субота, 21 травня 2022 р.

День ЄВРОПИ 2022

Цьогоріч Дні Європи в Україні особливі – ми зустрічаємо їх в умовах війни. Ніхто не очікував  на цю війну. Вже втретє бібліотека долучається до святкування онлайн. Фактично це  шосте відзначення Дня Європи, перше відбулося 27 травня 2016 року під час Відкриття пункту Європейської інформації  - ПЄІ.  
 Сьогодні, 21 травня 2022 року, в бібліотечному "Коридорі в майбутнє" оновлено  стенд багаторічної дружби  "Міста побратими: Каліш Польща - Буськ Україна" Вгорі над стендом замайоріли два прапорці Польщі та України.

На честь Дня Європи 2022 , в довгому бібліотечному "Коридорі в майбутнє" поруч прапора Франції з'явився великий стяг Іспанії, її автономної області Каталонії.Його продемонстрував віртуальний користувач Інтернет-центру Юрій Білик.

   Ми віримо, що настане довгоочікуваний мир і коридором прямуємо до того часу, коли тут з'явиться український прапор, як країни члена Європейського Союзу!

Цей матеріал підготував ГІЦ (Громадсько інформаційний центр) спільно з ГО"ІРЦМБ" (ГРОМАДСЬКОЮ ОРГАНІЗАЦІЄЮ "ІНФОРМАЦІЙНО-РЕСУРСНИЙ ЦЕНТР МІСТА БУСЬК") та ПЄІ (Пункт Європейської інформації) при Інтернет-центрі КЗ "Буська публічна бібліотека"

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

День Європи в Україні 2021 

День Європи 2017 на фоні архітектурних перлин Буська  

День Європи в Буську  

 

 

понеділок, 9 травня 2022 р.

Воєнний стан. Новації 2022.

 

На період неоплачуваних відпусток держслужбовців на їх посади можуть призначити інших – НАДС 

Бойові дії на території України зумовили зростання кількості держслужбовців, які перебувають у відпустках різних видів, зокрема у тривалих відпустках без збереження зарплати.

НАДС у листі від 28.04.2022 р. № 152-р/з вказує, що строкове призначення на посаду здійснюють у разі заміщення посади держслужби на період відсутності держслужбовця, за яким зберігають посаду держслужби (ст. 34 Закону України "Про державну службу").

Однак Закон України "Про державну службу" не встановлює критерії, строки та умови, за наявності яких може бути рішення про строкове заміщення посади держслужби.

Тож керівник держслужби або суб'єкт призначення може прийняти рішення про тимчасове заміщення посади держслужби на період відсутності держслужбовця в установленому законом порядку (шляхом призначення за результатами конкурсу або переведення), зокрема у разі, якщо такий держслужбовець перебуває у тривалій відпустці без збереження зарплати або відсутній на службі з інших, у тому числі нез'ясованих, причин.

Таке рішення не призведе до подвійної оплати за пророблену роботу та буде відбуватись в межах затвердженого фонду оплати праці, оскільки відсутньому держслужбовцю зарплата не виплачується (окрім гарантії збереження середнього заробітку мобілізованому держслужбовцю, що передбачено ст. 119 КЗпП).

Водночас в НАДС вважають недоцільним тимчасове призначення на посаду держслужби, що зберігається за держслужбовцем, якому оголошено простій, оскільки при строковому призначенні на таку посаду оплата праці за цією посадою здійснюватиметься двічі.

Аналізуй законодавчі зміни та нововведення з LIGA360:Бухгалтер. Рішення надає результати пошуку в схематичній формі, щоб швидко знайти НПА й пов?язану аналітику. Звертай увагу на роз'яснення та консультації з першого погляду. Замов LIGA360:Бухгалтер прямо сьогодні.

 

Роботодавець має право надати працівнику щорічну відпустку тривалістю більше 24 днів під час війни — Держпраці

Реклама

Східне міжрегіональне управління Державної служби України з питань праці повідомило, що під час дії воєнного стану діють обмеження та особливості організації трудових відносин, що установлені Законом № 2136-ІХ. При цьому його ч. 3 ст. 1 передбачає, що під час воєнного стану не застосовуються норми законодавства про працю у частині відносин, що врегульовані зазначеним Законом.

Відповідно до ч. 1 ст. 12 Закону № 2136-ІХ у період дії воєнного стану щорічна основна оплачувана відпустка надається працівникам тривалістю 24 календарні дні.

Отже, максимальна тривалість відпустки, на яку працівник має право в період дії воєнного стану, становить 24 дні.

Якщо тривалість щорічної основної відпустки працівника становить більше 24 календарних днів, різниця днів відпустки не втрачається, а має бути надана після закінчення дії воєнного стану.

Протягом дії воєнного стану роботодавець звільнений від обов'язку надавати працівнику відпустки тривалістю більш ніж 24 дні, коли більша тривалість відпустки передбачена працівнику законодавством, колективним і трудовим договором.

Водночас Закон № 2136-ІХ не призупиняє і не скасовує ст. 9-1 КЗпП, а самі норми цієї статті не суперечать положенням Закону № 2136-ІХ.

Згідно ст.9-1 КЗпП підприємства, установи, організації в межах своїх повноважень і за рахунок власних коштів можуть встановлювати додаткові порівняно з законодавством трудові і соціально-побутові пільги для працівників.

Отже, з урахуванням особливостей організації праці та умов господарської діяльності в межах своїх повноважень, за рахунок власних коштів роботодавець має право надати працівникам в період дії воєнного стану основні оплачувані щорічні відпустки тривалістю більше ніж 24 дні. Надання відпустки більшої тривалості ніж 24 дні в період дії воєнного стану є правом, а не обов'язком роботодавця.

Маєш питання щодо умов воєнного стану? Замов LIGA360 зі знижкою 40%. Отримуй аналітику й консультації з “гарячих” тем: податки, облік, мито, ліцензії, виплати, алгоритми дій для бізнесу. 

Працевлаштування внутрішньо переміщених осіб: Мін’юст роз’яснив особливості

 Законодавством дозволяється працевлаштування внутрішньо переміщених осіб на загальних підставах.

Відповідно до ст. 1 Закону «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб» від 20.10.2014 № 1706-VII (далі – Закон № 1706-VII) внутрішньо переміщені особи – це особи, які є громадянами України, іноземцями або особами без громадянства, які перебувають на території України на законних підставах і мають право на постійне проживання в Україні, яких змусили залишити або покинути своє місце проживання в результаті або з метою уникнення негативних наслідків збройного конфлікту, тимчасової окупації, повсюдних проявів насильства, порушень прав людини та надзвичайних ситуацій природного чи техногенного характеру. Тобто вони залишаються у країні, але перебувають за межами міста, де працювали.

Про це зазначають фахівці Південно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Дніпро), повідомляє Юрліга.

Так, законодавством дозволяється працевлаштування внутрішньо переміщених осіб на загальних підставах, однак умови працевлаштування залежатимуть від того, чи має кандидат на працевлаштування трудову книжку. Часто в ній немає запису про звільнення з попереднього місця роботи через бойові дії, а лише запис про прийняття на роботу.

Згідно з п. 4 ст. 7 Закону № 1706-VII внутрішньо переміщена особа, яка не звільнилася з роботи, у разі неможливості продовження роботи за попереднім місцем проживання, може припинити трудові відносини, надавши нотаріально посвідчену письмову заяву про припинення працівником трудових відносин, із підтвердженням відправлення такої заяви роботодавцю рекомендованим листом. Якщо неможливо припинити трудові відносини в порядку, встановленому законодавством про працю, їх припиняють у судовому порядку. Рішення суду разом з трудовою надається роботодавцю, це й буде підставою для прийняття особи на основне місце роботи. Проте, поки працівник не звільнений за основним місцем роботи, його працевлаштування може відбуватися лише шляхом прийняття за сумісництвом та оформленням відповідного трудового договору. Такий трудовий договір може бути укладено як строковий, так і безстроковий.

Водночас для державних службовців і працівників державних підприємств установлені обмеження на роботу за сумісництвом. Проте обмежень чи заборон щодо переведення на рівнозначну посаду державної служби в умовах дії воєнного стану законодавством не передбачено. Таким чином, переведення на рівнозначну або нижчу вакантну посаду в тому самому чи іншому державному органі, у тому числі в іншій місцевості (в іншому населеному пункті), здійснюється на загальних підставах відповідно до ст. 41 Закону «Про державну службу».

Як зазначається, переселенцю, який має намір працевлаштуватися за новим місцем свого фактичного проживання, але не має на руках оригіналу трудової книжки та у зв’язку з відсутністю доступу до неї внаслідок надзвичайної ситуації, передбаченої Кодексом цивільного захисту України, або проведення антитерористичної операції на території, де він працював, забезпечена можливість отримання дубліката трудової книжки за новим місцем роботи згідно з п. 5.6 Інструкції про порядок ведення трудових книжок працівників, затвердженої наказом Міністерства праці, Міністерства юстиції, Міністерства соціального захисту населення від 29.07.93 р. № 58.

З 10.06.2021 трудова діяльність працівника обліковується в електронній формі в реєстрі застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування. У разі відновлення доступу до трудової книжки, записи з дубліката про періоди роботи переносять до оригіналу. На дублікаті вноситься запис: «Дублікат анульовано», що посвідчується печаткою роботодавця за останнім місцем роботи працівника, а дублікат повертається його власнику.

 

 

Цей матеріал підготував ГІЦ (Громадсько інформаційний центр) спільно з ГО"ІРЦМБ" (ГРОМАДСЬКОЮ ОРГАНІЗАЦІЄЮ "ІНФОРМАЦІЙНО-РЕСУРСНИЙ ЦЕНТР МІСТА БУСЬК") та ПЄІ (Пункт Європейської інформації) при Інтернет-центрі КЗ "Буська публічна бібліотека" посилаючись на https://buh.ligazakon.net/news/210978_na-perod-neoplachuvanikh-vdpustok-derzhsluzhbovtsv-na-kh-posadi-mozhut-priznachiti-nshikh--nadshttps://borgexpert.com/news/pratsevlashtuvannia-vnutrishno-peremishchenykh-osib-min-iust-roz-iasnyv-osoblyvosti

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендації переселенцям (ВПО) 

 ЮНІСЕФ розпочинає програму грошової допомоги українським багатодітним сім’ям, які постраждали через війну: як подати заявку та отримати кошти

 Грошова компенсація від держави власникам житла, у яких безкоштовно живуть переселенці: яку суму і як можна отримати (соціальний проєкт «Прихисток»)

 У застосунку "Дія" вже можна подати заявку про пошкоджене під час війни майно: інструкція

 Про виплати, пенсії, комуналку й реєстрацію ВПО

Для українців, які перетнули кордон з Польщею, починаючи з 24 лютого знову продовжено безкоштовний проїзд польською залізницею. 

Деякі українці можуть отримати ще 2200 грн – як виплачують допомогу 

четвер, 5 травня 2022 р.

Українці можуть отримати ще 2200 грн . Проєкт по 1 тис. доларів крафтовим виробникам.

 

Деякі українці можуть отримати ще 2200 грн – як виплачують допомогу

Софія Зінов’єва Софія Зінов’єва 

Кожну заявку розглядатимуть індивідуально та перевагу віддадуть декільком категоріям українців

Українці отримуватимуть допомогу три місяці / Фото: Getty Images, Колаж: Сьогодні

Українці, які постраждали від війни, можуть отримати грошову допомогу від Норвезької ради у справах біженців (NRC) у розмірі 2200 грн.

Про це повідомляє пресслужба гуманітарної організації.

 Отримати гроші можна через месенджер WhatsApp і нікуди додатково звертатися не потрібно. 

 

На допомогу можуть претендувати:

  • внутрішньо переміщені особи незалежно від поточного місця перебування;
  • громадяни України, які проживають у районах, що постраждали внаслідок бойових дій.

Проте врахуйте, що у NRC віддають перевагу найуразливішим категоріям громадян, і кожна заявка розглядається індивідуально.

Ще один нюанс – допомогу можуть отримати лише ті, хто не отримував її від ООН чи інших іноземних організацій, але виплати для ВПО від України не рахуються.

Скільки можна одержати?

Учасники програми отримуватимуть по 2200 грн на кожного члена сім'ї протягом трьох місяців.

Для реєстрації потрібно мати на смартфоні месенджер WhatsApp та додати до контактів номер 0800609844. 

 

На нього потрібно відправити смс з текстом "NRC" і чекати на подальші інструкції для реєстрації.

Заявку розглянуть протягом 10 днів і до того ж месенджера надійде повідомлення про нарахування чи не нарахування коштів. Врахуйте, що гроші прийдуть лише через місяць після реєстрації.

Допомога під час війни

Переселенці, які зареєструвалися в Києві, зможуть отримати від Червоного Хреста сертифікати на покупки у мережі "Сільпо".

Ваучери призначаються для найуразливіших категорій переселенців, і їхня загальна сума коливається від 1,5 тис. грн до 4,5 тис. грн.

Сертифікати можуть отримати:

  • люди з інвалідністю І групи;
  • сім'ї, які виховують дитину з інвалідністю (до 18 років);
  • сім'ї, які мають трьох та більше дітей (до 16 років);
  • сім'ї, які мають на утриманні та вихованні дитини сироту (до 16 років)

 

Про те, куди слід звертатися за ваучерами, читайте в нашому матеріалі.

"Сьогодні" також писали, що робити переселенцям, щоб отримати виплати від держави, і розповідали, де збудують мікрорайон для ВПО. 

 https://news.obozrevatel.com/vojna-v-ukraine/chernigovschina-poluchila-pervyie-150-mln-na-vosstanovlenie-kriticheskoj-infrastrukturyi-chaus.htm

 

Українські крафтові виробники зможуть отримати по $1000 на підтримку своїх брендів

 

Програма USAID «Конкурентоспроможна економіка України», АТ «Укрпошта» та ГО TECHBUREAU запускають ініціативу Made in UA Support Project. Про це розповіли в Мінцифри.

У межах проєкту 100 українських крафтових виробників, які готові залишатися в країні та шукають шлях для продовження діяльності, зможуть отримати по $1000 на підтримку своїх брендів. 

Ініціатива відбувається за підтримки Національного проєкту з розвитку підприємництва та експорту Дія.Бізнес.

«В Україні було створено багато брендів міжнародного рівня. З 2018 року ми реалізуємо програму, яка допомагає у формуванні кращого середовища для діяльності бізнесу та підтримує інноваційні галузі й підприємства, а також сприяє розвитку експорту та торгівлі. З початком війни переважна більшість підприємств опинилась у надзвичайно скрутному становищі. Тому ми разом із нашими партнерами вирішили підтримати проєкт Made in UA Support Project, який сприятиме розвитку потужної і відкритої української економіки шляхом підтримки малих підприємств», - говорить Олеся Залуська, заступниця керівника Програми USAID «Конкурентоспроможна економіка України». 

Подача заявок на участь у проєкті стартує 27 квітня 2022 року на платформі UAmadesupport.com і триватиме до 10 травня. 

Брати участь у Made in UA Support Project можуть: 

  • Крафтові виробники фізичних товарів - декор для дому, одяг, меблі, іграшки тощо.

  • Українські юридичні особи: ФОП 2, 3 групи або ТОВ.

  • Підприємства, виробництво яких розташоване та залишиться в Україні. 

Відбір буде здійснюватися таким чином: 

  • Подання заявок - з 27 квітня до 10 травня.

  • Упродовж 2 тижнів, до 24 травня, ініціатори проєкту внутрішнім голосуванням оберуть 100 компаній, які отримають допомогу.

  • Обрані компанії отримають інструкцію для отримання фінансової допомоги.

Фінансова допомога на одного підприємця становить $1000. Гроші можуть бути скеровані на будь-які цілі для підтримки виробника: маркетинг, покращення презентації товарів, представлених в магазині, логістику, виробництво тощо. 

Також учасники отримають додаткові призи від організаторів та партнерів.

  • «Укрпошта»: 1-й - промокоди на 30 тис. грн; 2-й - промокоди на 20 тис. грн; 3-й - промокоди на 10 тис. грн. Ще 8 проєктів отримають промокоди по 5 тис. грн. Клієнти зможуть використати їх при відправці з відділень «Укрпошта» в будь-яку країну. 

  • Онлайн-платформа для підприємців Дія.Бізнес: 10 компаній отримають консультації з визначення пріоритетних ринків, а також огляди трендів e-commerce в релевантній ніші обраних ринків (середня вартість вказаних послуг на ринку - $1500).

Перелік компаній, які отримають допомогу, буде оголошений 24 травня 2022 року на офіційному сайті проєкту.

Складаєш договір англійською мовою? Знаходь шаблони у CONTRACTUM від LIGA360. Тільки сьогодні функціонал договірної роботи надається на вигідних умовах.

 

Цей матеріал підготував ГІЦ (Громадсько інформаційний центр) спільно з ГО"ІРЦМБ" (ГРОМАДСЬКОЮ ОРГАНІЗАЦІЄЮ "ІНФОРМАЦІЙНО-РЕСУРСНИЙ ЦЕНТР МІСТА БУСЬК") та ПЄІ (Пункт Європейської інформації) при Інтернет-центрі КЗ "Буська публічна бібліотека" посилаючись на https://economics.segodnya.ua/ua/economics/finance/nekotorye-ukraincy-mogut-poluchit-eshche-2200-grn-kak-vyplachivayut-pomoshch-1618901.html

https://biz.ligazakon.net/news/210860_ukransk-kraftov-virobniki-zmozhut-otrimati-po-1000-na-pdtrimku-svokh-brendv

   

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендації переселенцям (ВПО) 

 ЮНІСЕФ розпочинає програму грошової допомоги українським багатодітним сім’ям, які постраждали через війну: як подати заявку та отримати кошти

 Грошова компенсація від держави власникам житла, у яких безкоштовно живуть переселенці: яку суму і як можна отримати (соціальний проєкт «Прихисток»)

 У застосунку "Дія" вже можна подати заявку про пошкоджене під час війни майно: інструкція

 Про виплати, пенсії, комуналку й реєстрацію ВПО

Для українців, які перетнули кордон з Польщею, починаючи з 24 лютого знову продовжено безкоштовний проїзд польською залізницею.