субота, 27 травня 2017 р.

ПУНКТУ ЄВРОПЕЙСЬКОЇ ІНФОРМАЦІЇ БУСЬКОЇ БІБЛІОТЕКИ 1 РІК

СЬОГОДНІ ПЄІ БУСЬКОЇ БІБЛІОТЕКИ 1 РІК

НАША КІНЦЕВА МЕТА - ВІДНОВИТИ ДІЯЛЬНІСТЬ ЄВРОПЕЙСЬКОЇ ОРГАНІЗАЦІЇ МІСТ-ЛЕЛЕК (ESCO)

БУСЬК І ВАРШАВА, СТОКГОЛЬМ І КИЇВ, ОСЛО І БЕРЛІН, БРЮСЕЛЬ І ХАРКІВ - ТАКІ ВОНИ - ЕТАПИ ПЕРШОГО РОКУ ЦЬОГО  ШЛЯХУ.

ДИВІТЬСЯ ТУТ:



































пʼятниця, 26 травня 2017 р.

Надія Мигаль у Буську

#EULIB #europeday2017 26.05.2017., у древній Буськ завітала поважна гостя з Франції, голова Союзу українок, рідна сестра всесвітньовідомої оперної співачки Іванки Мигаль пані Надія Мигаль (Іванюта) 

Про це у відеосюжеті:





Марія Литвин, координатор пункту європейської інформації Буської РЦБС 


 

середа, 24 травня 2017 р.

День слов'янської писемності і культури в Буську

24 травня 2017 року День слов'нської писемності і культури мешканці вулиці Папірня в Буську відзначили особливо. Паперова мануфактура, що тут працювала з 16 до 18 століття і дала назву вулиці, виробляла паперовий носій. На папері Буської папірні писали в численних міських управах, з нього виготовляли вікна. Однак, найбільше прислужився папір з Буська для утвердження  слов'янської писемності у західних і південних слов'янських землях.

Сталося це з легкої руки першодрукаря Івана Федорова, який надрукував на ньому "Острозьку Біблію " та "Апостол". Будучи людиною натхненною в поширенні Слова Божого, використовував виключно кириличні шрифти. Відомо, що він закуповував папір, наперед оплачуючи його вартість. Такий грошовий тиск дозволив виграти битву за поширення серед слов'ян рідної писемності та культури з місцевими кальвіністами. Останні жили на Німецькому боці й поширювали готичну писемність і культуру. Латинська писемність теж несла не зовсім рідну слов'янам культуру.

У 2016 році у Буську на Папірні встановлено пам'ятний знак на відзнаку 475-річчя папірні й 435-річчя виходу в світ "Острозької Біблії".

 

 

Ініціативу його встановлення ми опублікували рівно один рік тому на цьому блозі, а  вже у жовтні 2016 року такий знак був освячений. Зусиль щодо цього доклали редактор часопису "Воля народу"  Микола Іванців,  міська рада і місцеві підприємці.

 

Редколегія  блогу

неділя, 21 травня 2017 р.

День Європи 2017 на фоні архітектурних перлин Буська

Цікаво і своєрідно відзначили День Європи 2017 в Буську. Події розгортались наче в справжній казці. Коли, відгукнувшись на запрошення своєї старшої шведської подруги Соні Енгстром, 13-річна бущанка Настя Гачкевич в неділю 21 травня 2017 року опівдні наблизилась до воріт таємничого палацу графа Бадені, зі сторони міської ратуші плавно підкотила білосніжна французька іномарка. В очі кинувся сивий водій з обличчям, яке чимось нагадувало обличчя останньої володарки палацу шведської принцеси Аліції Анкаркрони. То був її внучатий племінник, французький архітектор Нільс Анкаркроне. З ним приїхали шведи Соня Енгстром, Густав Содерстром і поляк Маріуш Гурскі. 


Незабаром з’явились члени ГО Товариство «Бужани» Михайло Зозуля, Зіновій Павлик, Іван Нагорний і координатор пункту Європейської інформації при Буській бібліотеці Марія Литвин. На зустріч був запрошений також міський голова Ростислав Сліпець.



Гостей нашого древнього міста дуже цікавили архітектурні перлини центральної частини. Легко, емоційно, ніби гортаючи сторінки своєї нової книги "Історія Буська в документах, матеріалах і спогадах", Михайло Зозуля відкривав перед іноземцями двері палацу Бадені і костелу святого Станілава, демонстрував місцеву гідроелектростанцію.  





А про колишню величну красу синагоги та розмах відновлювальних робіт на церкві святого Миколая, нащадок шведської шляхтянки і його супутники могли судити на власні очі. 


Переклад і етику спілкування в компанії на належному рівні підтримувала Настя Гачкевич.


Якби північно-західний вітер з Скандинавії, що почався, як у казці, до приїзду шведів, не досяг рівня шторму в Стокгольмській бухті, гості ще довго би блукали вулицями нашого міста. «То дух Аліції відізвався», - загадково мовив Нільс. Через стихію інтерактивний захід завершився в одній з міських кав’ярень розмовами про родинні герби.




Про шведську соціальну сферу, охорону культурних пам’яток та перспективи співпраці в галузі виробництва меблів.
Комусь може здатись дитячим і наївним намагання громадських активістів нашого міста наблизитись до шведських стандартів. Однак, ранок наступного дня переконливо демонстрував, що вони на вірному шляху. На подвір’ї електростанції чи не за стандартами шведської поліції в рамках проекту ЄС «Підтримка реформи поліції в Україні. Повне перезавантаження 20 райвідділів поліції» місцеві правоохоронці обстежували зовні будівлю пошти і зв’язку ?

  Богдан Литвин

 

пʼятниця, 12 травня 2017 р.

У Буській бібліотеці почали створювати "Коридор у майбутнє"

Креативний проект  "Коридор у майбутнє", ідея якого виникла торік 27 травня під час відкриття пункту Європейської інформації при Буській бібліотеці, стартував сьогодні, 11 травня 2017 року, в день ухвалення Радою Європейського Союзу безвізового режиму України з ЄС  .  Організатори проекту вже заручились підтримкою місцевої влади, Представництва ЄС в Україні, Генерального Консульства РП у Львові, Шведського Інституту, Представництва ООН в Україні та Міністерства інформаційної політики України.

ХРОНІКА ПРОЕКТУ

Перший розділ коридору називається "Європейський Союз". Тут буде розміщена символіка та інфографіка країн ЄС. 

лютий 2017

Перші прапори країн Європейського Союзу вже зайняли своє місце на стіні  у бібліотечному коридорі



  Це - прапори ЄС, Республіки Польща, Королівства Швеція

 

 Так виглядає "Коридор у майбутнє" зі сторони стенду ПЄІ Буської бібліотеки (з майбутнього)


Стенд  ПЄІ "ПУЛЬC ЄВРОПИ" 

травень 2017

ЕСТАФЕТУ В КРЕАТИВНОМУ ПРОЕКТІ ПІДХОПИЛА ІТАЛІЯ
ЦЕЙ ПРАПОР В БУСЬКУ З'ЯВИВСЯ ЗАВДЯКИ СТАРАННЯМ Zenia Shmyganovska
RESPECT ZENIA ! МИ НЕОДМІННО ЗАПИШЕМО ЩЕ ВІДЕОІСТОРІЮ ЦЬОГО ЕКСПОНАТА І ПРОСИТИМЕМО Ambasciata d'Italia a KIEV ПОСОЛЬСТВО ІТАЛІЇ В УКРАЇНІ ПРИЄДНАТИСЬ І НАДАТИ НАМ ІНФОРМАЦІЙНІ МАТЕРІАЛИ

 Історія  прапора Італійської республіки https://youtu.be/3Uqt02UkqUs

Методисти Буської бібліотеки демонструють прапор Італії від Зеновії Шмигановської в Інтернет-центрі Буської бібліотеки


червень 2017

КРЕАТИВНИЙ ПРОЕКТ ТРИВАЄ
НЕВЕЛИКА УГОРЩИНА ДОПОМАГАЄ В УКРАЇНІ ЗБЕРЕГТИ ТІ КУТОЧКИ, ЩО ПОВ'ЯЗАНІ З ЇЇ ІСТОРІЄЮ А Oxana Vörös Yumatova ПЕРЕДАЛА НАМ ПРАПОР УГОРЩИНИ, ЩОБ СПРЯМУВАТИ НАШ КОРИДОР У МАЙБУТНЄ!
РЕСПЕКТ ОКСАНО !
Різні прапори - різні шляхи їх надходження, та мета одна - "Коридор у майбутнє"

Mariia Lytvyn в Інтернет-центрі Буської бібліотеки демонструє щойно отриманий прапор Угорщини.

 липень 2017

Прапор Греції вже Буську. З далеких Афін разом з книгою Гомера "Одісея" (Οδύσσεια ) його передала Christina Pilipchuk через свою маму Віру Пилипчук 

серпень 2017

11-річні бущани проводять канікули в Інтернет-центрі 



Попереду в організаторів, як завше, нелегка праця по створенню 2-го розділу  "Сталий розвиток"  і  3-го розділу "Енергозбереження", а також освітлення артоб'єкта джерелами альтернативної енергії. 

А на цих світлинах - флешмоб прапорів Португалії (від Світлани Блінової) та Англії і футбольних прапорів УЕФА (від Людмили Ціхоцької)

28 листопада 2017 

На Німецький бік (історична назва вулиці Грушевського в Буську, де знаходиться бібліотека) прибув прапор Німеччини від Суханек Станіслави Владиславівни (завдяки їй у 90-х була організована гуманітарна допомога )

Детально знайомтеся тут http://buskl.blogspot.com/2017/12/blog-post.html 





Поруч  німецького - чеський, подарований Катрею і Юстиною Каліновськими  (див. нижче пункт 11 )

 

 Поруч малого прапора подарованого дівчатами знайшов своє місце і великий 50-ти річної давності з грубого полотна, шитий власноруч чорними нитками. Сімейна реліквія - прапор Чехії під яким чех Йозеф Кручина

з батьком захищали свободу в серпні 1968 

 

Короткий відеосюжет про символ свободи Чехії https://youtu.be/8rK7qXD8XJQ   (див. нижче пункт 12)  




- Відчуваєте, як наше древнє місто прив'язується до світу, перестає бути забутим усіма закутком і крокує в майбутнє через наш креативний проект ? гордо говорить і показує юна користувачка ПЄІ Буської бібліотеки Анастасія Гачкевич

 

Прапори Фінляндії і Швеції подаровані головою правління ГО "Українська Галицька Фундація" Валентиною Ведровською, демонструє координатор пункту європейської інформації, керівник креативного проекту Марія Литвин

 

 

На цих світлинах відомий спортсмен європейського рівня Володимир Киц, наш користувач з 2001 року, повернувся до нас з спортивних арен європейських країн разом зі спортивними трофеями http://buskl.blogspot.com/2019/03/blog-post_12.html

 

 

 Стенд " 17 ЦІЛЕЙ СТАЛОГО РОЗВИТКУ"  біля входу в читальний зал








 Другий розділ креативного проекту  "Коридор у майбутнє",

 

 

Ще детальніше про проект див у таких публікаціях:

1. Представництво ЄС в Україні допомагає здійснювати креативний проект у Буську 
2. http://buskl.blogspot.com/2017/01/blog-post_24.html
3. http://buskl.blogspot.com/2017/01/blog-post_11.html
4. У Буській бібліотеці презентували книгу останньої володарки палацу Бадені http://zik.ua/news/2017/01/04/u_buskiy_bibliotetsi_prezentuvaly_knygu_ostannoi_volodarky_palatsu_badeni_1020589
5. У трьох бібліотеках Львівщини відкриють пункти європейської інформації http://zik.ua/news/2016/02/03/u_troh_bibliotekah_lvivshchyny_vidkryyut_punkty_ievropeyskoi_informatsii_668772  

  6. РІЗДВЯНИЙ ПОДАРУНОК ВІД ФОРУМУ СТАЛОЇ ЕНЕРГЕТИКИ SEF-2016 KYIV http://buskl.blogspot.com/2017/01/sef-2016-kyiv.html 

7. Історія прапора Європейського Союзу http://buskl.blogspot.com/2016/07/blog-post_20.html

8. Історія прапора републіки Польща http://buskl.blogspot.com/2016/11/blog-post_25.html

9. Історія  прапора Італійської республіки https://youtu.be/3Uqt02UkqUs

10. Прапор Німеччини від Суханек Станіслави Владиславівни

http://buskl.blogspot.com/2017/12/blog-post.html

11. Прапор Чехії у Буську  https://youtu.be/NumAeJUSB84 

12. Символ чеської свободи. прапор - реліквія 50 річної давності у бібліотечному коридорі https://youtu.be/8rK7qXD8XJQ  http://buskl.blogspot.com/2018/08/blog-post_23.html 

13. Прапори Фінляндії і Швеції від голови правління ГО "Українська Галицька Фундація" Валентини Ведровської http://buskl.blogspot.com/2019/02/blog-post_55.html

14. Прапори Іспанії та Шотландії від спортсмена європейського рівня Володимира Киц https://youtu.be/yZdX4tmcVPI

 

ІНТЕРАКТИВНИЙ ЗАХІД ТРИВАЄ

 


середа, 10 травня 2017 р.

Радість здобутих перемог




Справжнім інтелектуалом проявив себе Я.І.Давидовський. Йому вдалося розгадати призові кросворди останніх трьох років в журналі «Українські кросворди», в якому вже тричі за цей період Ярославу Івановичу посміхнулося щастя стати призером і таким чином прославити рідний Буськ на всю Україну, і не тільки!

Знай наших!