Інтернет для читачів публічних бібліотек (LEAP)" тут створено Інтернет-центр. У книзі відгуків є численні записи про знайдену роботу в Україні та за кордоном, яка допомогла подолати бідність.
Створена 5 років тому вільна зона WI-FI, сьогодні перетворилась у публічний простір "Німецький бік", де всі можуть отримати безкоштовний до Інтернет.


Зручні умови роботи в публічному просторі привабили сюди партнера - Буський місцевий центру надання безоплатної вторинної правої допомоги і тут безкоштовно можна отримати допомогу від його працівників.

Поруч з бібліотекою у межах вільної зони WI-FI знаходиться БУСЬКИЙ ТЕРИТОРІАЛЬНИЙ ЦЕНТР СОЦІАЛЬНОГО ОБСЛУГОВУВА (НАДАННЯ СОЦІАЛЬНИХ ПОСЛУГ) і геріатричний заклад. Тож найбідніішіі мешканці є користувачами бібліотеки, а працівники Інтернет-центру виконують функції соціальних працівників, як у закладі ( див. http://buskl.blogspot.com/2017/12/blog-post_25.html http://buskl.blogspot.com/2015/10/blog-post.html ) так і за місцем їх проживання (див. http://buskl.blogspot.com/2016/01/blog-post_13.html ) ФОТО https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEigwacfdGyHUWVUfhi6s-q0xdn1aE7mjdzNh0S3ESXhqMVG5VmQbFAyg9yXSw0DWXcj375EF-dy4aOvVy2nnozCODz4qdvs_0_101u71vis0Xu3Rsxw_oFuX1cS9eVV46Y4qMKsr9f3ZIg/s1600/DSC04916.JPG

Буська центральна районна бібліотека імені Івана Котляревського ще в 2001 році уклала угоду про співпрацю з Львівською аграрною дорадчою службою ( http://lads.com.ua/ ) з метою надання фермерам регіону доступу до он-лайновиїх ресурсів, прогнозу погоди, цін на продукцію та сільськогосподарську техніку. В Інтернет-центрі місцеві аграрї завжди можуть ознайомитись з програми допомоги Уряду, а власники земельних паїв отримати консультації про договори оренди. У процесі підготовки проекту на конкурс у Монсанта-Україна перед місцевими радами поставлена проблема фрагментації земельних наділів 1990-х років довкола населених пунктів. Сьогодні ці ділянки раціонально використовуються.

МАТЕРІАЛ ОНОВЛЮЄТЬСЯ

РЕДКОЛЕГІЯ БЛОГУ

неділя, 7 жовтня 2018 р.

Подарунок з Америки у дитячу бібліотеку





Родину Ярослава Капія добре знають у Буську. На початку 1960-х пан Ярослав з дружиною Софією та малолітньою дочкою емігрували у США. Там за океаном у них народився син Марко.  У період холодної війни ми нічого не знали про їх долю. Ситуація дещо змінилась у період горбачовської перебудови: ми дізнались, що Марко здобув у США престижну освіту в галузі економіки та ІТ-технологій і всім серцем прагне допомогти Україні.
Зі здобуттям  Україною незалежності він був у числі перших американських працедавців для молодих українців, працював волонтером у Львівській політехніці. Не зважаючи на розчарування, продовжує свою діяльність на Батьківщині й досі. Завше готовий надати консультацію, допомогти у розвитку нових технологій. Я особисто переконався у цьому, коли в 2004 році через труднощі з місцевим фінансуванням бібліотечного проекту, змушений був подавати заявку на грант в Фундацію Білла та Мелінди Гейтс. Мабуть блискучий стиль заявки в редакції Марка, привернув тоді увагу менеджерів цієї поважної благодійної установи, і у 2008 Україна отримала 200 млн. на проект допомоги відомий як «БІБЛІОМІСТ».
А сьогодні в його колишній хаті побували син Марко, племінник Юрек і вже 87-літній пан Ярослав.



 При світлому розумі та чудовій пам’яті він згадує минулі часи. Сьогодні Марко привіз невеликий подарунок для малих бущанських читачів – кілька книжок, на яких вчилась пізнавати світ його 9-літня дочка.



 Марко переконаний, що набагато легше подолати стереотип сприйняття американського способу життя, якщо почати з дитячого віку. Послухайте його коротке інтерв’ю.





Розповів Марко також про ініціативу GLOBAL UKRAINED SCHOLAR, яку з 10 жовтня презентуватимуть працівники Інтернет-центру

      Богдан Литвин, керівник Інтернет-центру Буської РЦБС